Sfat DIY: Cum să îmbunătățiți o dimensiune a frontierei

Organizați și aranja grădina și grădina de legume: ornament, peisaj, grădină sălbatice, materiale, fructe și legume, gradina de legume, ingrasaminte naturale, șoproane, piscine și o piscină naturală. plante și culturi toată durata de viață în grădina dumneavoastră.
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14141
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839

Sfat DIY: Cum să îmbunătățiți o dimensiune a frontierei




de Flytox » 04/08/17, 21:13

Tunderea marginilor este bună, dar când este cu "rotofil", consumul de sârmă devine rapid problematic sau chiar bulimic .....
„Cealaltă” soluție este un fel de cuțit mic de plastic care este montat în locul bobinei firului rotativ.
Problema este că aceste cuțite de murdărie sunt lovite mai repede decât umbra lor (aproximativ 30 minute), sunt făcute pentru a nu fi dezasamblate / reparate ușor (nituite fără a fi blocate în rotație) ... scurt. " nu este mai bun / mai durabil decât soluția rotofil. : Hopa:

h3.jpg


Producătorii acestor dispozitive au înțeles această oportunitate de a ne vinde aceste accesorii me.des ca consumabile scumpe și fragile cu clienții captivi, ... în sfârșit povestea obișnuită, desigur vândută fără vaselină ... : Evil:

h4.jpg


După ce am ridicat o geantă de schi veche la Emaus, am tăiat bucăți și am tăiat cuțite noi.

h5.jpg


Sunt în (rilsan?), Este într-adevăr foarte rezistent, de aproximativ 2 ori mai gros decât cuțitele originale ... și funcționează ..... și dimensiunea ..... bateria durează cât timp ... Pentru toată viața, am încercat doar timpul unei descărcări (aproximativ 30 minute), dar după acest test, ele sunt încă ca noi! : Mrgreen:

h8.jpg


h7.jpg


Te voi continua. : Mrgreen:
2 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.
[Eugene Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
oli 80
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1689
Înregistrare: 02/01/09, 17:23
Locul de amplasare: moselle 57
x 113

Re: Sfat DIY: Cum să îmbunătățiți o dimensiune a frontierei




de oli 80 » 05/08/17, 00:06

Bună seara, acest bricolaj mi se pare interesant, știu că cineva pe care l-am cunoscut a recuperat lamele unor cuțite de legume mici ale căror mânere de lemn erau rupte și le-a ajustat pe capul muchiei tăiate, dar metalul fin s-a încheiat cu deformează

mai târziu folosise sârma de oțel din plastic acoperit cu plastic mai vândut adesea într-o cizmă sau când schimbați cablurile frânei bicicletei, cele vechi le-au fost date acestui domn, dar acesta era rupt, această linie de haine poate fi găsit în magazinele ieftine de bazar fără a menționa semnele

dar se pare că haina era mai rezistentă pentru tăietorul de margine, dar pentru lenjerie nu se putea spune la fel de mult

cordialement
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14141
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839

Re: Sfat DIY: Cum să îmbunătățiți o dimensiune a frontierei




de Flytox » 05/08/17, 23:31

Pentru cablul motocicletei (diametru 3 mm?) Am încercat deja pe mașina mea de cosit pentru a simula instrumentul de mulcire, acesta a dispărut în (mai puțin de 5 minute?). Din fericire nu l-am luat în picioare când a plecat !!! N-am găsit-o niciodată !!! Pe de altă parte, înlocuindu-l cu cel mai mare fir de roto din plastic pe care l-am putut găsi (de secțiune pătrată), a „ținut” (fără blocare) aproximativ o tundere de 1h30? Rezultat foarte bun pentru câteva minute, atunci când firul de plastic devine prea scurt nu mai funcționează. : Wink: : Mrgreen:
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.

[Eugene Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
oli 80
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1689
Înregistrare: 02/01/09, 17:23
Locul de amplasare: moselle 57
x 113

Re: Sfat DIY: Cum să îmbunătățiți o dimensiune a frontierei




de oli 80 » 08/08/17, 19:59

Bună ziua, văzusem deja instrumentul pentru a moli în cataloagele mici camioane de vanadiu care treceau
Pacat ca aceste camioane nu trec la fel de des, este mai bine ca lametele sa fie din plastic, deoarece persoana pe care o stiu care a folosit lamele cuțitelor mici de legume de pe marginea lui de tăiere, una dintre ele a fost traversat și a fost găsit plantat în gardul de lemn între
el și vecinul său, din fericire nimeni nu a fost în grădină și, cum poate zbura departe, ar fi putut fura grădinile 2 sau 3 și să rănească pe cineva

pot fi niște șipci de metal mici, care nu sunt ascuțite și nu sunt ascuțite, ar putea face treaba

cordialement
0 x
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12307
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2968

Re: Sfat DIY: Cum să îmbunătățiți o dimensiune a frontierei




de Ahmed » 08/08/17, 21:27

pot fi niște șipci de metal mici, care nu sunt ascuțite și nu sunt ascuțite, ar putea face treaba

Acesta este principiul cositoarelor rotative agricole: nu sunt ascuțite niciodată, ci schimbate atunci când au o uzură prea mare. Este viteza care provoacă tăierea, deci rămâne să știm dacă viteza tăietorului de muchie este suficientă și, pe de altă parte, dacă aceste lame mici nu sunt periculoase din cauza asta, deși nu sunt ascuțite?
Vezi asta ilustrare ...
0 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.
oli 80
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1689
Înregistrare: 02/01/09, 17:23
Locul de amplasare: moselle 57
x 113

Re: Sfat DIY: Cum să îmbunătățiți o dimensiune a frontierei




de oli 80 » 08/08/17, 22:00

Ei bine, nu am făcut niciodată acest tip de bricolaj, dar așteptați continuarea testelor flytox cu ajutorul tăietorului său
cu lama sa de plastic (rilsan), dar după cum se spune, toate ideile sunt bune de luat

ar fi nevoie de șipci metalici subțiri care pot fi chiar flexibili, precum limbile caietului, deoarece, dacă metalul este mai mare, cântărește și riscă să folosească motorul tăietorului de margine, se pot tăia aceste șipci în cutii

pe scurt, este încă DIY
0 x
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12307
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2968

Re: Sfat DIY: Cum să îmbunătățiți o dimensiune a frontierei




de Ahmed » 08/08/17, 23:07

Ar fi mai bine dacă ar fi moi și subțiri, deoarece inerția scăzută ar reduce mult pericolul de utilizare.
Odată ce forma și grosimea oțelului au fost determinate, ar fi posibil să se utilizeze un tăietor dedicat pentru fabricarea la cerere ... 8)
0 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.
oli 80
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1689
Înregistrare: 02/01/09, 17:23
Locul de amplasare: moselle 57
x 113

Re: Sfat DIY: Cum să îmbunătățiți o dimensiune a frontierei




de oli 80 » 09/08/17, 22:20

Bună seara, este adevărat că acest tip de piese ar putea fi făcute odată ce unul are tăietorul de cookie-uri, mi se pare că a fost discutat în acest alt subiect al flytox Gradinarit / chestii DIY de-a îmbunătăți-o-tuns-o-iarbă-t11877.html

pentru a produce instrumentul de mulcire, el a vândut și camionului acest tip de capete de tăietor https://www.youtube.com/watch?v=x3fAmU7efck

dar hei nu văd un sistem de genul acesta pe un tăietor de frontieră
0 x
oli 80
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1689
Înregistrare: 02/01/09, 17:23
Locul de amplasare: moselle 57
x 113

Re: Sfat DIY: Cum să îmbunătățiți o dimensiune a frontierei




de oli 80 » 15/12/17, 18:54

Bună ziua, iată un sfat totul simplu și chiar mai ieftin pentru tăiere

și ca un avantaj

0 x
oli 80
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1689
Înregistrare: 02/01/09, 17:23
Locul de amplasare: moselle 57
x 113

Re: Sfat DIY: Cum să îmbunătățiți o dimensiune a frontierei




de oli 80 » 18/09/19, 18:50

Bună seara, iată un gadget găsit pe net https://www.eurotops.fr/coupe-bordure-piles-42022.html

și în același timp am săpat subiectul
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Grădina: peisagistică, plante, grădină de legume, iazuri și piscine"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 110