Încălzitor electric de apă instant

Lucrări referitoare la apă sanitară sau sanitară (caldă, rece, curată sau folosită). Gestionarea, accesul și utilizarea apei la domiciliu: foraj, pompare, puțuri, rețea de distribuție, tratare, salubrizare, recuperare a apei de ploaie. Procese de recuperare, filtrare, depoluare, depozitare. Repararea pompelor de apă. Gestionați, utilizați și economisiți apă, desalinizare și desalinizare, poluare și apă ...
romainbert
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 19/09/10, 01:42

Încălzitor electric de apă instant




de romainbert » 31/12/10, 23:36

bonjour,

Caut sa contactez oameni care au deja experienta cu incalzitoarele electrice instantanee de apa.

Momentan imi lipsesc elemente care sa fac alegerea mea.

Vă mulțumim anticipat pentru răspunsurile dumneavoastră.

Salutări și la mulți ani.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79322
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042




de Christophe » 31/12/10, 23:47

Stai, ai văzut ora și ne ceri sfaturi tehnice?

E nebun!

: Cheesy:

https://www.econologie.com/forums/search.php

La Anul Nou !!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
chatelot16
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6960
Înregistrare: 11/11/07, 17:33
Locul de amplasare: Angouleme
x 264




de chatelot16 » 01/01/11, 10:25

un încălzitor de apă instantaneu necesită o putere electrică foarte mare pentru a avea un debit bun: acest lucru este foarte bun în fabrici unde există în orice caz o putere electrică mare instalată... pentru o casă individuală aceasta nu este o soluție foarte bună
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79322
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042




de Christophe » 01/01/11, 10:57

0 x
paul013
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 20/04/16, 10:39

Re: Incalzitor de apa electric instant




de paul013 » 07/06/16, 14:32

Bună ziua, a existat vreun feedback despre boilerul electric instant? Al meu este termodinamic si sunt foarte multumit de el! Sunt gata să încep dezbaterea electrică VS termo :) !
0 x
Am optat pentru un boiler termodinamic pe baza sfatului de pe internet https://travaux.mondevis.com/chauffe-eau/guide/. Operare costisitoare dar care permite economii de energie pe termen lung.

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Gestionarea apei, instalații sanitare și igienizare. Pompare, găurire, filtrare, puțuri, recuperare ... "

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 164