Iarba sintetică și plantarea copacilor

Organizați și aranja grădina și grădina de legume: ornament, peisaj, grădină sălbatice, materiale, fructe și legume, gradina de legume, ingrasaminte naturale, șoproane, piscine și o piscină naturală. plante și culturi toată durata de viață în grădina dumneavoastră.
Danielle3
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 31/07/17, 11:43

Iarba sintetică și plantarea copacilor




de Danielle3 » 31/07/17, 12:02

Bună ziua prieteni ai forum,
Vă avertizez, nu sunt nici un bun muncitor, nici un bun grădinar, așa că probabil voi pune întrebări foarte prostești, mă duc, ați fost avertizat. : Mrgreen: Am avut o mică grădină în spatele casei mele, dar din cauza numeroaselor probleme de dăunători și a altora pe care nu am știut să le tratez la timp, și asta în mai multe rânduri. În cele din urmă am ales să renunț la iarba naturală la sfatul unui prieten și să trec la iarba sintetică. De atunci, nu mai am un parazit, dar nici nu mai am nici un copac.
Întrebarea mea este că aș vrea să plantez copaci în cel mai bun caz iarbă sintetică.
Este posibil sau rădăcinile vor îndepărta toată iarba sintetică în cele din urmă?
mulțumesc
0 x
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12306
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2967

Re: plantarea de iarbă și copaci sintetici




de Ahmed » 31/07/17, 22:11

De ce nu arborii sintetici? : Wink:
1 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.
Danielle3
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 31/07/17, 11:43

Re: plantarea de iarbă și copaci sintetici




de Danielle3 » 02/08/17, 09:43

Bună Ahmed,
Nu, scopul este totuși să avem pomi fructiferi ...
Nu știi dacă este posibil?
mulțumesc
0 x
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12306
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2967

Re: plantarea de iarbă și copaci sintetici




de Ahmed » 02/08/17, 20:48

Da, înțeleg: fructele sintetice sunt greu digerabile ...
Îngrijorarea este că te lupți deja cu animalele din iarbă, deci ce se va întâmpla cu pomi fructiferi și cu comportamentul lor? Nu cred că gazonul artificial este problema ... : Roll:
Am o întrebare rapidă: bine, nu mai aveți probleme de sănătate sau cosit cu „peluza” dvs., dar trebuie să o aspirați din când în când? Nu-mi bat joc de tine; Văd că soluțiile mai moi, cum ar fi acoperirile poroase ale traseului (principiul este lăudabil), nu iau în considerare întreținerea pe termen lung a acestor soluri (care sunt cuiburi pentru diverse resturi în porozitatea lor).
0 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Grădina: peisagistică, plante, grădină de legume, iazuri și piscine"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 101