Instrument special de plivit

Organizați și aranja grădina și grădina de legume: ornament, peisaj, grădină sălbatice, materiale, fructe și legume, gradina de legume, ingrasaminte naturale, șoproane, piscine și o piscină naturală. plante și culturi toată durata de viață în grădina dumneavoastră.
oli 80
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1687
Înregistrare: 02/01/09, 17:23
Locul de amplasare: moselle 57
x 112

Instrument special de plivit




de oli 80 » 11/04/14, 15:51

Bună ziua, iată un instrument de plivire pe care am reușit să-l fotografiez

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

este o marcă excelentă de instrumente, fără spamming vom spune unelte de lup, este folosit pentru buruieni, dar nu am știut cum să-l folosim, ne-a fost dat de un reprezentant de vânzări unde lucrez și s-a prelungit ani de zile și am pus un mâner abia acum 2 ani, dar nu știm cum să-l folosim : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12298
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2963




de Ahmed » 11/04/14, 21:29

Este un aparat de tuns marginea, pentru a tăia limite clare în gazon, prin urmare o utilizare foarte specifică.

Răspuns scurt: probleme de computer chiar acum ... : Evil:
0 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.
oli 80
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1687
Înregistrare: 02/01/09, 17:23
Locul de amplasare: moselle 57
x 112




de oli 80 » 11/04/14, 23:11

Bună seara, de fapt am făcut aceste fotografii unde lucrez (rutier) și uneori avem reprezentanți în materie, cu mult timp în urmă, unul dintre ei a adus acest instrument înapoi, totul este comandat în vrac de la noi , deci mânere și unelte pentru a se potrivi și ne potrivim la nevoie atunci când un instrument se sparge,

chestia asta a fost târâtă de ani de zile și într-o zi în urmă cu doi ani am pus-o, grebla de lângă ea provine din aceeași marcă de unelte de lup

acest instrument s-ar alătura acestor instrumente neobișnuite http://www.amoons.be/botarosa/botarosa/ ... lence2.htm
http://avrilindustrie.moonfruit.fr/#/pic-bine/3207795
http://blog.hortik.com/2013/07/31/deshe ... l-travail/
http://www.zone-outillage.fr/articles/f ... -jardinage
0 x
oli 80
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1687
Înregistrare: 02/01/09, 17:23
Locul de amplasare: moselle 57
x 112




de oli 80 » 17/04/14, 21:22

Bună seara, am încercat să cer informații de la compania de instrumente lup, dar se pare că există o problemă cu serverul de contact, așa că nu am putut trimite un e-mail

dar hei, nu am impresia că subiectul plivirii manuale interesează pe cineva de aici, acesta este motivul pentru care vin mai des pe acest subiect forum, Am vrut chiar să mă dezabonez

nu vă mirați dacă oamenii pleacă forums, este că au un motiv întemeiat să o facă :x

Nu cred că este un fel de sifonier
0 x
lv13r
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 147
Înregistrare: 30/12/04, 10:09




de lv13r » 17/04/14, 22:00

salut oli 80
dacă este interesant, dar sunteți sigur că este folosit pentru a elimina aceste lucruri? pentru că nu prea văd cum sau la ce va fi folosit tipul de armătură din mijloc și de ce foaia este formată sub un unghi :?:
Lionel
0 x
oli 80
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1687
Înregistrare: 02/01/09, 17:23
Locul de amplasare: moselle 57
x 112




de oli 80 » 17/04/14, 22:40

Re, de fapt este un instrument pe care am avut timp să-l fotografiez unde lucrez, este un reprezentant de vânzări care l-a testat, dar instrumentul a fost neglijat și am pus un mâner abia acum doi ani, înainte ca instrumentul să stea aproape 15 ani cu noi la depozit, era în stare nouă când l-am montat

partea nevopsită era îmbrăcată, înălțimea a tot ceea ce este că nu știm deloc utilitatea acestui instrument și cu atât mai puțin numele acestuia, când am luat-o, a fost socotită ca sapă sau târnăcop



ar putea fi un fel de multi-instrument

acestea sunt noua modă pentru aceste instrumente de plivire manuale multifuncționale https://www.youtube.com/watch?v=SyMJlXfBu0I
0 x
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12298
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2963




de Ahmed » 17/04/14, 23:04

Nu simt că instrumentul care te interesează este făcut încă (scuză-mă, dar ți-am răspuns la întrebarea de mai sus, repet, acesta este un sifonier marginile gazonului, la marginea cărării sau a curții).

Uneltele manuale nu mai sunt mare lucru: producătorii preferă să vândă mașini motorizate, iar utilizatorii nu își imaginează de obicei că instrumentele simple pot face atât de multe servicii.

Cu toate acestea, trebuie să recunoaștem ușurarea acestuia din urmă că această dezamăgire generalizată este cauza unei dezvoltări foarte slabe, care nu permite exprimarea întregului potențial al acestui tip de instrument.

La rândul meu, acest lucru nu este deloc cazul și am reușit să strâng câteva piese interesante pe care le-am salvat din junkyard.
De exemplu, o pică automată: acest tip de material a dat naștere, la vremea sa, la o mare varietate de variații mai mult sau mai puțin operaționale; aceasta pare destul de reușită, cu o înclinare comandată de o camă foarte simplă (deoarece nu întorc pământul, nu o folosesc).

Dar bijuteria pe care o păstrez prețios este o sapă de mână trasă care a fost comercializată de Ets. Bouyer, instalat în regiunea Nantes (un important centru de grădinărit pe sol ușor), mai cunoscut pentru motocultorul pe care l-au fabricat apoi.
Am reușit să-l recuperez cu tot felul de unelte care pot fi montate pe ea (skimmers de diferite feluri, brabant, brazdă, gheare ...; Tocmai am înlocuit mânerele din lemn cu tuburi metalice.
Spre deosebire de sape cu braț (cuvinte cheie: sapă roată) care constituie deja un avans major în instrumentele manuale, sistemul remorcat este o minune a ergonomiei: tracțiunea este asigurată la rinichi printr-o centură largă (picioarele sunt cele care produc tracțiune cu cei mai mari mușchi ai corp), care evită constrângerile de pe spate, iar brațele joacă doar rolul de ghidare; în plus, pe măsură ce „tractorul” se mișcă înapoi, partea prelucrată nu este călcată în picioare.

De asemenea, am realizat mai multe prototipuri de grelinette (cuvinte cheie; broadfork, bar U*) pentru a obține un model satisfăcător cu patru dinți, am făcut și unul mic cu un mâner și doi dinți, practic pentru șanse și capete și excelent pentru mutarea pământului în sol compact (înlocuiește utilizarea târnăcopului cu mult mai multă eficiență).

Modific unelte pentru a le îmbunătăți, cum ar fi cârligul dințat care, datorită adăugării de dinți scurți și drepți, servește drept spargător de bucăți folosit în spate ...

* În plus față de site-urile anglo-saxone, vedeți uimitoarele modele rusești, poloneze (plus alte instrumente) ... cuvinte cheie: Miracolul Spade, Чудо-мотыгу, cultivator de mână (cultivator manual), Неймана Картофелекопалка [/ i] (acesta din urmă, după cum sugerează și numele său, este folosit pentru a smulge cartofii).
0 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12298
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2963




de Ahmed » 18/04/14, 09:10

Ei bine, vă voi explica cum funcționează misteriosul dvs. instrument.

Mânerul este ținut oblic; în această poziție talpa sculei este paralelă cu solul (care servește drept ghid), marginea de tăiere verticală este situată pe partea de iarbă și deflectorul pe partea de culoar.
O mișcare rapidă înainte și înapoi duce la o linie de oprire clară din zona înierbată, excesul fiind aruncat în lateral pentru îndepărtare.
Wolf vinde în continuare un fel de pică rotunjită care permite tăierea verticală, dar nu o mai combină cu tăierea orizontală.

După cum puteți vedea, un instrument bine conceput, dar cu o utilizare foarte specifică ...
0 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.
oli 80
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1687
Înregistrare: 02/01/09, 17:23
Locul de amplasare: moselle 57
x 112




de oli 80 » 18/04/14, 11:24

Ahmed a scris:Ei bine, vă voi explica cum funcționează misteriosul dvs. instrument.

Mânerul este ținut oblic; în această poziție talpa sculei este paralelă cu solul (care servește drept ghid), marginea de tăiere verticală este situată pe partea de iarbă și deflectorul pe partea de culoar.
O mișcare rapidă înainte și înapoi duce la o linie de oprire clară din zona înierbată, excesul fiind aruncat în lateral pentru îndepărtare.
Wolf vinde în continuare un fel de pică rotunjită care permite tăierea verticală, dar nu o mai combină cu tăierea orizontală.

După cum puteți vedea, un instrument bine conceput, dar cu o utilizare foarte specifică ...


Bună ziua, așa că acesta este un fel de sifonier, ieri am cerut informații despre acest instrument de la compania lupilor,
actualele rochii de margine arată ca pică rotunjită,
există toate mărcile, dar hei, cred că lupul a vrut să creeze un instrument mai puțin obositor de folosit

modelul despre care vorbești arată așa
http://www.bricorama.fr/massifs-rocaill ... _r630.html
0 x
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12298
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2963




de Ahmed » 18/04/14, 13:26

Da, exact asta este.

Ce părere aveți despre instrumentele din linkurile pe care le-am dat?
0 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Grădina: peisagistică, plante, grădină de legume, iazuri și piscine"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 145