Breaking Bad review, seria capodoperă din octombrie pe Arte

Cărți, emisiuni de televiziune, filme, reviste sau muzică pentru a partaja, consilier pentru a descoperi ... Discutați cu evenimente curente legate în mod direct sau indirect, la econologic, mediu, energie, societate, consum (legi noi sau standarde) ...
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79120
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Breaking Bad review, seria capodoperă din octombrie pe Arte




de Christophe » 30/09/10, 10:08

Breaking Bad este o serie excelentă (cea mai bună pe care am văzut-o vreodată) de văzut și revizuit!

Foarte atrăgători, foarte realiști și cu suspans pentru a muri, ne identificăm rapid cu „eroul”, Walter White, atât de simplu la începutul seriei ... Aflăm lucruri (interesante și practice) în chimie. (se va schimba de la liceu ... :D :D) și ai grijă de spiritele neplăcute, nu vorbesc despre o rețetă pentru droguri, nu! : Mrgreen: : Mrgreen:



Un exemplu: există termite în mesele magice ale anilor 80 ... (știți care dintre ele a trebuit să ne agităm pentru a le șterge ...). Nu știu dacă încă sunt disponibile la noi pentru vânzare ...

Există o suspiciune de filozofie și moralitatea freacă umerii cu imoralitatea, chiar amoralitatea ...

Imaginați-vă o zi banală când auziți brusc vești cumplite. Viața ta este răsturnată și toată furia care a fost reținută de ani de zile este apoi eliberată într-o explozie de furie. Unii oameni îl numesc „Breaking Bad”. Asta va experimenta Walter.


Acesta va transmite Arte în fiecare sâmbătă, în perioada 9 octombrie - 11 decembrie 2010, la 22:25 p.m. (programul este un pic neplăcut, dar anumite conținut și scene din serie o explică) ...

Imagine

Breaking Bad - Seria nebună care suflă convențiile

La anunțarea cancerului său, Walter White, profesor de chimie care nu este sigur de el însuși, decide să fabrice medicamente pentru a-și salva familia.

Față de situații de șoc, va trebui să își revizuiască lecțiile morale.


Imagine

Breaking Bad, serialul pe care unii îl descriu ca o capodoperă ajunge pe ARTE pe 9 octombrie până pe 11 decembrie.

Walter White este profesor de chimie într-un oraș din New Mexico. Salariul său este ridicol, primul său copil are un handicap din cauza unui accident vascular cerebral, iar soția sa tocmai a rămas însărcinată.

Această viață cenușie devine o adevărată dramă când medicul său îi spune că are cancer pulmonar incurabil și că a mai rămas doar doi ani pentru a trăi. Dar, în acest moment crucial al vieții sale, Walter își dă seama că a venit momentul să pregătească viața familiei sale odată ce este mort.

Pentru a câștiga bani, decide să își folosească talentele ca chimist pentru a începe să facă cea mai bună metamfetamină pe această parte a Rio Grande.

Premiile Emmy 2010
Breaking Bad tocmai a primit două premii:


Cel mai bun actor dramatic
Bryan CranstonWalter White
Cel mai bun actor în rol secundar
Aaron Paul - Jesse Pinkman


Imagine

Informații și videoclipuri pe http://www.arte.tv/fr/mouvement-de-cine ... 84340.html

Pagina Wiki FIE ATENȚIE SA NU CITIȚI ÎN DETALII dacă vrei să păstrezi SUSPENSULUI. : http://fr.wikipedia.org/wiki/Breaking_Bad

Pagina alocată: http://www.allocine.fr/series/ficheseri ... =3517.html
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79120
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 30/09/10, 10:48

Vorbind de realism aplicat la econologie: la un moment dat, Walter își schimbă încălzitorul de apă și își reparează spațiul de rulare.

Prin urmare, veți descoperi diferite modele de încălzitoare de apă și cum se realizează un spațiu de târâre american : Cheesy: : Cheesy: Excitant vă spun! : Mrgreen:

: Lol: : Lol:
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79120
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 30/09/10, 12:01

Câteva comentarii de pe site-ul Arte (pe Allociné sunt prea multe):

Vă mulțumesc foarte mult pentru difuzarea acestui serial, este o adevărată bijuterie atât în ​​ceea ce privește scenariul, cât și producția, iar personajele sunt interpretate frumos ... Mulțumesc, mi-aș anunța prietenii!


Serie excelentă, distribuție sublimă și realizare fără cusur. Pentru a vedea și revizui absolut. Bryan Cranston este imens. Aaron Paul este foarte promițător. Mai bine sună-l pe Saul !!


Odată cu sfârșitul seriilor precum „Sopranos”, „The Shield” sau de neuitat „The Wire”, m-am gândit că nu vom mai vedea programe de această calitate pentru mult timp. În acest sens, Breaking Bad a fost o surpriză foarte plăcută. O alegere bună pentru Arte. Și o alegere proastă pentru marile lanțuri care au lăsat să treacă această bijuterie, probabil speriată în mod greșit de cancerul personajului principal.


Bravo ARTE, după Les tudors (pe care m-ai făcut să-l descopăr) și o serie excelentă aici se rupe rău pe care deja o știu și care este un hit, deci pentru un rezumat excelent al programării ... ca de obicei


Această serie este absolut minunată !! Să vezi! Pentru toate personajele, suspansul, umorul, muzica ... Sperăm că va fi transmis în voie! Așteptăm cu nerăbdare sezonul 4 anul viitor ....


Etc. etc ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
sherkanner
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 386
Înregistrare: 18/02/10, 15:47
Locul de amplasare: Austria
x 1




de sherkanner » 30/09/10, 15:10

Confirm, cea mai bună serie a apărut în ultimii 3 ani (am înlocuit scutul, de asemenea, serii foarte bune și mi se pare mult mai bun decât Dexter, care este și un hit)

Aveți grijă, totuși, aceasta este o serie „neagră”, destul de violentă (mai degrabă latentă decât exprimată cu adevărat, spre deosebire de scut).

M-am trezit de câteva ori urmărind această serie cu o privire uimită în fața anumitor situații (da, trailerul din Calbutte face parte din asta :D ). Vibrant cu realism. Episodul intitulat pikaboo (sezonul 2, episodul 6) este un monument în sine, un episod de cult.

Walter combate fiecare episod între gestionarea vieții sale de familie și traiul său, drogurile. Mai ales că cumnatul său este agent DEA ^^

Pentru a urmări în doze mici, însă, sfârșitul fiecărui episod necesită câteva minute pentru a se recupera.
O serie care câștigă în calitate și intensitate cu fiecare episod și asta timp de 3 sezoane, fără scurtarea respirației.

Ești avertizat, dacă bagi degetul în el, este uneltele fatale, această serie este un drog, o adevărată perlă.
0 x
Când lucrați, întotdeauna dați-vă 100%: 12% luni; 25% marți; 32% miercuri; 23% în joi; și 8% în zilele de vineri
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79120
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 30/09/10, 16:36

sherkanner a scris:Ești avertizat, dacă bagi degetul în el, este uneltele fatale, această serie este un drog, o adevărată perlă.


Nu aș fi putut să o spun mai bine : Cheesy:

Imagine
0 x
Avatar de l'Utilisateur
sam17
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 253
Înregistrare: 14/02/06, 13:57
Locul de amplasare: la rochelle
x 1




de sam17 » 02/10/10, 23:40

Confirm, de când am descoperit această serie în urmă cu un an, am recomandat-o tuturor celor din jurul meu și tuturor le-a plăcut.

Thriller impresionant, foarte bine pus în scenă și filmat (imaginile sunt adesea estetice), nu poți ghici intrigile în avans (urăsc aceste scenarii sau restul este evident).

O particularitate a acestui serial este că mă face paranoic, după ce am urmărit câteva episoade, am întotdeauna impresia că soția mea va descoperi că am devenit producător de droguri sau că poliția va veni să bată la ușa mea.

Pe scurt, confirm o serie excelentă;)

În plus, cu cât avansăm mai mult în anotimpuri, cu atât regizorul are mai multe mijloace și cu atât munca sa este de bună calitate.
0 x
--
Răbdarea este un copac a cărui rădăcină este amară și a cărei fructe sunt foarte dulci.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79120
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 06/10/10, 20:00

sam17 a scris:O particularitate a acestui serial este că mă face paranoic, după ce am urmărit câteva episoade, am întotdeauna impresia că soția mea va descoperi că am devenit producător de droguri sau că poliția va veni să bată la ușa mea.


Nu este paranoic, este identificarea, dacă nu aveți cu adevărat ceva de care să vă învinovăți? : Mrgreen: : Mrgreen:

Ei bine, dacă nu în această seară în zilele de miercuri de istorie pe Arte, coincidență curios, nu? Cu 3 zile înaintea primei zile de Breaking Bad:

Pilula lui Göring - arma farmaceutică

În 1937, în Germania, un chimist a reușit să sintetizeze o amfetamină deosebit de eficientă metamfetamina. A fost comercializat în același an de către firma Temmler sub numele de pervitină. Foarte repede, medicii din Wehrmacht s-au interesat de acest nou stimulent al sistemului nervos, care a crescut vigilența, rezistența la oboseală și sentimentul de invincibilitate. Distribuit șoferilor de tancuri și piloților de aeronave, precum și infanteriștilor, „pilula magică” permite armatei germane să invadeze Franța și URS cu marș forțat


Prin urmare, metamfetamina a fost (este încă?) „Legală” (oricum pe bază de prescripție medicală) în mai multe țări din întreaga lume, inclusiv în SUA ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
sam17
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 253
Înregistrare: 14/02/06, 13:57
Locul de amplasare: la rochelle
x 1




de sam17 » 06/10/10, 21:01

Într-adevăr, este vorba mai mult de identificare decât de orice altceva.

În caz contrar, am citit singură pagina Wikipedia pe metamfetamină, bine nu mai urmărim seria la fel după aceea !!

Aflăm, de asemenea, că boala parkinsonului pe care Hitler o avea la sfârșitul vieții s-ar putea datora consumului greu de meth ...

Tot în conformitate cu wikipedia, este încă utilizat pentru a trata cele mai grave cazuri de narcolepsie și o altă boală în stilul stărilor.

Efectele secundare sunt înfricoșătoare și acesta este unul dintre lucrurile pe care nu prea le dai seama când privești serialul.
0 x
--

Răbdarea este un copac a cărui rădăcină este amară și a cărei fructe sunt foarte dulci.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79120
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 06/10/10, 21:50

Hei, da, Walter White este un „tip rău drăguț” ... și da, metanfetamina este un medicament cu dependență fizică și mentală, considerat, așadar, ca un medicament dur, chiar dacă a fost un medicament (fără prescripție medicală) de ani „sunt cu siguranță mai periculoși ca un drog dur ...

Ai crezut că a fost un deliciu? : Mrgreen:

B) Iată pagina despre metamfetamina: http://fr.wikipedia.org/wiki/M%C3%A9thamph%C3%A9tamine

Raportul Arte a fost foarte interesant, poate fi pe Arte plus 7.

Acesta este citat în pagina wiki:

Filmografie [edit]
* Pilula Göring. Povestea fabuloasă a pervitinului, film documentar de Sönke and Bitar, Germania, 2010, 50 '


Ei bine, este amuzant că nu am văzut încă un trailer BB pe Arte ... totuși ne uităm destul de des ... diseară, de exemplu.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79120
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 09/10/10, 11:45

Presa vorbește despre asta cu laudă și nu numai presa specializată: http://news.google.fr/news/search?aq=f& ... eaking+bad

Deci, cei care sunt acasă în această seară, la 22:30 ... știți ce trebuie să faceți ...

De ce nu poți rata Breaking Bad în seara asta pe Arte

Breaking Bad este povestea unui profesor de chimie care a devenit un dealer din necesitate. Salutat de critici, serialul ajunge sâmbătă seara pe Arte.


Atenție, capodoperă! Toată redacția Tele-Loisirs.fr vă conjurează: nu ratați Breaking Bad, o serie americană pe care Arte o oferă începând de sâmbătă, de la 22:25. Emisiune peste Atlantic pe un canal de cablu mic (AMC, la fel ca Mad Men), Breaking Bad (deja difuzat pe Orange) nu a avut niciodată influența pe care o merită. Pentru că ce serie! Scenariul delirant, dar credibil, interpretarea măiestră, producția, muzica, totul este acolo.

Terenul? Walter White, profesor de chimie într-un liceu american, trage diavolul de coadă. Greu, să-și susțină fiul cu handicap și soția sa care așteaptă un copil, chiar și cu un al doilea job. Totul se schimbă atunci când medicul ei o diagnostică cu cancer pulmonar foarte avansat și inoperabil. Ideea de a-și părăsi pennilessul familiei fiind pur și simplu insuportabilă pentru el, Walter se retrage și se asociază cu unul dintre foștii săi studenți, care este un pic prost. Apoi s-a lansat în secret în traficul de metamfetamine, un medicament sintetic, în asociere cu unul dintre foștii săi studenți. El va fabrica, Pinkman se va ocupa de vânzare.

Breaking Bad, culmea întunericului, oferă rolul vieții sale lui Bryan Cranston (descoperă interviul său video, realizat în 2009), un actor incredibil limitat până atunci la oaspeții din seria și interpretarea celor 6 ani de Hal. , tatăl din Malcolm. Performanța sa i-a permis să câștige trei premii Emmy pentru cel mai bun actor dintr-un serial de dramă pentru primele trei sezoane ale spectacolului.
Deci știi ce trebuie să faci sâmbătă seara.


http://www.programme-tv.net/news/series ... soir-arte/

El este acasă

Metam de cristal. Arte transmite din sâmbătă sezoanele 1 și 2 din serialul "Breaking Bad".

Alexandre hervaud

Seria Breaking Bad din Vince Gilligan Sezonul 1, episoadele 1 și 2/7. Arte, sâmbătă, 22:25 p.m.


După o difuzare discretă anul trecut pe canalele Orange, Breaking Bad a ajuns în cele din urmă pe Arte și este bine. Creată de Vince Gilligan, apărătorul X Files, această serie atipică difuzată de AMC, un canal american pe care unii îl numesc „noul HBO”, având în vedere grila sa mai mult decât corectă (Mad Men și, în curând, The Walking Dead).

Breaking Bad povestește dezavantajele lui Walter White, un profesor de chimie înzestrat, potențial câștigător al premiului Nobel, dar limitat la predarea la un liceu craignos din Albuquerque, New Mexico. Complotul începe când acest tată al unui adolescent cu handicap și soțul unei femei însărcinate se află condamnat de cancer pulmonar. În datorii, Walter decide să strângă cât mai mulți bani înainte de a cheltui acolo, istorie pe care familia sa mică nu o va ajunge pe stradă după moartea sa.

Labagiu. Al doilea său loc de muncă (curățarea mașinilor) având probleme la extinderea contului său bancar, decide să-și folosească talentele ca chimist prin producerea de droguri la scară largă. Pentru a-și vinde metoda de cristal, mai pură și mai eficientă decât toată concurența, apelează la Jesse Pinkman, fost student, negustor și dealer în timpul liber. Mica lor afacere se confruntă rapid cu traficanții deja consacrați și nu sunt foarte bucuroși să-și vadă piața amenințată, precum și brigada de stupefiante condusă de un anume Hank Schrader, întâmplător cumnatul lui Walter ...

Datorită poziției sale, Breaking Bad poate să-și amintească anumite două serii neplăcute ale lanțului Showtime: Weeds, pentru partea „părinte responsabil transformat în dealer pentru a-și hrăni familia” și Dexter pentru aspectul „dublă viață cu activități criminali nocturni ”. Cu excepția faptului că Breaking Bad plătește cu greu pentru ușurința primului și nici pentru ușurința formală (voiceover, mentor fantomă) a celei de-a doua. Seria, întunecată, stresantă, dar și plină de umor negru, serialul amestecă mai multe genuri, de la dramă la thriller, prin comedie absurdă. Dincolo de talentul scenaristilor care reușesc să înghesuie personajele în situații originale, dar credibile, tocmai datorită castingului său a fost evidentă Breaking Bad.

Rasplateste. În rolul lui Walter White, enormul Bryan Cranston se îndepărtează de cel mai cunoscut rol al său, cel al tatălui nebun din seria Malcolm. El oferă o interpretare uluitoare, care i-a câștigat trei ani la rând Premiul Emmy pentru cel mai bun actor dintr-o serie dramatică. Rețineți că, în acest an, a fost distins și Aaron Paul, interpretul acolitei Jesse Pinkman, cel mai bun rol de susținere.

O dublă meritată dată de alchimia dintre cei doi actori, ceea ce îl face pe Gilligan să spună reporterului de la Hollywood: „Nu am nimic împotriva ideii de a ucide unul dintre personajele noastre, dar sincer, îmi place prea mult acest casting și când descoperiți aurul acolo, nu-ți abandonați mina! ”Pregătește-te pentru douăzeci de pepene de episoade, Arte înlănțuind sezoanele 11 și 1 decembrie ale acestui show captivant.


http://www.liberation.fr/medias/0101229 ... -la-maison

O alta:
Breaking Bad, cel mai bun

Conținând peregrinațiile unui profesor de chimie canceroasă transformat în producător de medicamente, „Breaking Bad” este pur și simplu una dintre cele mai bune serii de astăzi.


http://leviffocus.rnews.be/fr/loisirs/t ... 453546.htm

Aici aștept primele tale impresii în această seară sau mâine ... : Cheesy:
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la «Media și știri: emisiuni TV, rapoarte, cărți, știri ...»

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 190