Vaccinarea Covid: cine nu vrea să fie vaccinat, din prudență?

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Vaccinarea Covid: cine nu vrea să fie vaccinat, din prudență?

de Janic » 03/03/21, 09:02

Eu!
acest zigoto vrea să adauge mai multe pentru a face încă o dată mizerie, există deja un subiect, nu nominal, el, păstrând anonimatul fiecăruia. Știind-o, o face doar pentru a o folosi ca argument viitor într-un mod periculos.
2 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6516
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1638

Re: re-re- cine nu vrea să fie vaccinat, din prudență?

de Macro » 03/03/21, 09:16

Unul dintre clienții mei ... 97 de ani în curând 98 ... Ea este pe a treia scrisoare de la primărie pentru a se vaccina .... Și-a pierdut soțul anul trecut (101 ani) ... Este în viață, Alert este încă grădinărit și urcă în mașină fără să-și frece picioarele pe pragurile ușii ... Pentru că le zgârie : Cheesy: .... A refuzat să-și schimbe bateria, operația de șold ... A spus nuca de cocos ... Ei bine, dacă vrea să mă ia, mă ia ...
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: re-re- cine nu vrea să fie vaccinat, din prudență?

de Janic » 03/03/21, 09:33

A spus nuca de cocos ... Ei bine, dacă vrea să mă ia, mă ia ...
hei da, înțelepciunea bătrâneții. Este suficient să asculți oamenii ephadelor cărora le este mai puțin frică de moarte (ea îi însoțește deja în fiecare zi) decât să fie tăiată de motivul pentru care trăiesc încă, familia lor, prietenii lor, asta este cu adevărat mortal! Și șantajul pe care ei, ei, îl suferă pentru a putea fi tăiați de această legătură, îi împinge să „accepte” acest viol al trupului, să continue să îi vadă, să-i atingă pe cei pe care îi iubesc.
1 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14937
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4351

Re: re-re- cine nu vrea să fie vaccinat, din prudență?

de GuyGadeboisTheBack » 03/03/21, 12:48

Eu (ca răspuns la întrebarea pusă în titlu).
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: re-re- cine nu vrea să fie vaccinat, din prudență?

de Janic » 03/03/21, 13:09

în știri, profesioniștii din domeniul sănătății, ezită să fie vaccinați și este și mai mult în efade.
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: re-re- cine nu vrea să fie vaccinat, din prudență?

de ABC2019 » 03/03/21, 13:11

reticent la vaccinul AstraZeneca din cauza efectelor secundare, dacă înțeleg corect.
În casa de bătrâni a mamei mele, aproape toți au fost de acord să fie vaccinați de Pfizer (inclusiv ea, care se descurcă foarte bine, vă mulțumesc)
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: re-re- cine nu vrea să fie vaccinat, din prudență?

de Janic » 03/03/21, 14:02

de ABC2019 "03/03/21, 14:11
reticent la vaccinul AstraZeneca din cauza efectelor secundare, dacă înțeleg corect.
În casa de bătrâni a mamei mele, aproape toți au fost de acord să fie vaccinați de Pfizer (inclusiv ea, care se descurcă foarte bine, vă mulțumesc)
la vârsta ei are puțin risc de a dezvolta cancer sau de a avea un bebeluș greșit! : Cheesy: și dacă, într-un timp, ea va muri, veți spune că s-a datorat vârstei ei mari. Cu toate acestea, dacă, din moment ce acest covid rătăcește peste tot, nu a fost victima virusului urât și urât, este pentru că a fost suficient de robustă pentru a scăpa de el.
Dernière édition alin Janic 03 / 03 / 21, 14: 06, editate 1 ori.
1 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14937
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4351

Re: re-re- cine nu vrea să fie vaccinat, din prudență?

de GuyGadeboisTheBack » 03/03/21, 14:05

Janic a scris: la vârsta ei are puțin risc de a dezvolta cancer sau de a avea un bebeluș greșit! : Cheesy:

Cât despre bebelușul deformat (în interior), s-a făcut. : Mrgreen:
1 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: re-re- cine nu vrea să fie vaccinat, din prudență?

de ABC2019 » 03/03/21, 15:09

Janic a scris:Cu toate acestea, dacă, din moment ce acest covid rătăcește peste tot, nu a fost victima virusului urât și urât, este pentru că a fost suficient de robustă pentru a scăpa de el.

nu, doar că au existat câteva cazuri care au fost în mod eficient cuprinse.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14937
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4351

Re: re-re- cine nu vrea să fie vaccinat, din prudență?

de GuyGadeboisTheBack » 03/03/21, 15:11

ABC2019 a scris:
Janic a scris:Cu toate acestea, dacă, din moment ce acest covid rătăcește peste tot, nu a fost victima virusului urât și urât, este pentru că a fost suficient de robustă pentru a scăpa de el.

nu, doar că au existat câteva cazuri care au fost în mod eficient cuprinse.

Adică îi lăsăm să moară în camera lor?
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Majestic-12 [Bot] și oaspeții 181