Tot ce trebuie să știți despre fotovoltaicii din Franța

Forum fotovoltaice solare fotovoltaice și generare de energie electrică solară din energie solară cu radiații directe.
Avatar de l'Utilisateur
Solar-energici
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 13
Înregistrare: 23/02/09, 22:45
Locul de amplasare: Lyon

Tot ce trebuie să știți despre fotovoltaicii din Franța




de Solar-energici » 13/03/09, 15:17

Salut tuturor,
aici este un link către un document PDF în care totul este explicat.

https://www.econologie.com/telechargeme ... ur-france/

Bună ziua!
0 x
Energic Artisans Solaire, companie cu sediul în regiunea Lyon, este specializată în comercializarea și instalarea sistemelor fotovoltaice pentru persoane fizice, întreprinderi, fermieri și comunități.
carburologue
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 183
Înregistrare: 14/05/06, 15:23




de carburologue » 13/03/09, 15:56

fotovoltaică este bună sau nu, vreau să spun în legătură cu investițiile ???
pentru că vorbim despre asta, dar o vedem cu adevărat, nada ... așa că pun întrebarea.
multumesc pentru link-ul tau.
0 x
sfârșitul se apropie, toți vom fi acolo ... nu glumesc ... un pic de umor este bun pentru moral ...

futurist vorbind
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 13/03/09, 17:34

Ei bine, când vezi numărul care a crescut în Valonia anul trecut (peste 3000 de instalații pentru 3,5 milioane de locuitori)

Acestea fiind spuse, trebuie spus că nu toate casele sunt solari: anul trecut am petrecut multe ore „analizând” străzile: când treci prin filtre succesive de
- orientare bună
- acoperișuri ad hoc
- nicio umbră
- buget disponibil
......
nu au mai rămas mulți oameni! :strigăt:
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
bobono
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 355
Înregistrare: 08/09/07, 16:58
Locul de amplasare: Bretagne
x 1

Tot ce trebuie să știți despre fotovoltaică




de bobono » 13/03/09, 18:59

Pentru a spune pur și simplu.

Pentru a beneficia de rata redusă de TVA la 5.5%, puterea instalată trebuie să fie mai mică de 3 kW.

Într-o regiune defavorizată cu vârf de 3 kw instalat, producția dvs. va fi de numai 2000 kw anual. Soluția de a instala apoi o putere suplimentară la 20% TVA.

Pentru a nu fi impozitat pe producția anuală, venitul trebuie să fie mai mic de 3000 kw anual.

Asta am înțeles în sfârșit.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Solar-energici
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 13
Înregistrare: 23/02/09, 22:45
Locul de amplasare: Lyon




de Solar-energici » 14/03/09, 18:46

Da, asta este.
Există dezavantaje și avantaje, ca orice.

financiar:

Fotovoltaica este bună pentru portofoliu, permiteți-mi să vă explic ...
Dacă vindem serviciul (vânzare / instalare și gestionarea fișierelor administrative), în medie, în jur de 19000 €, inclusiv impozit (cu 5.5% TVA) pentru 3000Wp * (vatru maxim). Dacă individul căruia îi vând beneficiul este căsătorit și dacă nu a primit un credit fiscal în ultimii 5 ani (majoritatea cazurilor), atunci statul îi va face un frumos copil chèkouze de 8000 € pe declarația sa în anul următor al investiției sale. În plus, mai mult sau mai puțin la aceeași dată, această persoană va începe să-și primească veniturile din EDF (referitoare la revânzarea energiei electrice); aceste venituri sunt anuale și sunt incluse (pentru vârful instalat de 3000 watt) între 1800 și 2200 € în funcție de regiune. Aceste venituri sunt nete de impozite și vor dura 20 de ani (deoarece contractul cu FED peste 20 de ani).
SO ......... exemplu:

Sunt persoană fizică și klak 19000 €, inclusiv taxe pentru 3KW. Sunt căsătorit și nu am primit credit fiscal în ultimii 5 ani. TVA-ul meu este de 5.5% și am 8000 € CI
19000 € - (un an mai târziu) 1 € = 8000 €
Apoi colectez în fiecare an 1900 € (în medie) astfel:
rentabilitatea timpului de investiție al soldului: 11000/1900 = 6 ani
Iar după restul de 14 ani din contractul său cu FED, va primi 1900 de euro pe an.

Deci este o investiție bună.
Până la urmă, nu toată lumea poate primi fotovoltaică. Este necesar ca acoperișul să fie orientat spre sud (sau sud-est / sud-vest), să nu existe umbră purtată pe acoperiș (clădire, copac, etc ...) și ca suprafața să fie suficientă pentru a se acomoda senzorii.


* 3000Wp: Starea este foarte drăguță și contribuie la dezvoltarea fotovoltaice, dar există limite la fel. Într-adevăr, dacă instalez pe o persoană fizică mai mult de 3000 watt vârf pe acoperișul său, el nu va mai beneficia de TVA redus la 5.5% pe de o parte, ci la 19.6%, iar pe de altă parte, el nu va mai avea dreptul. la creditul său fiscal ... neapărat rentabilitatea investiției este mult mai lungă. În plus, pentru o persoană care împrumută, de exemplu, nu se va aplica autofinanțarea (deoarece venitul din FED nu va fi suficient pentru a acoperi plățile lunare ale împrumutului)
Deci, în ceea ce privește investițiile, nu este chiar interesant pentru o persoană ... pentru companii, însă este o altă poveste !!!
0 x
Energic Artisans Solaire, companie cu sediul în regiunea Lyon, este specializată în comercializarea și instalarea sistemelor fotovoltaice pentru persoane fizice, întreprinderi, fermieri și comunități.
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 14/03/09, 18:55

: Evil: bof, nu este piciorul, în dulcea ta Franță! Câștigăm mult mai mult în Valonia: până la 10 KWp, aproape fără probleme.
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Pifou
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 5
Înregistrare: 24/01/10, 15:23
Locul de amplasare: Franța, Monts du Lyonnais




de Pifou » 24/01/10, 15:30

energic-solaire a scris:... este căsătorit și dacă nu a primit un credit fiscal în ultimii 5 ani (majoritatea cazurilor), atunci statul îi va face un frumos copil chèkouze de 8000 € la declarația sa de anul în urma investiției sale.


Cred că să scufund și să o instalăm pe acoperișul meu ...

DAR: am beneficiat de un credit fiscal în septembrie 2009 pentru instalarea în septembrie 2008 a unei sobe de lemne ... Circa 500 de euro de credit fiscal ...

Aceasta înseamnă că:
- Nu voi avea dreptul în 2011 la creditul meu fiscal de 8 de euro (ceva mai mult de fapt: căsătorit și 000 copii); :strigăt:

- SAU voi avea doar 8 - 000 = 500?

Sincer, fără acest credit fiscal, investiția pare prea scumpă ...

Postez și alte întrebări legate de comanda de achiziție pe care am semnat-o, dar în postarea aferentă ...
0 x
DAVIDBPSOLAR
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 29/01/10, 17:07

INSTALATOR DAVID SERIOUS




de DAVIDBPSOLAR » 29/01/10, 17:33

Bună ziua. Dacă doriți informații serioase și să derulați proiectul dvs. de instalare a panourilor, nu ezitați să mă contactați, în cazul în care contactul nu se angajează cu nimic, dar cel puțin veți fi informați corect. Compania mea beneficiază de toate garanțiile necesare pentru instalarea panourilor fotovoltaice și suntem singurii autorizați de BP solar care produce și garantează panourile sale.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 29/01/10, 18:42

Dar cine glumim sau ce ???? : Evil: : Evil: : Evil:
econologie.com nu este un site gratuit de publicitate!
Dacă doriți să faceți publicitate contactați Christophe: el vă va oferi procedura de urmat (plătită) : Mrgreen: )

Nici măcar decența de a aștepta să fie un obișnuit : Evil:
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79315
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11040




de Christophe » 29/01/10, 18:57

Este bine, contul lui este dezactivat și i-am șters celelalte mesaje ...

Dacă se instalează la fel de bine cum scrie ...
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Solar fotovoltaic: electricitate solară"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 221