Copii, adolescenți și școală VS vaccin VS COVID (Soția mea lucrează într-o școală covid)

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
phil59
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2212
Înregistrare: 09/02/20, 10:42
x 504

Copii, adolescenți și școală VS vaccin VS COVID (Soția mea lucrează într-o școală covid)




de phil59 » 08/09/20, 19:19

Astăzi la prânz soția mea îmi trimite un mesaj.

Acolo unde lucrează, într-o școală primară, o profesoară a fost așezată la pat, febră mare, toate etc., de aseară.

Suspiciune de .... COVID ....

Persoana va fi testată mâine. Rezultat joi.

Nu este foc ....

Am pus o grămadă de reguli și, bine, nu există foc ... așa că să fie.

Nu inteleg / nu mai ....
Da, nu-i așa?

Vă forțăm să puneți o mască și, în caz de pb? Ei bine, așteaptă, lasă oamenii să se amestece.

Adăugarea de către Christophe, 26/12/21, a unui videoclip fundamental despre vaccinare, și în special cel al copiilor, care ar fi complet contraproductiv după Geert Vanden Bossche, virolog belgian (cu siguranță mai competent sau poate puțin mai puțin putred decât ceilalți care vedem la televizoarele franceze... care au doar vaccinul in gura ca nu soluție de ieșire din pandemie)

1 x
hmmmmm, hmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmm, hh, hmmmmmmmmmmmm.

: Hopa: :strigăt: :( :şoc:
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6459
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: Soția mea lucrează într-o școală ... covid?




de Macro » 09/09/20, 09:56

Ieri fiul meu a trimis acasă ca caz de contact după cazul corona simptomatic săptămâna trecută în clasa sa ...

Programare pentru el ieri după-amiază pentru o întâlnire de test PCR obținută în această dimineață la 11:30 ...

L-am avertizat pe emloyeur zou că mergi direct acasă și te testezi ... Dar nu sunt în contact ... Programare pentru un test .... : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy: 7 decembrie ... 2 luni ... Ei bine, nu sunt cu o zi înainte pentru a le elimina grupurile : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12298
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2963

Re: Soția mea lucrează într-o școală ... covid?




de Ahmed » 09/09/20, 10:58

Aceasta este problema generalizării „procedurilor” în materie medicală (dar nu ar trebui să fie răspândită în acest domeniu). Această sistematizare are avantaje, dar principalul său dezavantaj este că evită să se gândească ... Medicii ar fi bine sfătuiți să se ferească de ea, deoarece este ușa deschisă unui medicament investit de AI (proceduri, acesta este modul de funcționare de vis pentru computere ...).
0 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Soția mea lucrează într-o școală ... covid?




de ABC2019 » 09/09/20, 11:18

Macro a scris:Ieri fiul meu a trimis acasă ca caz de contact după cazul corona simptomatic săptămâna trecută în clasa sa ...

Programare pentru el ieri după-amiază pentru o întâlnire de test PCR obținută în această dimineață la 11:30 ...

L-am avertizat pe emloyeur zou că mergi direct acasă și te testezi ... Dar nu sunt în contact ... Programare pentru un test .... : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy: 7 decembrie ... 2 luni ... Ei bine, nu sunt cu o zi înainte pentru a le elimina grupurile : Mrgreen: : Mrgreen:

cu excepția cazului în care fiul tău testează pozitiv ... : Wink:
la drept vorbind, nu este atât de evident, dacă testăm toate contactele contactelor contactelor împiedicăm sistemul pentru nimic și dacă așteptăm prea mult riscăm să avem contaminări secundare pe care le-am fi putut evita ... evident căutăm între nevoia de a testa și mijloacele limitate, dar hei, începem să ne obișnuim cu asta.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6459
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: Soția mea lucrează într-o școală ... covid?




de Macro » 09/09/20, 13:51

Timpii de răspuns pentru fiul meu ... 6-7 zile ...
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13644
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1502
A lua legatura cu:

Re: Soția mea lucrează într-o școală ... covid?




de izentrop » 09/09/20, 13:52

Macro a scris:... Programare pentru un test .... : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy: 7 decembrie ... 2 luni ... Ei bine, nu sunt cu o zi înainte pentru a le elimina grupurile : Mrgreen: : Mrgreen:
deoarece virusul este detectabil numai timp de 2 săptămâni, trebuie efectuat un test serologic. sante-pollution-prevention/comprendre-le-test-serologique-covid-19-sars-cov2-t16502-10.html#p410415
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: Soția mea lucrează într-o școală ... covid?




de Christophe » 09/09/20, 14:55

Macro a scris:Programare pentru un test .... : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy: 7 decembrie ... 2 luni ... Ei bine, nu sunt cu o zi înainte pentru a le elimina grupurile : Mrgreen: : Mrgreen:


Peste 2 luni este o glumă? Chiar dacă îl aveți astăzi, nu veți avea nimic la un test PCR în 2 luni ... vedeți această curbă pe care am postat-o ​​ieri: sante-pollution-prevention/comprendre-le-test-serologique-covid-19-sars-cov2-t16502-10.html#p410415

O noua tactica pentru minimizarea pandemiei ???

Editați: oops iertare duplicat cu izy ...
0 x
Nico37
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 30
Înregistrare: 02/08/20, 17:35
x 7

Re: Soția mea lucrează într-o școală ... covid?




de Nico37 » 09/09/20, 22:16

Nou @ phil59 :?:
În departamentul meu există 30 de centre de testare gratuite și provocarea este de a depăși în mod durabil 10k teste / săptămână ... sau 3% din populație pe săptămână : Roll:
0 x
phil59
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2212
Înregistrare: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Soția mea lucrează într-o școală ... covid?




de phil59 » 10/09/20, 13:01

Nu, încă nicio știre ....
0 x
hmmmmm, hmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmm, hh, hmmmmmmmmmmmm.

: Hopa: :strigăt: :( :şoc:
phil59
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2212
Înregistrare: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Soția mea lucrează într-o școală ... covid?




de phil59 » 10/09/20, 21:28

Încă nu există noutăți, așa că cred că este o alarmă falsă ...

De urmat.
0 x
hmmmmm, hmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmm, hh, hmmmmmmmmmmmm.

: Hopa: :strigăt: :( :şoc:

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 327