Problema rezervorului masiv

Și dacă ar fi repararea, mai degrabă decât a aruncat și schimba? Redescoperă plăcerea de a le reparații. Cum de a diagnostica o problemă sau găsi piese de schimb? Reparați în sine este o modalitate de a economisi bani, în general!
Virgil35
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 26/03/17, 17:24

Problema rezervorului masiv




de Virgil35 » 26/03/17, 18:19

Salut tuturor. Am o mare problemă, trag apa pentru casa mea într-o fântână din grădină. Este o pompă care trage, alimentează o vezică de 300 l de masă, care alimentează apoi încălzitorul de apă. Problema cu care pompa nu încetează să funcționeze. Mă uit la hârtii și pe internet spun că lipsește presiunea aerului în vezică. Nu am scurgeri de apă. Nu am absolut nicio idee ce să fac cineva mă poate ajuta vă rog?

Mulțumesc pentru timpul pe care mi-l vei oferi.
0 x
Matt113
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 344
Înregistrare: 22/05/08, 09:15

Re: Problema rezervorului de masă




de Matt113 » 27/03/17, 11:04

În mod normal, în rezervorul dvs. ar trebui să arate astfel:

Imagine

este necesar să puneți presiune în partea galbenă (aerul) pentru că în mod normal aveți o supapă ca pe tuburile interioare ale bicicletei, este suficient să umflați până la presiunea indicată pe rezervor.
0 x
Meszigues3
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 57
Înregistrare: 06/02/17, 19:12
x 8

Re: Problema rezervorului de masă




de Meszigues3 » 27/03/17, 11:51

Matt113 a scris: [...]
este necesar să puneți presiune în partea galbenă (aerul) pentru că în mod normal aveți o supapă ca pe tuburile interioare ale bicicletei, este suficient să umflați până la presiunea indicată pe rezervor.
În plus:
Manometrul poate fi oprit și nu va opri motorul.
Poate exista o scurgere de aer.
Nu ar fi ilogic să fiți conectat scurgerile la apa de puț; Poate exista o scurgere pe o goană sau presiunea este prea puternică pentru a forța alungarea.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Defalcare, depanare și reparații: reparați-vă? "

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 143