Aparate auditive

Dezbateri științifice generale. Prezentări ale noilor tehnologii (care nu au legătură directă cu energiile regenerabile sau biocarburanții sau alte teme dezvoltate în alte subsectoare) forums).
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14824
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4302

Aparate auditive




de GuyGadeboisTheBack » 08/01/21, 21:04

O să fac reclamă ... Suferind degenerescența genetică, auzul meu scade de aproximativ 20 de ani. Am început să mă împerechez acum 10/12 ani. Primele proteze (chiar și de vârf) au avut un sunet oribil, metalic, strident etc., ceea ce m-a făcut să prefer „fără” decât „cu”. Din septembrie, am dispozitive noi și abia aștept dimineața, este să le plasez.
Siemens a creat, cu cipul său X, proteze care sunt o plăcere de purtat, cu cel mai natural sunet, microfoane omnidirecționale, fără întârziere în ureche, pe scurt, doar fericire. Pot să aud din nou insectele (ok, zilele acestea nu sunt multe), păsările, pe scurt, „sunetele naturii”.
Îmi permit să postez aici pentru că, având în vedere vârsta medie a participanților, nu mă îndoiesc că sunt montați și alții. Aș sublinia că nu am niciun fel de interes în a face acest lucru, în afară de cel de a convinge reticenții să facă pasul. Există pierderi cognitive la persoanele cu deficiențe de auz pe care nu le recuperăm niciodată dacă permitem auzului nostru să se deterioreze fără a compensa.

https://www.laboratoires-unisson.com/ap ... x-312.html
0 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13644
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1502
A lua legatura cu:

Re: Aparate auditive




de izentrop » 10/01/21, 18:12

GuyGadeboisLeRetour a scris:Aș sublinia că nu am niciun fel de interes în a face acest lucru, în afară de cel de a convinge reticenții să facă pasul.
Este o evoluție tehnologică aplicată de toți cei care vând proteze de calitate.

Propun un link care nu este publicitate https://www.sciencesetavenir.fr/sante/d ... tion_28601
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14824
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4302

Re: Aparate auditive




de GuyGadeboisTheBack » 10/01/21, 18:55

izentrop a scris:
GuyGadeboisLeRetour a scris:Aș sublinia că nu am niciun fel de interes în a face acest lucru, în afară de cel de a convinge reticenții să facă pasul.
Este o evoluție tehnologică aplicată de toți cei care vând proteze de calitate.

Nu. Cipul X este exclus de la Siemens / Signia. Pentru că am încercat mai multe, este cel care (pentru mine) este mai presus de restul. În ceea ce privește link-ul, acesta este cel mai accesibil comerciant francez.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14824
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4302

Re: Aparate auditive




de GuyGadeboisTheBack » 10/01/21, 19:57

În plus, link-ul dvs. datează din 2015 ... Lucrurile s-au întâmplat de atunci. : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Gildas
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 879
Înregistrare: 05/03/10, 23:59
x 173

Re: Aparate auditive




de Gildas » 11/01/21, 15:11

Bună ziua, mulțumesc lui Guy pentru că ne-a trimis aceste informații, coleg! Vă face să doriți să încercați aceste dispozitive noi. Am și dispozitive conectate la telefon. Cu toate acestea, atunci când ascultați un videoclip cu aparate auditive, sunetul nu este chiar atât de grozav. Este mult mai bine să ascultați muzică cu căști reale! De asemenea, am instalat software-ul auditiv (care funcționează cu căștile mele) pe telefon, dar există o întârziere, ceea ce înseamnă că nu înțelegem foarte bine conversațiile. Ideal ar fi să aveți și o cască audio pentru persoanele cu deficiențe de auz, deoarece căștile sunt de 100 de ori mai mari decât aparatele auditive, ar fi mai puțin estetic, dar calitatea sunetului ar fi de 100 de ori mai bună și cu siguranță mult mai ieftină decât aparatele auditive. .
1 x

Înapoi la "Știință și tehnologie"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : 44 d.Hr., Remundo și oaspeții 182