Magia vieții

Dezbateri științifice generale. Prezentări ale noilor tehnologii (care nu au legătură directă cu energiile regenerabile sau biocarburanții sau alte teme dezvoltate în alte subsectoare) forums).
Avatar de l'Utilisateur
Sylvester spiritus
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 85
Înregistrare: 23/09/17, 15:03
x 35

Magia vieții




de Sylvester spiritus » 25/04/20, 11:46

Deschid acest subiect pentru a lumina veștile sumbre din ultimele săptămâni ...

Cei care locuiesc în mediul rural vor fi observat, natura a fost rareori la fel de frumoasă ca în ultimele zile.
Câțiva factori, inclusiv scăderea poluării, sunt la origine, dar un factor esențial este cu siguranță neglijat de civilizația noastră zgomotivă.
Trec acest document. pe „antene de plante”: florile emit mai mult nectar atunci când aud polenizatori conform unui studiu israelian:
https://www.ami-universite-telaviv.com/ ... e-tel-aviv

Cu toții am aflat despre natură la școală sau în altă parte, dar acest documentar ne permite să aruncăm o altă privire asupra acesteia:


Dacă prima temă despre roaba cuantică pare lipsită de efect, accesați:
14 mn: nasul cuantic (diferite vibrații ale moleculelor ...)
27mn: broasca (zidurile de trecere ...)
37mn: arborele meu cuantic preferat (16 tone de producție de plante / secundă pe planeta noastră în liniște și armonie ...)

În cele din urmă, pentru cele mai deschise minți, acest document relatând viața și cercetarea cuiva cu adevărat special și căruia nu îi pasă ce credeți despre el:
https://usbeketrica.com/article/le-sava ... particules

Pentru cei mai puțin deschiși, nu este nevoie să vă scoateți cuțitele: "Tot ce știu este că nu știu nimic ..."
Cunoașterea noastră este limitată, a spus Einstein, nu imaginația noastră.

Să aveți un weekend frumos
0 x
„Necunoscătorii cred că știu totul, savantul crede că nu știe nimic ...” Lao Tseu
 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Știință și tehnologie"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 161