Intoxicații prin aluminiu

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79330
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046

Intoxicații prin aluminiu




de Christophe » 13/02/13, 19:24

Legăturile dintre aluminiu și boala Alzheimer sunt bine stabilite. Numeroase studii științifice susțin corelația dintre ingestia de aluminiu și factorii declanșatori ai bolii.

Cu toate acestea, urmăriți acest fragment de poveste și observați reacția persoanei responsabile cu riscurile pentru sănătate atunci când vine vorba de a ridica probleme sensibile. http://www.youtube.com/watch?v=mYG-NtoUyjI

Ce au în comun apa de la robinet, brânza, fursecurile, cremele nutritive, fondul de ten, rujul, deodorantele, laptele praf, vaccinurile, ouăle? Toate aceste produse conțin aluminiu. O substanță dăunătoare, dezvăluie această investigație exclusivă și exhaustivă. Ce au în comun Alzheimer, Parkinson, epilepsie, anemie, oboseală cronică, diabet, miofasciită macrofagică, astm? Toate aceste boli implică doze prea mari de aluminiu. Cu toate acestea, aceste doze sunt subestimate de autoritățile sanitare.

Dar vaccinurile obligatorii (difterie, tetanos, poliomielită) impuse copiilor, toate concentrând până la 8 mg de aluminiu, în timp ce pragul critic este stabilit la 1,5 mg pe doză? Dar „Sindromul războiului din Golf”, de care suferă peste 175 de soldați, care nu se datorează gazelor în sine, ci bateriilor de vaccinuri preventive pe care le-au suferit acești bărbați?

Autorul a întâlnit martori care încalcă pentru prima dată legea tăcerii. Acest sondaj se bazează, de asemenea, pe concluziile recente ale unor specialiști în sănătate de vârf: Comitetul consultativ global al OMS, cercetările de la Agenția franceză pentru siguranța produselor de sănătate, Comitetul pentru igiena publică superioară Franța, a Direcției Generale Sănătate și numeroase studii științifice internaționale.


Imagine
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491




de Janic » 13/02/13, 19:30

ca o reamintire, cel mai periculos caz pe termen scurt este aluminiul din vaccinuri care sunt injectate direct în sânge fără a trece prin organele filtrante, reducându-le toxicitatea și, în general, la copii foarte mici al căror sistem imunitar este slăbit. nu este încă optim.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79330
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 13/02/13, 20:22

Vaccinurile este ultimul și titlul listei de copertă a cărții ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Grelinette
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2007
Înregistrare: 27/08/08, 15:42
Locul de amplasare: Provence
x 272




de Grelinette » 13/02/13, 21:06

Este curios acest caz de scandal de sănătate care implică aluminiu.
Cu ceva timp în urmă am ascultat un program despre France Inter care se ocupa de acest subiect cu diferiți vorbitori, inclusiv un medic și un reprezentant al industriei aluminiului.

Când medicul a susținut că unele studii au arătat o corelație între boala Alzheimer și aluminiu, reprezentantul industriei aluminiului s-a opus imediat cu virulență și agresivitate pentru a explica că nu există nicio dovadă științifică a legăturii cauzale dintre boala Alzheimer și aluminiu ...
Și spectacolul s-a încheiat cu acea afirmație!

De atunci mă întreb cum a fost demonstrată legătura dintre această boală și acest metal de către anumiți cercetători și dacă într-adevăr această legătură este cunoscută și dovedită, cum ar putea oficialii și reprezentanții industriei aluminiu să refuze această legătură cu atâta aroganță și cinism? ...

(Îmi veți spune că același lucru s-a întâmplat și cu azbestul!)
0 x
Proiect hibrid - Proiectul privind econologia
„Căutarea progresului nu exclude dragostea tradiției”
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 13/02/13, 21:23

Întreabă Yaka : Cheesy: mulțumim în special culturii de celule in vitro ...

Nocivitatea sărurilor de aluminiu este cunoscută la deodorante (Uni GE).

Studiul arată că sărurile au efecte nocive asupra celulelor mamare in vitro:
http://www.tdg.ch/savoirs/sante/nocivit ... y/26057712

Tocmai am căzut peste ea întâmplător ...! Pentru că am vrut să știu cum distribuitorul nostru local de apă potabilă a filtrat apa ...
0 x
SixK
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 670
Înregistrare: 15/03/05, 13:48
x 272




de SixK » 13/02/13, 21:35

Un tip pe care l-am întâlnit când i-am vizitat casa a spus că are o tumoare pe creier.
Pereții casei sale sunt din Siporex, un material grozav cu o rezistență termică ridicată, dar care conține pulbere de aluminiu (în cantități mici dacă credem pe wikipedia 0.05% –0.08%).

Recunosc că de atunci m-am întrebat despre o posibilă legătură cauză-efect ...

SixK
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Grelinette
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2007
Înregistrare: 27/08/08, 15:42
Locul de amplasare: Provence
x 272




de Grelinette » 13/02/13, 21:40

Există atât de mult aluminiu peste tot încât este greu de spus dacă este dăunător și dacă provoacă probleme sau boli:
deodorant, ambalarea alimentelor, medicamente stomacale supărate, vaccinuri, tacâmuri și ustensile de bucătărie etc.
0 x
Proiect hibrid - Proiectul privind econologia
„Căutarea progresului nu exclude dragostea tradiției”
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 13/02/13, 23:51

Uh, Grelinette ai citit corect articolul, au obținut efecte cu doze de până la 100 de ori mai mici decât cele prezente în deodorantele clasice! Acestea implicau:

„Comportamentul anormal al celulelor care corespunde primelor faze ale transformării maligne”
0 x
bidouille23
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1155
Înregistrare: 21/06/09, 01:02
Locul de amplasare: Bretania BZH powaaa
x 2




de bidouille23 » 14/02/13, 00:21

Salut,
Am văzut așa ceva, raportați despre profesorul care a făcut legătura cauză-efect între Alzheimer și aluminiu, dacă îmi amintesc corect unul dintre punctele comune între toți oamenii care suferă de Alzheimer este doza de „aluminiu anormal pe care îl au în nu știu ce parte a creierului ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 14/02/13, 01:17

Deos fără săruri de aluminiu:
http://www.rts.ch/video/emissions/abe/3 ... -test.html

Pentru cei care nu au putut citi acest videoclip, primele 3 locuri (cele mai bune 3 fără sare de aluminiu sau zinc):
- Axa;
- Burghez;
- Roll-on-ul Nivéa.

Acesta din urmă este de preferat, deoarece fără propulsor sau solvent ...
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : sicetaitsimple și oaspeții 299