Meyer Lawton plănuiește evoluții recente?

Inovații, idei sau brevete pentru dezvoltare durabilă. Scăderea consumului de energie, reducerea poluării, îmbunătățirea randamentelor sau proceselor ... Mituri sau realitate despre invențiile din trecut sau viitor: invențiile lui Tesla, Newman, Perendev, Galey, Bearden, fuziunea la rece ...
Avatar de l'Utilisateur
GENH2
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 17
Înregistrare: 30/06/07, 22:46

Meyer Lawton plănuiește evoluții recente?




de GENH2 » 08/08/07, 04:02

Bună ziua TT lume,

Am citit comentariile de pe acest site de unificare foarte regulat și lucrez la propriul meu design al unui "cazan de hidrogen" de 2 ani.

Întreb dacă unii sau unii dintre voi au reușit să verifice eficiența schemelor electronice ale lui Lawton pentru „pseudo-replica” lui Stan (distribuită cu generozitate online).

Am aruncat deja toate planurile / videoclipurile / traducerile disponibile în prezent pe net, dar nimic foarte recent din decembrie 2006.

Așa că am câteva întrebări pentru cei care sunt încă implicați și pentru care Stan nu a fost impostor.

-tipul alternatorului
- tipul de celule (identic cu ceea ce mă privește)
-numărul de celule
-evoluția cardului elec
- necesitatea absolută de a aplica KOH pe celule pentru tratament? nu este ușor de găsit și periculos de manipulat pr ce fel de rezultat rezultat ...: /
etc ..
etc ..
etc ..
Nou koi!

pe curând
0 x
Nu ai o glumă pentru a relaxa atmosfera? :)
Obelix
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 535
Înregistrare: 10/11/04, 09:22
Locul de amplasare: Toulon




de Obelix » 08/08/07, 08:55

bonjour,

Dacă doriți critici sau sfaturi, dați-ne legături pentru a consulta.
Electronica LAWTON este mult prea vagă ...

Obelix
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 08/08/07, 10:11

KOH se găsește în farmacii sub denumirea de „potasiu caustic”
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'Utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
posturi: 4559
Înregistrare: 29/07/06, 11:14
Locul de amplasare: Ile de France
x 42




de Capt_Maloche » 08/08/07, 10:11

Salut GEN

Încă nu știu dacă „Stan” spune adevărul

Cred că de acum îmi îndrept gândurile spre electroliză de înaltă tensiune, pentru a reduce rezistența la apă și a face fără electrolit ... fără a prejudicia niciun rezultat.
frecvența este o altă poveste, în afară de frecvența de rezonanță a apei sau a hidrogenului, prea mare pentru electronica standard

există și o idee în mintea mea; Folosiți vaporii de apă și ionizați-l, de fapt, ionii nu ar trebui să se recombine imediat și să beneficieze de acest gaz conductiv trecând un curent prin el ...

Există, de asemenea, incredibila palatabilitate a apei pentru câmpurile electrice și pe asta am pariat:
lucrați cu abur, apoi torturați-l într-un câmp electric care trebuie determinat (frecvență și tensiune) pentru a scoate H2

Ei bine? Bună Eleph, te-ai întors?
0 x
"Consumul este ca o căutare a consolare, o modalitate de a umple un gol existențial în creștere. Cu cheia, o mulțime de frustrare și o mică vină, mărită de conștiința ecologică." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUI, AAHH! ^ _ ^
Avatar de l'Utilisateur
GENH2
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 17
Înregistrare: 30/06/07, 22:46

Meyer / Lawton planifică evoluții recente?




de GENH2 » 08/08/07, 22:04

hi,

cardul electronic despre care vorbesc este cel disponibil pe internet, tradus de Christophe M. pe care toată lumea l-a văzut deja pe acest site.

Pentru potasa caustică nu pot să o am, deoarece nu în Franța pr îmi efectuează testele. adăugați doar un vârf de sodiu în apă, care este suficient pentru testare.

Ați vizionat videoclipurile de pe Youtube cu privire la experimente de amatori făcute deseori pentru a lansa H2O (sau H3) Opiniile dvs. despre toate aceste experiențe? sunt unele mai interesante decât altele de la videoclipul lui Lawton?

Putem proteja celulele cu o peliculă subțire, fără prea multe pierderi de semnal pentru a le cufunda?

a+
0 x
Nu ai o glumă pentru a relaxa atmosfera? :)
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 08/08/07, 22:21

Capt. Maloche a spus:

Ei bine? Bună Eleph, te-ai întors?


Ei bine, nu am plecat niciodată, dar cred că am scăpat de aburi în ultima vreme.

Îmi pare rău, dar nu am avut niciodată mijloacele sau timpul necesar pentru a face testele. Vă reamintesc împrejurimile de la pagina 75 a „electrolizei îmbunătățite”: susțin că un electrolizator format din 2 plăci îndepărtate de 1mm separat de apă distilată ar trebui să se comporte ca un condensator și, în plus, ar trebui să vibreze, un pic ca un cristal piezoelectric

iar sub 1 până la 10 MHz, are doar câțiva ohmi de reactanță.

ce nu știm:

așa se va electroliza

și dacă bulele vor decola sau dacă, dimpotrivă, dacă va vibra groaznic sub efectul atracției celor 2 plăci ale condensatorului.

semnalul nu trebuie să fie sinus alternativ, ci dreptunghiular de la 0 la X volți. Cu cât sunt mai multe, cu atât va vibra!

(și din nou acest lucru rămâne de verificat, PC, poate în alternativă adevărată, electrozii se vor depolariza)
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'Utilisateur
GENH2
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 17
Înregistrare: 30/06/07, 22:46




de GENH2 » 09/08/07, 02:49

Salut tuturor

Am avut foarte multe probleme în a găsi un condensator de 1mf 16v până la punctul de a pune 1mf 50v în loc! dacă aveți un site bun de furnizat și care livrează la nivel internațional ...

pe de altă parte, am anumite reflecții asupra viziunii mele de funcționare în hidro 100% în creare constantă cu un rezervor mic folosit pentru aprindere. dacă unii pantoni și deschise sunt gata să mă citească ... întotdeauna de sistemul meu de cazane H2 ...

voila, voila, altfel am avut întotdeauna tone de întrebări concrete pentru a cere proiectarea prototipului eficient și profitabil de Stanley Meyer.

Dar aș dori ca BCP să știe dacă cineva aici, în Franța și pe acest site, ar fi fost mai bine să reproducă Lawton sau nu și care sunt rezultatele sale! Mulțumesc anticipat și nimeni nu renunță, știu câțiva care sunt interesați de acesta și care din păcate nu sunt francezi! sau european! : Evil: :şoc:

folosind 9 tuburi transparente și placa electronică Lawton cu diagrama alternatorului. Aș dori să știu rezultatele obținute ...
Sunt în finisajul rezervorului meu și mă voi duce în curând să achiziționez tuburile din oțel inoxidabil 316L în grosime de 1.2 mm. Intenționez să le conectez în serie printr-o glandă de cablu. capacitatea de rezistență a rezervorului meu transparent este de 30 de bare.
Evacuarea hidrogenului a fost reprodusă în același mod ca și Meyer cu materiale de calitate mai bună. Aștept sugestiile dvs. pentru eficiența de 1700% a unei electrolize convenționale anunțate în videoclipul său ...

care sunt caracteristicile specifice ale rotorului și transformatorului utilizate de asemenea?

aveți grosimi ideale pentru tuburi de 50 cm lungime? Vorbesc despre grosime ...
0 x
Nu ai o glumă pentru a relaxa atmosfera? :)
Avatar de l'Utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
posturi: 4559
Înregistrare: 29/07/06, 11:14
Locul de amplasare: Ile de France
x 42




de Capt_Maloche » 09/08/07, 09:29

elefantul a scris:Ei bine, nu am plecat niciodată, dar cred că am scăpat de aburi în ultima vreme.


Da,

există muncă, copii, muncă și puțin timp liber,
Sunt de acord, va fi puțin mai mult ...
0 x
"Consumul este ca o căutare a consolare, o modalitate de a umple un gol existențial în creștere. Cu cheia, o mulțime de frustrare și o mică vină, mărită de conștiința ecologică." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUI, AAHH! ^ _ ^
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 09/08/07, 23:05

GenH2:

te adorăm, dar nu te urmărim în dezvoltarea ta.

Internetul este atât de vast încât nu îl poți găsi în referințele, cunoștințele tale ... și speranțele tale! Parcă toată lumea ar fi consultat aceleași documente ca și tine.

Dacă doriți să puneți link-uri pentru a specifica despre ce vorbiți, vă putem oferi evaluări între:

"Ah, de unde știi asta? Nu știm, este minunat!"

et

„Nu-ți pierde timpul, este cremă, am încercat deja!”

Vă reamintesc că puteți publica schițe și fotografii pe econologie.com și puteți pune link-uri către videoclipurile din You tube
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6988
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2911




de gegyx » 09/08/07, 23:43

elefantul a scris:Vă reamintesc că puteți publica schițe și fotografii pe econologie.com și puteți pune link-uri către videoclipurile din You tube

Excelent! Văd că sunteți de sfaturi bune.

: Arrow: În urma unei postări, v-am trimis un premier pe 28 iulie ... : Lol:
0 x

Reveniți la „Inovații, invenții, brevete și idei pentru dezvoltare durabilă”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 167