Brățări roșii [seria TF1]

Cărți, emisiuni de televiziune, filme, reviste sau muzică pentru a partaja, consilier pentru a descoperi ... Discutați cu evenimente curente legate în mod direct sau indirect, la econologic, mediu, energie, societate, consum (legi noi sau standarde) ...
oli 80
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1687
Înregistrare: 02/01/09, 17:23
Locul de amplasare: moselle 57
x 112

Brățări roșii [seria TF1]




de oli 80 » 24/03/18, 14:10

Salut tuturor
în februarie a apărut o serie care a mers pe tf1: brățările roșii

iată un link https://www.tf1.fr/tf1/les-bracelets-ro ... ement.html

seria tratează boala cu care se confruntă adolescenții din spital care au fiecare o patologie diferită, dar, deși provin din medii diferite, se înțeleg perfect, un sezon 2 este planificat pentru anul viitor.
0 x
oli 80
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1687
Înregistrare: 02/01/09, 17:23
Locul de amplasare: moselle 57
x 112

Re: brățările roșii




de oli 80 » 25/03/18, 18:27

Bună ziua, iată un link wiki al seriei care a fost deja adaptat în alte țări înainte https://fr.wikipedia.org/wiki/Les_Bracelets_rouges_(s%C3%A9rie_t%C3%A9l%C3%A9vis%C3%A9e_espagnole)
0 x
oli 80
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1687
Înregistrare: 02/01/09, 17:23
Locul de amplasare: moselle 57
x 112

Re: brățările roșii




de oli 80 » 10/04/18, 18:56

Bună seara, iată link-ul wiki al adaptării franceze a brățărilor roșii
https://fr.wikipedia.org/wiki/Les_Brace ... %C3%A7aise)

și un videoclip pentru a înțelege mai bine această serie



această serie ospitalieră, întrucât sunt mulți, nu are nicio legătură cu ceilalți, pentru că aici sunt eroii adolescenți bolnavi
din această serie, după cum ați putut vedea în celelalte linkuri, povestea lui Albert Espinosa a fost adaptată în alte țări
https://fr.wikipedia.org/wiki/Albert_Espinosa_Puig

cordialement
0 x
oli 80
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1687
Înregistrare: 02/01/09, 17:23
Locul de amplasare: moselle 57
x 112

Re: Brățările roșii [Seria TF1]




de oli 80 » 13/03/19, 23:01

Bună seara aici este sezonul 2 al serialului început luni 11 martie 2 primele episoade

Sper să intereseze cel puțin pentru că anul trecut am văzut că nimeni nu a reacționat pe acest subiect :şoc: : Evil:

chiar poate încuraja adolescenții bolnavi adevărați din spitale
și adulți
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Brățările roșii [Seria TF1]




de Exnihiloest » 15/03/19, 19:41

oli 80 a scris:Bună seara aici este sezonul 2 al serialului început luni 11 martie 2 primele episoade

Sper să intereseze cel puțin pentru că anul trecut am văzut că nimeni nu a reacționat pe acest subiect :şoc: : Evil:

chiar poate încuraja adolescenții bolnavi adevărați din spitale
și adulți


bonjour,

Doar o notă rapidă. Mă aștept la serii de ficțiune pură, o schimbare de peisaj, chiar idei suprareale, un vis poetic cu simbolism, totul într-un scenariu bine pregătit și o acțiune care avansează. Nu mă aștept la vreo utilitate socială decât la un divertisment bun. Viața reală la TV nu mă interesează, o avem în direct în fiecare zi.
Nu am nicio plângere împotriva acestui gen de seriale franco-franceze în care „răul slab din pielea lui”, „neîndemânatic plin de intenții bune”, „marginalul care își are motivele”, „caracterul cu dizabilități bine îmbibat "sau" brânzet nu rău "este îmbunătățit, doar că încep să satur cu umanismul de marshmallow. Veți înțelege că îl prefer pe Dr House (cel puțin primul sezon).

În prezent urmăresc seriale pe Netflix precum Black Miror, Umbrella academie sau 12 Maimuțe ... nu același gen ... : Lol:și un gen care, din păcate, nu știm să facem în Franța sau în mod excepțional.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la «Media și știri: emisiuni TV, rapoarte, cărți, știri ...»

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 267