[Articol] Analiza popularizatorilor științifici pe Youtube

Economia actuală și dezvoltare durabilă sunt ele compatibile? Creșterea PIB-ului (la toate costurile), dezvoltarea economică, inflația ... Cum concillier economia actuală cu mediul și dezvoltarea durabilă.
Avatar de l'Utilisateur
thibr
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 723
Înregistrare: 07/01/18, 09:19
x 269

[Articol] Analiza popularizatorilor științifici pe Youtube




de thibr » 24/05/21, 09:36



Bună, un videoclip puțin diferit de obicei, sper să nu vă deranjeze (începe în engleză, dar este în franceză de la 27:30, unii nu l-au văzut). Încerc să fac un pic mai mult de cercetare lângă popularizare și chiar dacă nu este ușor pentru că îmi iei mult timp, Youtube este un subiect perfect pentru asta! Iată deci o mică publicație pentru a pune piciorul în etrier. Sper să pot începe alte proiecte de genul acesta în 2021 și, dacă aveți ceva timp liber și câteva statistici / abilități de programare, vă rugăm să nu ezitați să mă contactați, voi avea întotdeauna nevoie de o mână de ajutor! Sărutări.

Edit: Sunt destul de uimit că ți-a plăcut acest format! Am făcut acest lucru mai ales pentru distracția de a face un articol științific pe videoclip fără să mă aștept să vă placă în mod deosebit, dar videoclipul pare a fi la fel de vizionat ca de obicei și, în afară de câteva feedback-uri tradiționale morocănoase, sunt foarte bune. Poate că voi opri glumele geologului și voi face niște videoclipuri cu adevărat sobre, cu doar grafică și date.
0 x

Înapoi la „Economie și finanțe, durabilitatea, creșterea, PIB-ul, sistemele fiscale ecologice“

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 163