Probleme cu pelete Ponast kp11

Și dacă ar fi repararea, mai degrabă decât a aruncat și schimba? Redescoperă plăcerea de a le reparații. Cum de a diagnostica o problemă sau găsi piese de schimb? Reparați în sine este o modalitate de a economisi bani, în general!
thierry22160
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 3
Înregistrare: 10/12/18, 16:35
x 1

Probleme cu pelete Ponast kp11




de thierry22160 » 19/12/18, 11:07

Buna ziua. Am un cazan de tip ponast kp11, uneori grannulele nu ard complet și intră în scrumieră.Am impresia că trotul de grannulé ajunge în camera de ardere, .. Compania care l-a instalat a dat faliment și eu nu pot găsi niciun reparator de ponei în zona mea. Locuiesc în Bretania în 22 de ani. un coter de carhaix..multumesc celor care m-ar putea ajuta
0 x
max22
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 4
Înregistrare: 12/05/19, 17:16
x 3

Re: Problema cazanului cu peleti Ponast kp11




de max22 » 12/05/19, 17:24

thierry bonjour,

Am avut un cazan instalat de aceeași companie ca tine și același model, ați găsit informațiile pe care le căutați? În caz contrar, am muncit mult la mine de 3 ani și, de unul singur, nimeni nu vrea să aibă grijă de el. Alături de casa dvs. există compania Qualibreizh care poate veni. În caz contrar, pentru peleții tăi, aceștia cad neîncărcați la aprindere sau este tot timpul?

Sper că v-ați rezolvat problema, dacă nu mă contactați, putem face schimb. Acolo trebuie să schimb cele două rezistențe de aprindere și arzătorul ... : Evil: : Evil: : Evil:
Și aveți grijă să îl curățați complet ...
2 x
thierry22160
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 3
Înregistrare: 10/12/18, 16:35
x 1

Re: Problema cazanului cu peleti Ponast kp11




de thierry22160 » 14/05/19, 13:09

slt max 22. Vă mulțumesc pentru mesajul dvs., da încă am probleme cu acest cazan, nu s-a transformat în această iarnă. Am găsit o companie care cunoaște bine acest cazan, trebuie să revină foarte curând pentru a termina lucrările. nu doriți să vă mutați. Dacă doriți datele de contact ale companiei pe care le-am găsit, anunțați-mă din nou
0 x
thierry22160
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 3
Înregistrare: 10/12/18, 16:35
x 1

Re: Problema cazanului cu peleti Ponast kp11




de thierry22160 » 14/05/19, 13:11

max22 a scris:thierry bonjour,

Am avut un cazan instalat de aceeași companie ca tine și același model, ați găsit informațiile pe care le căutați? În caz contrar, am muncit mult la mine de 3 ani și, de unul singur, nimeni nu vrea să aibă grijă de el. Alături de casa dvs. există compania Qualibreizh care poate veni. În caz contrar, pentru peleții tăi, aceștia cad neîncărcați la aprindere sau este tot timpul?

Sper că v-ați rezolvat problema, dacă nu mă contactați, putem face schimb. Acolo trebuie să schimb cele două rezistențe de aprindere și arzătorul ... : Evil: : Evil: : Evil:
Și aveți grijă să îl curățați complet ...



slt max 22. Vă mulțumesc pentru mesajul dvs., da încă am probleme cu acest cazan, nu s-a transformat în această iarnă. Am găsit o companie care cunoaște bine acest cazan, trebuie să revină foarte curând pentru a termina lucrările. nu doriți să vă mutați. Dacă doriți datele de contact ale companiei pe care le-am găsit, anunțați-mă din nou
1 x
max22
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 4
Înregistrare: 12/05/19, 17:16
x 3

Re: Problema cazanului cu peleti Ponast kp11




de max22 » 14/05/19, 13:59

Bună ziua, Thierry, aș dori să-mi oferiți numele companiei și datele de contact. Tocmai am făcut o ofertă pentru arzător și pentru rezistențe, vă voi economisi suma.

Vreau în principal să știu dacă setările de programare sunt bune.
1 x
max22
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 4
Înregistrare: 12/05/19, 17:16
x 3

Re: Problema cazanului cu peleti Ponast kp11




de max22 » 14/05/19, 14:47

și dacă din întâmplare ați avut setările producătorului pentru cazanul dvs., programarea en-gros. În cazul în care, dacă compania îți poate comunica, ar fi minunat.
0 x
Andrea4321
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 26/02/20, 17:32

Re: Problema cazanului cu peleti Ponast kp11




de Andrea4321 » 26/02/20, 17:45

Bună dimineața. Vin la tine pentru că și eu am același cazan ca al tău, un ponast kp11 care mi-a costat un blind instalat de compania de granubretagne care a falimentat și în momentul de față este defalcat. Până acum puteam conta pe salvați, dar nu le mai repară. Am luat legătura cu mai multe companii, dar acest lucru nu repară această marcă de cazan, aș dori să știu dacă ați găsit o companie pentru reparații. Tu ești ultima mea speranță. cordial
0 x
Arnaudbzh
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 26
Înregistrare: 29/02/20, 16:13
x 1

Re: Problema cazanului cu peleti Ponast kp11




de Arnaudbzh » 29/02/20, 17:02

bonjour
Ați avut deja defalcarea
Șurubul 1 blocat
Am schimbat condensatorul, dar ceva similar
0 x
claudius56
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 3
Înregistrare: 31/05/20, 15:00

Re: Problema cazanului cu peleti Ponast kp11




de claudius56 » 15/06/20, 20:43

salut thierry
Aș dori să știu ce companie a venit să vă ajute pentru cazanul dvs.
Am o boiler PONAST și nu găsesc pe nimeni care să o repare.
merci
0 x
Arnaudbzh
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 26
Înregistrare: 29/02/20, 16:13
x 1

Re: Problema cazanului cu peleti Ponast kp11




de Arnaudbzh » 15/06/20, 20:54

claudius56 a scris:salut thierry
Aș dori să știu ce companie a venit să vă ajute pentru cazanul dvs.
Am o boiler PONAST și nu găsesc pe nimeni care să o repare.
merci

Sunt eu
Nimeni nu vrea să vină
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Defalcare, depanare și reparații: reparați-vă? "

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 110