Vopsea termoregulantă termo'luc

Încălzire, izolare, ventilare, VMC, racire ... confort termic scurt. Izolație, energia din lemn, pompe de căldură, ci și electricitate, gaz sau petrol, VMC ... Ajutor în alegerea și implementarea, rezolvarea problemelor, optimizare, sfaturi și trucuri ...
Menzao
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 25/07/20, 14:38

Vopsea termoregulantă termo'luc




de Menzao » 25/07/20, 15:07

Tocmai am descoperit thermo'luc., o gama de vopsele de interior termoreglatoare si depoluante. Acest lucru este mai credibil decât celebrele vopsele izolante sau termice. Nu ni se spune că înlocuiește încălzirea, aerul condiționat și izolația. Spunem doar că datorită particulelor de schimbare de fază care este o tehnologie cunoscută și recunoscută, produsele thermo'luc reglează temperatura interiorului dvs. Discursul de pe site-ul Peintures Saint Luc este clar. Textul „descoperiți termoreglarea” este simplu și clar.
Și altele. deoarece sunt pictor decorativ. Pot să vă spun că se aplică ca o vopsea clasică
Mi-am făcut camera cu el.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: vopsea termoregulară termo'luc




de Christophe » 25/07/20, 15:14

Particule de schimbare de fază într-o vopsea? :şoc: :şoc:

Interesant, dar cum funcționează exact?

Care sunt cele 2 faze ale angajatului? Care este MCP-ul folosit? Cum se menține faza lichidă sau gazoasă în vopsea?
0 x
MadameOurs
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 65
Înregistrare: 11/09/18, 10:29
x 8

Re: vopsea termoregulară termo'luc




de MadameOurs » 25/07/20, 15:43

El a spus „tehnologie cunoscută și recunoscută”.

Voi nu știţi ? : Lol:
0 x
Astăzi există desert.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: vopsea termoregulară termo'luc




de Christophe » 25/07/20, 16:09

Ahh foarte amuzant :)

Da, cunoaștem MPC-urile destul de bine, vezi:

incalzire-izolatie/mcp-pcm-schimbare-faza-aer conditionat-t11860.html

Solar-termale / magazin-of-the-termice-energie cu de la ulei-palmier-de-t7421.html

Pe de altă parte, cum să-l integrez într-un tablou mural, nu știu... O tencuială groasă care rămâne „moale” da am putut înțelege, un tablou nu înțeleg cum... De aici și întrebările mele. ..

Și atunci ce rămâne cu durabilitatea în timp? Expansiune în fază diferențială?
1 x
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12298
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2963

Re: vopsea termoregulară termo'luc




de Ahmed » 25/07/20, 19:23

...am fost să văd instrucțiunile „tehnice”, dar nicio explicație cu privire la modul precis de acțiune al acestei faimoase vopsele...
0 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.
Avatar de l'Utilisateur
Forhorse
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2485
Înregistrare: 27/10/09, 08:19
Locul de amplasare: Perch Ornais
x 359

Re: vopsea termoregulară termo'luc




de Forhorse » 25/07/20, 22:32

Este doar spam.
1 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6458
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: vopsea termoregulară termo'luc




de Macro » 25/07/20, 23:13

un termo în căldele....A venit să ia temperatura.... : Cheesy:
2 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Menzao
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 25/07/20, 14:38

Re: vopsea termoregulară termo'luc




de Menzao » 07/08/20, 09:23

Un mare mulțumire lui Christophe pentru partea lui de moderator.
Thermo'luc nu este nici spam, nici o simplă măsurare a temperaturii, nici o iluzie de când l-am cumpărat. Vreau să înțeleg că nu este atât de evident să integrăm că o pictură nu este doar decorativă și poate avea o funcție, ci nu spre aceea tind toate materialele (exemplu = vopsele depoluante și distructive formaldehidă).
Pe de altă parte, mi se pare unii oameni puțin nedrept să spună că discursul despre gama THERMO'LUC nu este clar. Dacă ai nevoie de 5/10 minute pentru a ajunge la site http://www.peintures-saint-luc.com , sa dai click pe bannerul Thermoluc de pe pagina de start, apoi sa dai click pe dreptunghiul „descopera termoreglarea” si in final sa citesti prezentarea informativa pe subiect. Cred chiar că trebuie să recunoaștem editorii acestui text pentru dorința lor de a fi clari, transparenți și educativi.
Pana si fisele tehnice sunt profesionale.
2020-06-prezentare_gamme_thermo-luc_saint-luc(1).pdf
(2.5 Mio) S-au descărcat ori 547
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: vopsea termoregulară termo'luc




de Christophe » 07/08/20, 11:35

Ok mulțumesc pentru aceste informații suplimentare: acum știm că funcționează cu microparticule și faza de fuziune (altceva m-ar fi surprins).

Pe de altă parte, am dificultăți cu această diagramă??? Nu stiam ca corpul uman face termoliza??? :şoc:

Screenshot_2020-08-07 2020-06-presentation_gamme_thermo-luc_saint-luc(1) pdf.png
Screenshot_2020-08-07 2020-06-presentation_gamme_thermo-luc_saint-luc(1) pdf.png (27.71 KiB) Vizualizat de 5237 ori


Pe de altă parte, capacitățile termice de suprafață ale produsului finit instalat lipsesc...

Presupun că sunt slabi având în vedere masa unui tablou? Care trebuie să fie câteva grame pe m² uscat...
0 x
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12298
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2963

Re: vopsea termoregulară termo'luc




de Ahmed » 07/08/20, 15:28

...nu te lasa deranjat de „termoliza” care este doar observatia banala a unui flux de caldura care iese, nimic mai mult. Detaliile furnizate sunt, după cum ați observat, nesatisfăcătoare, în lipsa chiar și a unei cuantificări aproximative a efectelor pretinse.
0 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Încălzire, izolare, ventilație, VMC, răcire ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 316