Femeie orgasm în imaginile RMN - Sexologie și Brain

Dezbateri științifice generale. Prezentări ale noilor tehnologii (care nu au legătură directă cu energiile regenerabile sau biocarburanții sau alte teme dezvoltate în alte subsectoare) forums).
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974

Femeie orgasm în imaginile RMN - Sexologie și Brain




de Christophe » 29/11/11, 14:14

RMN educațional: http://www.lesoir.be/lifestyle/sante/20 ... 879961.php

Un RMN al unei persoane care moare ar fi, de asemenea, foarte instructiv !! Surprins că acest lucru nu a fost făcut ... pot exista asemănări cu orgasmul ...

Ce nu este moral? Fă-o pentru un condamnat la moarte, de exemplu ... există încă destul de mulți „candidați” în lume (China, SUA ...) cred ... :|

Citiți, de asemenea, super folderul din creier: https://www.econologie.com/forums/cerveau-nb ... 11261.html

O echipă de cercetători americani, condusă de profesorul Barry Komisaruk (Rutgers University din New Jersey), tocmai a realizat, grație RMN, un videoclip care arată iluminarea creierului în timpul orgasmului feminin.

Un cobai în vârstă de 54 de ani, Nan Wise, s-a împrumutat jocului: în timp ce se masturba, un RMN funcțional a înregistrat activitatea creierului ei.

În videoclipul acestui RMN, vedem creierul acestei femei, inițial în repaus (în roșu), activându-se treptat (în galben), în timp ce se dedă plăcerilor solitare în intimitatea mașinii, pentru a termina cu o iluminare a aproape toate structurile creierului (în alb, activitatea maximă) în momentul orgasmului. Zonele care se aprind sunt mai întâi domeniile legate de senzațiile organelor genitale, apoi cele ale emoțiilor, ale memoriei și în cele din urmă întregul sistem de plăcere al creierului. Pe măsură ce te apropii de orgasm, hipotalamusul atinge un vârf în activitate, producând oxitocină, un hormon care provoacă o senzație de plăcere și determină uterul să se contracte.

Această descoperire ar avansa știința tulburărilor de libido. După cum își amintește Le Figaro, „7% dintre femei au raportat dificultăți în atingerea orgasmului în ultimul sondaj major asupra sexualității francezilor, realizat în 2006. Identificând ceea ce se întâmplă în creierul unei femei - sau un om - incapabil să aibă un orgasm (anorgasmie), ar fi posibil să înțelegem mai bine la ce nivel este situat blocajul.

Psihologul Barry Komisaruk, care a condus această cercetare, a declarat pentru The Wall Street Journal că „unul dintre cele mai frapante lucruri despre acest studiu este că toate părțile importante ale creierului sunt activate în timpul orgasmului. Este o tapiserie de senzații ”.

Când vă spunem că este în cap că se întâmplă ...
Dernière édition alin Christophe 04 / 12 / 14, 14: 31, editate 1 ori.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6459
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1610




de Macro » 29/11/11, 14:58

Chiar și la mascul, primul organ sexual este creierul. și apare ușor fără irm.

La bărbatul tânăr sunt suficiente câteva fotografii fermecătoare. O stimulare erotică cerebrală foarte puternică poate aduce chiar și unii orgasm fără niciun contact cu organele sexuale corespunzătoare ...

Am citit câteva zeci de cărți pe acest subiect ... Și sper să mai am câteva sute de citit ...

Nu mă face nici un juan cadou și nici un iubitor de excepție până acum ...
Este interesant ...

Dar, în orice caz, mă îndoiesc că va avansa mult în ceea ce privește libidoul feminin ... Prima lor problemă în acest domeniu, fiind, în general, să poată tăia podurile cu greutățile lor zilnice pentru a da drumul complet sexului recreativ. ..

De fapt (pentru a generaliza) în tot ce am citit ... 70 până la 80% din orgasmul feminin se joacă înainte de cel mai mic contact fizic ...

RMN-ul trebuie făcut în timpul mesei servite la masă (fără ca acesta să fie necesar să se ridice) fără copii (dar în schimb pe copiii menționați), cu lumânări într-o atmosferă calmă, plină de felie .....

Sincer, această femeie care se masturbează într-un aparat RMN (când știi zgomotul pe care îl face) la orgasm, nu are prea multe de făcut în problemele de sexualitate cu femeia obișnuită.
Face parte dintr-o minoritate minusculă capabilă să facă asta ... Trebuie să fie într-adevăr în pace cu corpul ei și trebuie să fi avut o educație foarte gratuită ...

Doamnelor doamne ce crezi ...
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6459
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1610




de Macro » 29/11/11, 15:14

Și fabulosul "există de 7 ori mai multă plăcere feminină" aș spune destul de ușor de 4 sau 5 ori ... de 7 ori este o performanță grozavă (în ceea ce ne privește pe Mamita) ...

Dacă citește asta ...

Mult noroc tuturor ... : Mrgreen:
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 29/11/11, 15:30

Christophe a spus:

Ce nu este moral? Fă-o pentru un condamnat la moarte, de exemplu ... există încă destul de mulți „candidați” în lume (China, SUA ...) Cred ... Neutru


Întrebarea științifică este legitimă (s-ar putea să explice NDE (Near Death Experience)), dar te consider destul de indecent : Evil:
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 29/11/11, 15:30

Când am spus 7 nu se află în număr de orgasme / raport, ci în intensitate la orgasm ...

Comparativ 7 orgasme: ușor, fac asta în fiecare zi ... : Mrgreen: : Mrgreen:

Macro a scris:De fapt (pentru a generaliza) în tot ce am citit ... 70 până la 80% din orgasmul feminin se joacă înainte de cel mai mic contact fizic ...


Absolut: orgasmul feminin al serii vine din sandvișul pe care bărbatul ei l-a pregătit dimineața ... mai mult decât performanțele fizice ale bărbatului ei!

Acesta este motivul pentru care, cunoscând relațiile cuplurilor, observ (și relația fostă a mea ...) că sunt foarte sceptic față de 7%, care mi se pare foarte scăzut ca cifră ...

Cred că multe femei cred că au un orgasm fără să fie cu adevărat una ... Normal: nu au întâlnit niciodată Macro :D

De asemenea, există mai multe niveluri de orgasme (la bărbați, dar mai ales la femei) ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6459
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1610




de Macro » 29/11/11, 15:51

Christophe a scris:Cred că multe femei cred că au un orgasm fără să fie cu adevărat una ... Normal: nu au întâlnit niciodată Macro :D
.


Nu am nicio pretenție că să petrec momente bune bune cu soția mea .. E totul ... : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen: Cine știe să se mulțumească cu poate : Mrgreen: : Mrgreen:

În ceea ce privește cele 7% .... Cu siguranță 7% dintre femeile care au acceptat să răspundă la sondaj despre sexualitatea lor ... După ce au experimentat 20 - 40% din refuz ...

De exemplu, câte femei au răspuns până acum la această postare. Dacă un răspuns este deja că va fi traversat o mulțime de tabuuri ...

Sau este într-adevăr că noi (anturajul meu și cu mine) suntem vechi schnocks blocați ...


Am lansat întrebarea (fără probleme) o dată pe un panou format din cupluri în vârstă de 25 - 40 de ani, pe parcursul unei mese destul de festive, în timp ce conversațiile mergeau relativ bine pe această temă (dar nu sunt adeptă Am fost foarte surprinsă de blocarea doamnelor (totuși tinere și a unui mediu cultivat (mai mulți profesori în lot) ...

Mândria bărbaților a reușit să-și ascundă genele, dar nu și să le risipească ...
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 29/11/11, 16:45

Foarte dulce, băieți! Cred că este bine să vă reamintesc versurile lui Georges Brassens:

„Nouăzeci și cinci de ori dintr-o sută
Femeia se fut în timp ce se sărută
Indiferent dacă rămâne tăcut sau mărturisește
Nu în fiecare zi sunt scoase fesele ...

Săracii bogați convinși
Dimpotrivă, sunt încornorați "


: Mrgreen:
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6459
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1610




de Macro » 29/11/11, 17:26

Desigur, cu un corn ca acela al avatarului tău.

: Mrgreen: În orice caz ... Încă nu există o opinie feminină în cameră ...
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 29/11/11, 17:38

Există ceva în cameră? : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6459
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1610




de Macro » 30/11/11, 11:40

Nu ești distractiv Christophe ... Conectându-te în loc de Christine, ai fi putut fi spulberat ... : Cheesy: : Cheesy:

În mod normal, există femei pe economie ...
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...

Înapoi la "Știință și tehnologie"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : 44 d.Hr., Remundo și oaspeții 172