Lutul care vindecă

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Lutul care vindecă




de Janic » 25/06/19, 10:21

pentru cei care au curiozitatea
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Lutul care vindecă




de Janic » 25/06/19, 16:17

dar de asemenea

printre alții "în toate țările pe care le-am vizitat și am exercitat, nu am reușit niciodată să mă îmbolnăvesc"
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
oli 80
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1689
Înregistrare: 02/01/09, 17:23
Locul de amplasare: moselle 57
x 113

Re: Lutul care vindecă




de oli 80 » 29/06/19, 23:57

Bună seara, mama cumpăra adesea lut verde în farmacii,
odată ce tatăl meu și-a ars piciorul cu ulei de prăjit, după ce a răcit arsa, mama i-a pus o cataplasmă de lut verde, a doua zi, când tatăl meu a mers la doctor, acesta nu a vrut să creadă că tatăl a fost ars când i-a arătat piciorul
deoarece lutul a vindecat totul fără să lase urme de parcă ar fi șters arsura
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: Lutul care vindecă




de Adrien (ex-nico239) » 30/06/19, 01:42

Hei, este amuzant că ne întoarcem la bicicleta deja menționată pentru aerul condiționat.

Este un excelent .... cum se spune .... "izolator", "protector", "absorbant", "reductor de frecare" .... etc pentru practicarea motocicletei (și a tuturor sporturilor până la frecare) ) pe vreme caldă (în special)

Argilă peste tot în „pliurile bazinului” : Mrgreen: și sper că poți freca șaua liniștită în costum complet cu 40 de grade și ore întregi. (testat și aprobat)

Dacă vrem să îi oferim o utilizare mai convențională: o peliculă subțire sub brațe și nu mai transpirați excesiv vara. (testat și aprobat)

În rest mama mi-a dat de băut ani de când eram copil și până în ziua de azi totul este în regulă : Mrgreen:

Dar nu știu nimic despre acest subiect până acum. : Mrgreen:
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Lutul care vindecă




de Janic » 30/06/19, 07:49

oli, nico salut
Dar nu știu nimic despre acest subiect până acum.
acest lucru poate fi învățat prin literatură, dar și și mai ales prin practica personală și la cei din jur. Trece de la micul răn la cele mai grave și persistente boli care pot fi însoțite de alte mijloace la fel de simple și eficiente.
Mărturiile dvs. pot decide și pe alții să facă același lucru. : Cheesy:
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: Lutul care vindecă




de Adrien (ex-nico239) » 30/06/19, 12:06

Aici, în genul testat și aprobat, desensibilizarea la polen ...

Luați o capsulă de propolis pe zi din decembrie până la jumătatea lunii iulie ....

După 3 ani s-a terminat: nu mai există alergie la polen sau extrem de rezidual ...

Gata cu febra fânului timp de 30 de ani pentru mine și a fost o durere reală.

Am vorbit mult în jurul meu cu colegii mei afectați, dar ... ouh la la 3 ani este mult timp, oamenii sunt leneși să nu mai vorbim de cei care nu te cred.

Medicamentele lor funcționează doar ocazional.

Așadar, timp de 15 ani în fiecare primăvară, uneori îi văd incapabili să iasă pe vreme uscată.

Pacat de ei ... : Mrgreen:
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Lutul care vindecă




de Janic » 30/06/19, 13:34

Am vorbit mult în jurul meu cu colegii mei afectați, dar ... ouh la la 3 ani este mult timp, oamenii sunt leneși să nu mai vorbim de cei care nu te cred.
Medicamentele lor funcționează doar ocazional.
Așadar, timp de 15 ani în fiecare primăvară, uneori îi văd incapabili să iasă pe vreme uscată.
Pacat de ei ...
te obișnuiești repede! Dacă nu este prescris de un medic ... și rambursat de SS, nu există nicio problemă de a vă plasa în afara sistemului.
Aveam pe față un tânăr coleg plin de coșuri acneice căruia i-am sfătuit cataplasme de lut, fără succes ca de obicei, apoi într-o zi a venit cu o reducere semnificativă a acestor coșuri care se datora unguentelor cu lut, prescrise de medicul său.
Altă dată, un coleg responsabil de un atelier care avea ulcere de stomac, care l-a făcut să sufere și pe care niciun medicament nu a reușit să-l rezolve și pe care i-am sugerat, desigur, să ia lut, fără succes, ca de obicei. Apoi, într-o zi, mi-a spus că durerile lui aproape că dispăruseră de când medicul i-a prescris un remediu pe bază de argilă.
Și am multe altele, mult mai uimitoare!
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 246