Scuter electric GO RIDE 80PRO care nu se mai încarcă

Și dacă ar fi repararea, mai degrabă decât a aruncat și schimba? Redescoperă plăcerea de a le reparații. Cum de a diagnostica o problemă sau găsi piese de schimb? Reparați în sine este o modalitate de a economisi bani, în general!
VAUTRIN
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 3
Înregistrare: 08/08/20, 08:23

Scuter electric GO RIDE 80PRO care nu se mai încarcă




de VAUTRIN » 08/08/20, 08:28

buna as vrea niste informatii pentru un GO RIDE 80PRO Night Edition - Scuter electric 8 "- 350 W - 6.6Ah Tocmai am schimbat cablul conectorului de incarcare la conectarea incarcatorului pentru reincarcarea cablului s-a trantit Vreau sa stiu daca vine de la cablu sau de la încărcător, nu cred că acestea sunt trimestrul bateriei, scuterul meu salută nu pot să-l încarc, ceea ce se poate spune că mă îndoiesc că vine problema
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 15992
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5188

Re: scuter electric




de Remundo » 08/08/20, 08:56

puteți utiliza un ohmmetru pentru a testa continuitatea firelor, rezistența ar trebui să fie aproape de zero.

Există șanse mici ca cablul să fie defect, mai ales dacă l-ați schimbat.

lacătele sunt probabil electronice, iar noi suntem ca o găină în fața unui cuțit ... : Roll:
0 x
Imagine
VAUTRIN
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 3
Înregistrare: 08/08/20, 08:23

Re: scuter electric




de VAUTRIN » 08/08/20, 09:10

ok, dar atâta timp cât am noul cablu și conectați încărcătorul de curent alternativ și din moment ce încărcătorul rămâne intermitent roșu nu pot reîncărca scuterul
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79119
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Re: GO RIDE 80PRO scuter electric KO încărcător




de Christophe » 08/08/20, 10:23

Bateria dvs. pare să aibă un scurtcircuit (trebuie verificat BMS intern) și / sau încărcătorul dvs. nu este în regulă.

Verificați tensiunea din încărcător (aprins eh) și baterie. Vă rugăm să rețineți că unele încărcătoare de litiu nu furnizează tensiune până când sunt conectate la o baterie (buclă de feedback).

Nu măsurați rezistența la bornele bateriilor, ar fuma totul ... și mai puțin amperiile.

De asemenea, depune un efort pentru scrierea ta, deoarece este foarte dureros să te înțeleg. Mulțumesc.
0 x
VAUTRIN
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 3
Înregistrare: 08/08/20, 08:23

Re: GO RIDE scuter electric 80PRO care nu se mai încarcă




de VAUTRIN » 08/08/20, 10:47

OK mulțumesc pentru răspuns și scuze pentru scris
0 x

Înapoi la "Defalcare, depanare și reparații: reparați-vă? "

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 138