Până la moartea morții, nemurirea curând? (Laurent Alexandre)

Dezbateri științifice generale. Prezentări ale noilor tehnologii (care nu au legătură directă cu energiile regenerabile sau biocarburanții sau alte teme dezvoltate în alte subsectoare) forums).
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14141
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839

Până la moartea morții, nemurirea curând? (Laurent Alexandre)




de Flytox » 01/02/13, 23:07

0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.
[Eugene Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
lejustemilieu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4075
Înregistrare: 12/01/07, 08:18
x 4




de lejustemilieu » 02/02/13, 08:20

:şoc: Hopa!
0 x
Omul este, prin natura sa, un animal politic (Aristotel)
Avatar de l'Utilisateur
plasmanu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2847
Înregistrare: 21/11/04, 06:05
Locul de amplasare: Viaductul 07170 Lavilledieu
x 180




de plasmanu » 02/02/13, 09:07

Este o rușine totală.

25 de ani de speranță de viață în 1700 : Cheesy:

Louis 14, a murit în ...
Ramses II,...

ADN-ul nu se reproduce la infinit identic. Sfaturile lipsesc.

Mai bine să vorbim despre o viață sănătoasă.
0 x
„Să nu vezi răul, să nu aud răul, să nu vorbești răul” 3 maimuțe mici Mizaru
lejustemilieu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4075
Înregistrare: 12/01/07, 08:18
x 4




de lejustemilieu » 02/02/13, 10:23

Răspunsul este aici, în aceeași zi, cred:
http://www.youtube.com/watch?v=HyNinbbzGuE
Plasmanu, pentru speranța de viață, vorbim despre cazurile medii, nu rare.
0 x
Omul este, prin natura sa, un animal politic (Aristotel)
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 02/02/13, 12:24

Câteva lucruri sunt suficiente pentru a schimba speranța de viață.

Mătușa mea a murit în 1939 .... de angină. Sora lui (mama mea) a murit în 2009, la 92,5 ani. Simpla apariție a medicamentelor eficiente împotriva bolilor comune schimbă complet privire de ansamblu statistică.

Nu confundați o medie cu posibilitatea biologică de a ajunge la o vârstă înaintată dacă nu ați întâlnit un tramvai, tulburări cardiovasculare etc.
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
bidouille23
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1155
Înregistrare: 21/06/09, 01:02
Locul de amplasare: Bretania BZH powaaa
x 2




de bidouille23 » 02/02/13, 13:25

curvă,

LOL

în afară de asta spune ... este mai bine să râzi decât să plângi așa cum spune expresia ...

Deci, cine va trăi 1000 de ani, țări dezvoltate industrial sau toată lumea?

traieste 1000 de ani sa faci ce ??? consumat ???

Prin urmare, am eliminat obiceiurile de tot, astfel încât să ne putem trata corpul ca pe un rahat văzând că nu le pasă de „tehnologia” care există pentru a corecta atracția ... :) lol

Iată, așadar, o prezentare plăcută făcută de societatea de consum și pentru consumatorii care o au în cap că moartea este rea :) ...

Deci, un sfat înainte de a spune cum putem face să nu murim, dacă ne-am întreba cum putem face să „trăim” (dacă ești în formă de viață;) ... dar asta nimeni nu va putea dovedi asta dacă știi la ce mă refer ...)

1000 de ani de băut cocs, de vizionare a stele ac și de a lucra pentru a supraviețui în jungla societății ??

îmi amintește de un film recent că, sau toată lumea este eternă, dar dintr-un moment ai un contor de viață care începe și nu mai sunt bani care sunt stăpâni ai lumii, ci timpul să viață (licența are punct de viață ...)

Și un labirint cu mai mult curaj pentru toți cei care vor lua calea ...

o da, urma să uit, în ceea ce privește creșterea speranței de viață, este ciudat, dar m-am lăsat să înțeleg că cazurile de cancer la copii mici au fost mai frecvente la tineri de asemenea, 30 de ani, familiile noastre cred că au avut sau vor avea cel puțin un caz de cancer mortal (personal sunt deja 3 dintre care doi au murit înainte de 70 de ani, plus 1 prieten de 34 de ani care a avut deja doi recidiva)….
Dar, deoarece se pare că speranța de viață crește, îmi spun că familia noastră are probabil puțin noroc ....;)
Dar hei, e mișto, vom avea nanoboturi în corp care ne vor repara ... asta spune doar întrebarea odată ce ai luat pilula albastră sau pilula roșie, ești sigur că știi că încă ești tu ??? (știind că la început deja nimeni nu se cunoaște cu adevărat), așa că înainte de a lua vreo pastilă dacă m-am așezat și am făcut ZAZEN, exact așa să văd;) ...

LOL
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042




de Christophe » 02/02/13, 14:25

M-am uitat la minutul 1 și există deja o prostie semantică drăguță, când spune că atunci când împlinești 1 an, acum ce este de fapt 9 luni ...deoarece speranța de viață este fixată pentru toată lumea și dată (sau mai degrabă așteptată) în anul nașterii.

Aceasta este definiția speranței de viață, a perioadei! Nu trebuie confundat cu vârsta medie a decesului, mult mai scăzută (între 45 și 55 de ani la noi și probabil nu mai mult de 35 de ani la nivel mondial ...)

Vedeți și aceste subiecte pe această temă:

Sănătate-de prevenire a poluării / a-misterul-de-vechi-how-ul live-plus-vechi t10885.html

media / bio-nanotehnologie-to-the-viață veșnică-a trimis-speciale-t7153.html

și, de asemenea: Știință-și-Tehnologie / creier-NBIC-conștiință-și-cognitiv-fapte și-mistere-t11261.html

Pentru restul videoclipului, este destul de convingător ... pentru oameni ca mine, care nu sunt deloc în cercetarea medicală ... așa că luați-o cu penseta oricum ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Cuicui
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3547
Înregistrare: 26/04/05, 10:14
x 6




de Cuicui » 02/02/13, 15:09

Christophe a scris: speranța de viață este fixată pentru toată lumea și dată (sau mai degrabă așteptată) în anul nașterii.
Acest lucru este valabil în starea actuală a ADN-ului nostru. Aceste predicții se vor schimba pe măsură ce vom învăța să ne modificăm pe noi înșine genetic.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042




de Christophe » 02/02/13, 15:23

Nu în definiția actuală, deoarece este vorba despre date statistice.

Când medicamentul progresează, speranța de viață a anilor viitori crește, nu a ta ...

Un copil născut în 2010 are o speranță de viață mai mare decât un copil născut în 1980, dar cei doi sunt fixați pe viață. Nu mai progresează pe parcursul vieții copilului!

Atunci este o problemă de definiție.

Preferăm să vorbim de speranța de viață decât de vârsta medie a decesului ... este mai puțin înfricoșător!
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Știință și tehnologie"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 111