Ulei hidraulic pentru cric

Și dacă ar fi repararea, mai degrabă decât a aruncat și schimba? Redescoperă plăcerea de a le reparații. Cum de a diagnostica o problemă sau găsi piese de schimb? Reparați în sine este o modalitate de a economisi bani, în general!
9buck9
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 37
Înregistrare: 17/02/10, 22:37

Ulei hidraulic pentru cric




de 9buck9 » 19/03/10, 23:02

bonjour,

aceasta este o mare problemă pe care trebuie să o rezolv rapid.Am un cric hidraulic mastercraft și un prieten mi-a spus să verific dacă există ulei, apoi a deșurubat un șurub și bam !! Petrolul a zburat peste tot, dar de atunci a mers prost: când atinge o anumită înălțime nu mai crește.
As vrea sa stiu sa pun ulei !! AJUTĂ-MĂ este scump !!!!

MULȚUMIM PENTRU REOPONS-URI!

Daniel
0 x
Alain G
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3044
Înregistrare: 03/10/08, 04:24
x 3




de Alain G » 19/03/10, 23:54

Pune-l la gunoi, sunt zdrențe!
LOL!


Uită-te în partea de sus a cilindrului există un mic dop cahoutchou, îl umple de!

Accesați Canadian Tire pentru ulei de înlocuire, altfel va face uleiul non-detergent Sae-10 sau 30
:D
0 x
Dacă faceți un pas înapoi, uneori puteți consolida prietenia.
Critica este un lucru bun dacă se adaugă unor complimente.
Alain
9buck9
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 37
Înregistrare: 17/02/10, 22:37




de 9buck9 » 20/03/10, 00:05

Ok, dar prietenul meu a trebuit să deșurubeze un șurub acolo unde este rezervorul de ulei
Imagine
0 x
9buck9
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 37
Înregistrare: 17/02/10, 22:37




de 9buck9 » 20/03/10, 16:54

Tu esti ??
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14142
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 841




de Flytox » 20/03/10, 19:22

În mod normal, este un cilindru cu acțiune simplă, nu este foarte complicat. Ar trebui să găsiți mai multe șuruburi / găuri / cauciuc la capăt sau pe corpul cilindrului care vă permit să accesați diferitele camere. Unul dintre ele vă va permite să faceți nivelul uleiului (aspirați uleiul) atunci când mutați cilindrul, de exemplu (uneori există un simbol sau un volum marcat în cm3). Ferește-te de primăvara care dorește să facă mișcarea opusă .... Dacă ai dubii, poți deconecta arcurile. Trebuie să adăugați puțin ulei și nu până când vă este sete, s-ar putea să vă regăsiți cu pistonul blocat sau înăuntru.

http://fr.wikipedia.org/wiki/V%C3%A9rin

De asemenea, poate fi necesar să purgați aerul, consultați documentul de mai jos.

http://www.wvs.ch/m/mandanten/159/downl ... eber_f.pdf
Dernière édition alin Flytox 22 / 03 / 10, 22: 04, editate 1 ori.
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.
[Eugene Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
9buck9
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 37
Înregistrare: 17/02/10, 22:37




de 9buck9 » 21/03/10, 16:35

multumesc pentru raspunsul tau voi incerca
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Defalcare, depanare și reparații: reparați-vă? "

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 113