Pantofi, calitate / preț și uzură programată: talpă explodată!

Consumul si dieta durabile și responsabile sfaturi de zi cu zi, pentru a reduce consumul de energie și apă, deșeuri ... Mananca: preparate și rețete, găsi hrană, informații sănătoase de conservare locale și de sezon produse alimentare ...
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Pantofi, calitate / preț și uzură programată: talpă explodată!




de Christophe » 12/04/19, 15:11

Cred că toată lumea a aflat: calitatea pantofilor (articole din piele) lasă mult să fie dorită în ultimii ani din punct de vedere al vieții!

Chiar și atunci când cumpărați „fără primele prețuri”, nimic nu garantează durabilitatea pantofilor!

Cel mai rău este probabil la copii: o pereche de pompe, fiul meu nu a făcut mai mult de săptămâni 2, după o primă ploaie și o singură ploaie, toate au fost oprite! : Evil: În medie, o pereche de copii 30 € (deci nu prețul 1er) durează 3 luni înainte de decolare ...

Este rar că pantofii sunt acum mai mult de un an!

Fac această dezgustare și relansez subiectul perimării planificate (???) pentru că tocmai am avut o problemă „interesantă” cu pantofii mei actuali (piele completă) care, în rest, părea să reziste bine (articole din piele) ok) ... talpa este total CRĂPITĂ !! Niciodată, niciodată nu am văzut asta! :şoc: :şoc: :şoc:

DSC_1444.JPG
DSC_1444.JPG (280.56 KIO) A accesat ori 4988


DSC_1445.JPG
DSC_1445.JPG (269.49 KIO) A accesat ori 4988


DSC_1446.JPG
DSC_1446.JPG (272.95 KIO) A accesat ori 4988


M-am dus la colțul cizmarului: ireparabil ... desigur ...

Păcat că mi-au plăcut aceste cizme ... Pffffuuuu ...

ps: nici o remarca teases pe greutatea mea vă rog! : Mrgreen:
0 x

Înapoi la "Consumul sustenabil: consum responsabil, alimente, sfaturi și trucuri"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 85