Gaia aquaponics

Organizați și aranja grădina și grădina de legume: ornament, peisaj, grădină sălbatice, materiale, fructe și legume, gradina de legume, ingrasaminte naturale, șoproane, piscine și o piscină naturală. plante și culturi toată durata de viață în grădina dumneavoastră.
agriculturegaia
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 112
Înregistrare: 19/03/08, 20:21

Gaia aquaponics




de agriculturegaia » 08/01/09, 12:40

Caca de pește este cea care hrănește plantele : Idee:

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Imagine
Dernière édition alin agriculturegaia 09 / 01 / 09, 01: 17, editate 1 ori.
0 x
Pentru a vedea construirea de mașini agricole Gaia în timp real în Franța și în străinătate, semnăturile contractului Gaia, înscrieți-vă la newsletter-ul Gaia:

http://www.agriculturegaia.com
chrisleblay
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 134
Înregistrare: 16/06/07, 01:35
x 4




de chrisleblay » 08/01/09, 19:26

Îmi plac subiectele tale agriculturegaia.

În această diagramă apa din acvariu este aspirată pentru a hrăni plantele?

Ne puteți spune despre TerraPreta dacă aveți cunoștințe despre el?

Chris
0 x
agriculturegaia
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 112
Înregistrare: 19/03/08, 20:21




de agriculturegaia » 09/01/09, 01:12

chrisleblay a scris:În această diagramă apa din acvariu este aspirată pentru a hrăni plantele?

Ne puteți spune despre TerraPreta dacă aveți cunoștințe despre el?

Chris


Apa din acvariu este injectată în sistemul de apă sub formă de picătură cu picătură și prin gravitație cade înapoi în acvariu. Nu este posibilă pierderea de apă, nu este posibilă evaporarea, este permisă doar evapotranspirația.

Nu, nu pot face un subiect pe TerraPreta pentru că web-ul are în prezent mai multe cunoștințe în acest domeniu decât mine. Totuși, pot afirma că, ca orice sol bogat în nutrienți asimilabili de plante, TerraPreta va dispărea (în special din cauza jefuirii), un pic ca turba dar și terenurile agricole tradiționale Betonul ocupă tot mai mult spațiu în orașele și inimile noastre în timp ce sterilitatea se răspândeşte pe terenurile agricole şi noastre Imagine

Imagine
0 x
Pentru a vedea construirea de mașini agricole Gaia în timp real în Franța și în străinătate, semnăturile contractului Gaia, înscrieți-vă la newsletter-ul Gaia:



http://www.agriculturegaia.com
fthanron
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 292
Înregistrare: 13/10/07, 17:56
Locul de amplasare: Loir et Cher




de fthanron » 10/01/09, 12:18

Mulțumesc agriculturegaia pentru acest subiect, această abordare a acvaculturii pare foarte promițătoare!

Testare fericită!

SLT
0 x
Frederic
agriculturegaia
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 112
Înregistrare: 19/03/08, 20:21




de agriculturegaia » 10/01/09, 12:43

fthanron a scris:Mulțumesc agriculturegaia pentru acest subiect, această abordare a acvaculturii pare foarte promițătoare!

Testare fericită!

SLT


Păi nu domnule, de la 0 aparate Gaïa se va ajunge la câteva zeci apoi sute apoi mii... Mai ales cu sticle de apă.. Uită-te la echipament! Nu costa nimic! așa că prefer să încerci și tu această aventură botanică instalând un perete verde eco-proiectat pentru soția ta cu doar 4 găuri în perete!

As prefera asta felicitarii... Cu totii ne vom felicita in ziua in care 0 copii mor de foame.. Dar acea zi inca nu a sosit...
0 x
Pentru a vedea construirea de mașini agricole Gaia în timp real în Franța și în străinătate, semnăturile contractului Gaia, înscrieți-vă la newsletter-ul Gaia:



http://www.agriculturegaia.com
fthanron
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 292
Înregistrare: 13/10/07, 17:56
Locul de amplasare: Loir et Cher




de fthanron » 10/01/09, 13:16

Mhh e adevarat ca imi place sa ma apuc de anumite proiecte de bricolaj, dar sa montez un perete de sticle „de designer” (totul este relativ, ce imi place nu imi place neaparat altcineva!) de care nu am habar. despre întreținere, constrângeri, tip de pește, plante, producție/producție electrică... asta e mult ;o)

Pentru copii, daca ar fi fost doar o chestiune de cantitate/calitatea alimentelor, sincer cred ca problema s-ar fi rezolvat demult!

@+
0 x
Frederic
agriculturegaia
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 112
Înregistrare: 19/03/08, 20:21




de agriculturegaia » 10/01/09, 13:27

fthanron a scris:Mhh e adevarat ca imi place sa ma apuc de anumite proiecte de bricolaj, dar sa montez un perete de sticle „de designer” (totul este relativ, ce imi place nu imi place neaparat altcineva!) de care nu am habar. despre întreținere, constrângeri, tip de pește, plante, producție/producție electrică... asta e mult ;o)

Pentru copii, daca ar fi fost doar o chestiune de cantitate/calitatea alimentelor, sincer cred ca problema s-ar fi rezolvat demult!

@+


doar timpul va spune, în orice caz ai elementele necesare pentru a face un perete verde Gaïa. Toată lumea iubește pereții verzi! (uh... sticlele nu le mai vezi pentru ca exista o fereastra alba cu plante care acopera sistemul... jucaria mea arata ca o tabla de pictat cu doar un acvariu... uneori imi dau seama ca sunt grozav ..)

Imagine
0 x
Pentru a vedea construirea de mașini agricole Gaia în timp real în Franța și în străinătate, semnăturile contractului Gaia, înscrieți-vă la newsletter-ul Gaia:



http://www.agriculturegaia.com

Înapoi la "Grădina: peisagistică, plante, grădină de legume, iazuri și piscine"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 195