Distribuitor de cereale anti irosit și anti dăunător.

Lucrări referitoare la apă sanitară sau sanitară (caldă, rece, curată sau folosită). Gestionarea, accesul și utilizarea apei la domiciliu: foraj, pompare, puțuri, rețea de distribuție, tratare, salubrizare, recuperare a apei de ploaie. Procese de recuperare, filtrare, depoluare, depozitare. Repararea pompelor de apă. Gestionați, utilizați și economisiți apă, desalinizare și desalinizare, poluare și apă ...
LOGIC12
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 116
Înregistrare: 28/01/08, 05:41
Locul de amplasare: midi Pyrenées
x 5

Re: distribuitor anti deșeuri și anti-dăunători.




de LOGIC12 » 03/04/17, 18:39

salut, nu trebuie sa fie mai mic de 5 cm, este mai mult ca 1 cme euro. Este necesar să se facă teste cu sticle de recuperare.

Dacă acest lucru nu funcționează, casetați gaura cu fila și faceți alta lângă ea.

Distribuitorul trebuie suspendat astfel încât să fie accesibil numai găinilor. și mi se pare că este mai practic să faci un mâner care să atârne pe fiecare parte.
0 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13644
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1502
A lua legatura cu:

Re: distribuitor anti deșeuri și anti-dăunători.




de izentrop » 05/12/17, 19:17

bonjour,
Am încercat oricum containerul agățat, dar nu m-am convins din cauza deșeurilor.
Mi-am îmbunătățit sistemul cu o ușă cu deschidere verticală. Un magnet ține ușa închisă și poziționarea acesteia este reglată pentru 1 kg de greutate pe tavă. Nu a observat niciodată un consum anormal.

Un pic intimidat de aparatul foto : Mrgreen:
0 x
LOGIC12
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 116
Înregistrare: 28/01/08, 05:41
Locul de amplasare: midi Pyrenées
x 5

Re: Distribuitor anti deșeuri și anti-dăunători.




de LOGIC12 » 29/12/17, 14:32

Bună ziua, Pentru ca dimensiunea deschizăturii mici să reducă bobul, este necesar ca cerealele să poată trece, prin urmare, cu puțin mai puțin de o latură de cm, aproximativ 6 până la 8 mm. Dacă facem o greșeală, înregistrăm și facem alta lângă ea.
0 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13644
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1502
A lua legatura cu:

Re: Distribuitor anti deșeuri și anti-dăunători.




de izentrop » 16/04/18, 18:13

Am sfârșit adoptând sistemul logic 12, dar puțin modificat.
Nu este nevoie de limbi, mai multe deschideri cu un tăietor de 2 x 1 cm orizontal într-un vas de miere de plastic, la 50 cm de la sol.
2 găuri în capac, astfel încât vasul să nu se rotească, fiecare ciugulește.
Puteți amesteca mai multe tipuri de semințe și granule.
Semințele nu cad cu vântul, într-adevăr necesită șocuri și nu se teme de ploaie.

Puii mei au adoptat-o ​​imediat.
0 x

Reveniți la „Gestionarea apei, instalații sanitare și igienizare. Pompare, găurire, filtrare, puțuri, recuperare ... "

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 109