Refuzați să fiți controlat neactivând „Spațiul meu de sănătate”

dezbateri și companii filosofice.
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14965
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4363

Refuzați să fiți controlat neactivând „Spațiul meu de sănătate”




de GuyGadeboisTheBack » 06/02/22, 20:02

0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Refuzați să fiți controlat neactivând „Spațiul meu de sănătate”




de Obamot » 05/05/22, 12:53

Acolo tot am putea dezactiva totul...
După eșecul fișei medicale partajate, iată sosirea în prima zi a anului „Spațiul meu de sănătate” (Decretul nr. 2021-1048 din 4 august 2021).
Doar 10 milioane de dosare medicale partajate fuseseră deschise în ianuarie 2021. Asigurații au trebuit să facă efortul pentru a le crea.
Spațiul meu de sănătate va avea grijă de la sine, fără ca nimeni să-și dea seama


Nu au putut intra pe ușă, intră pe fereastră:
Etica: secretul medical încă în pierzare!


D00D2B52-E3C9-4EB4-8E5C-6D6CA4EFCE76.jpeg
https://www.usine-digitale.fr/article/v ... e.N2001062

Deci practic să mă fi opus „Spațiul digital al sănătății” va fi inutil din moment ce Ursula Von Der Leyen este încă acolo ascunsă în ambuscadă, rapidă să avanseze cele mai nepopulare fișiere! http://ehaction.eu/towards-the-european ... -workshop/

Ursula Von Der Leyen:
— „Trebuie să profităm la maximum de potențialul e-sănătății pentru a oferi asistență medicală de calitate și pentru a reduce inegalitățile. Vreau să lucrați pentru crearea unui spațiu european de date privind sănătatea pentru a promova schimbul de date și pentru a sprijini cercetarea în noile strategii de prevenire; precum și tratamente, medicamente, dispozitive medicale și rezultate. Ca parte a acestui lucru, ar trebui să vă asigurați că cetățenii au control asupra propriilor date personale.”
Cel mai bun mod de a garanta Informații medicale confidențiale nu este doar să NU cumulăm aceste date PRIVAT... Pentru că a le grupa împreună și apoi a ne ruga la cer să „asigură-te că ai controlul asupra lor”, chiar ne bate joc!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Refuzați să fiți controlat neactivând „Spațiul meu de sănătate”




de Obamot » 05/05/22, 13:25

PS: Pentru că scopul grupării lor este clar o dorință de a pune mâna pe datele NOASTRE de sănătate, altfel nu există nici un motiv să le confiscăm într-o „trebă centralizată”...! Există și alte moduri de a face statistici, trebuie să încetăm să ne luăm drept idioți.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Refuzați să fiți controlat neactivând „Spațiul meu de sănătate”




de Exnihiloest » 05/05/22, 21:58

 
Trebuie să mergem mai departe: refuză să căutăm tratament.

Câștigăm din toate punctele de vedere. Pune marele pharma pe paie, îi împiedică pe politicieni să ne urmărească, ne răzbună pe toți mandarinii care au cerut să ne închidă sau să ne sufoce sub măști după ce și-au inoculat gunoiul COVID pe pangolini din Wuhan și pe banii irositi inutil în spitale sau medicii pot fi folosiți pentru măsuri mai utile, de exemplu împotriva încălzirii globale. Cine nu ar fi de acord să cheltuiască sute de miliarde de euro pentru a scădea temperatura cu 0,01°C în 40 de ani? Cireașa de pe tort, scăderea previzibilă a speranței de viață și deci a populației vor atenua presiunea asupra mediului. Ce fericire. Teoria mea a conspirației este cea mai bună!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Refuzați să fiți controlat neactivând „Spațiul meu de sănătate”




de Obamot » 05/05/22, 22:38

Nici măcar nu e complet prost ce spui (o dată...)

Ți-ai ratat lovitura? : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13716
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1525
A lua legatura cu:

Re: Refuzați să fiți controlat neactivând „Spațiul meu de sănătate”




de izentrop » 06/05/22, 02:07

Nu împachetați, nu este încă gata https://www.totalbug.com/mon-espace-sante/
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Refuzați să fiți controlat neactivând „Spațiul meu de sănătate”




de Janic » 06/05/22, 08:31

fraier » 05/05/22, 21:58
Trebuie să mergem mai departe: refuză să căutăm tratament.
Câștigăm din toate punctele de vedere. Pune marea farmacie pe paie,
Nullard a spus încă o prostie care confuză pharma și BIG pharma.
Sănătatea perfectă este doar o fantezie, nu mai mult decât ar putea fi o mașină.
Dar există o diferență între a avea mici probleme operaționale, ușor de redus prin măsuri simple (pe care tinerele generații au fost făcute să le uite) și a aștepta până este prea târziu pentru a avea de-a face, cu violența asupra organismelor, cu cele mai des, pentru că noțiunea unui stil de viață sănătos, limitând micii dependenți, tocmai nu face parte din intențiile marii pharma, care își vede doar ca cifra de afaceri și profiturile să fie redistribuite către acționarii lor.
1 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Refuzați să fiți controlat neactivând „Spațiul meu de sănătate”




de Exnihiloest » 06/05/22, 21:51

obscurantistnic 06/05/22, 07:31
...Dar există o diferență între a avea mici probleme de funcționare, ușor de redus prin măsuri simple (pe care tinerele generații au fost făcute să le uite) și a aștepta până este prea târziu pentru a avea de-a face...

Nu e nicio diferenta. Puțin stil de viață sănătos și nu mai este nevoie de pharma sau BIG pharma. Cu Sucul de Morcovi, care merge la orice, obscurantistnic o stie bine, nu mai sunt probleme. Nu abuzați, însă, altfel riscați viața lui Matusalem când trebuie să muriți repede pentru a reduce presiunea asupra mediului.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Refuzați să fiți controlat neactivând „Spațiul meu de sănătate”




de Obamot » 06/05/22, 22:59

ma gandeam si eu...
Exnihiloest a scris:obscurantistnic 06/05/22, 07:31
...Dar există o diferență între a avea mici probleme de funcționare, ușor de redus prin măsuri simple (pe care tinerele generații au fost făcute să le uite) și a aștepta până este prea târziu pentru a avea de-a face...

Nu e nicio diferenta. Puțin stil de viață sănătos și nu mai este nevoie de pharma sau BIG pharma. Cu Sucul de Morcovi, care merge la orice, obscurantistnic o stie bine, nu mai sunt probleme. Nu abuzați, însă, altfel riscați viața lui Matusalem când trebuie să muriți repede pentru a reduce presiunea asupra mediului.
Ei bine, încearcă să stai în spatele ecranului toată ziua și să mănânci doar hamburgeri și produse de patiserie spălate cu suc și/sau băutură (sau chiar fumat) și vei vedea dacă este gnognote"igiena vieții“...

(Și acum nu mai așteptăm ca pirueta ta să sară pe încă o prostie care pătează...)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Refuzați să fiți controlat neactivând „Spațiul meu de sănătate”




de Exnihiloest » 08/05/22, 18:33

Obamot a scris:ma gandeam si eu...
Ei bine, încearcă să stai în spatele ecranului toată ziua și să mănânci doar hamburgeri și produse de patiserie spălate cu suc și/sau băutură (sau chiar fumat) și vei vedea dacă este gnognote"igiena vieții“...

(Și acum nu mai așteptăm ca pirueta ta să sară pe încă o prostie care pătează...)


Fără sequitur. Cât de stupid! : Roll: : Roll: : Roll:
0 x

Înapoi la "Societate și filosofie"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 254