WC suspendat, cu lavoar deasupra

Lucrări referitoare la apă sanitară sau sanitară (caldă, rece, curată sau folosită). Gestionarea, accesul și utilizarea apei la domiciliu: foraj, pompare, puțuri, rețea de distribuție, tratare, salubrizare, recuperare a apei de ploaie. Procese de recuperare, filtrare, depoluare, depozitare. Repararea pompelor de apă. Gestionați, utilizați și economisiți apă, desalinizare și desalinizare, poluare și apă ...
marc19
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 18/03/15, 06:06

WC suspendat, cu lavoar deasupra




de marc19 » 18/03/15, 06:14

Salut tuturor,

Draga mea și dragă jumătate are în vedere schimbarea sistemului de toaletă, pentru a trece la un lighean suspendat, care garantează o igienă mai bună, ceea ce mi se pare evident.

Atâta timp cât o fac, ea ar dori ca și eu să instalez un „mini bazin de mână” în mica suprafață disponibilă, ceea ce este aproape imposibil pe pereții despărțitori, cu excepția faptului că garantează lumbago la fiecare pauză de pipi ... și Nu vorbesc despre marea comisie ...

În timp ce mergeți pe pânză, nu veți găsi că se încadrează pe un sistem care integrează ligheanul menționat pe cadru care susține ligheanul și presto-ul !!! de asta avem nevoie !!!

Cu excepția faptului că acest material este vândut la L ... M ... (binecunoscut gsb) și că comentariile de poziționare și deținere în timp nu sunt foarte măgulitoare.

Așa că mă duc la un furnizor sanitar din orașul de lângă mine, căruia îi trimit cercetările și care îmi oferă un set SIAMP de care se laudă cu calitățile.

Înapoi acasă, compar cele două posibilități pentru a descoperi că este exact același set ... vândut 599 roros la LM, oferit la 745 la distribuitorul de obiecte sanitare și găsit în altă parte la 499, transport gratuit , pe un site specializat ...

Pe scurt, voi lăsa să fie pentru chestiile astea.

Nedeclarându-mă pierdut, mă întreb dacă nu este posibil să combin dispozitivele existente și aici este nevoie de luminile dvs. pentru mine, dacă ați fost deja confruntat cu o cerere sau o căutare identică.

Dintr-un cadru serios și robust cu control frontal pentru vânătoare (GEBERIT dacă există această configurație sau altul ...) și un bol adaptabil care merge bine (JACOB sau altă marcă ...) trebuie să existe mijloace pentru a adapta o chiuvetă pe partea de sus a cadrului, chiar dacă înseamnă pregătirea unui cadru intermediar.

Voili, voilou, există un suflet caritabil care să mă poată ajuta în cercetarea mea și să satisfac cererea urgentă a doamnei ???

Vă mulțumim anticipat pentru răspunsuri și aveți o zi bună.
0 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13644
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1502
A lua legatura cu:




de izentrop » 18/03/15, 09:44

bonjour,

Mecanismul toaletei suspendate are o anumită adâncime pe care am ascuns-o de o partiție, de 23 cm acasă.

De asemenea, este posibil să puneți un lighean într-o nișă în această locație.

Am făcut un dulap cu scândurile orizontale așezate pur și simplu pentru a permite accesul ușor la mecanism. De ce nu cele 2 cot la cot sau lavoarul integrat din dulap!
Imagine


Ar fi avut nevoie de un link pentru a ilustra sistemul în cauză.
0 x
marc19
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 18/03/15, 06:06




de marc19 » 18/03/15, 10:06

Buna izentrop,

Într-adevăr, obiectivul este realizarea a ceea ce arată ca produsul de mai jos, cu ligheanul deasupra cadrului:

http://www.siamp.com/images/fichesprod/sanisus/packs/FP_Pack_TRIO_2014.pdf

Dacă sunteți mulțumit de ea, puteți să-mi spuneți mărcile și referințele vasului de toaletă, cadrului și chiuvetei pe care le-ați folosit.

Multumesc anticipat.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 18/03/15, 10:14

Prețurile pe care le avansați mi se par exorbitante. Partenerul meu a instalat o „unitate de vânătoare” la el cu un bazin încorporat pe care l-a plătit în jur de 180 de euro într-un bricoxxx francez (suntem belgieni). Nu mi-am amintit numele, dar informațiile sunt recente.

Chiar dacă trebuie să înlocuiți toaleta pentru că aveți un monobloc, aceasta nu va face niciodată prețurile pe care le faceți publicitate.

Arată așa, chiar mai ieftin:

http://www.leroymerlin.fr/v3/p/produits ... 1400127420

sau asta:

http://www.castorama.fr/store/Pack-WC-l ... 70325.html
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 15992
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5188




de Remundo » 18/03/15, 11:06

doar un sfat: fii foarte atent să nu instalezi echipament mizerabil și ai grijă la bazinul de apă! : Mrgreen:
0 x
Imagine
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13644
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1502
A lua legatura cu:




de izentrop » 18/03/15, 12:42

Sistemul meu nu este un brand și nu este o problemă.
De asemenea, puteți forma singur un model standard și puteți pune ligheanul pe partea de sus Imagine
0 x

Reveniți la „Gestionarea apei, instalații sanitare și igienizare. Pompare, găurire, filtrare, puțuri, recuperare ... "

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 155