Simulator de trafic rutier cu parametri variabili

Transport și noi de transport: energia, poluarea, motor, concept, vehicule hibride, prototipuri, controlul poluării, reglementările privind emisiile, taxa. nu moduri de transport individuale: transport, organizare, carsharing sau carpooling. Transportul fără sau cu mai puțin ulei.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79125
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974

Simulator de trafic rutier cu parametri variabili




de Christophe » 14/02/20, 19:04

Vă prezint un instrument excelent de simulare a traficului rutier!

Puteți varia mulți parametri, tipul drumului, proprietățile vehiculelor și chiar politețea (viteza schimbării benzii) și a pune obstacole! Bună distracție

: Arrow: : Arrow: : Arrow: https://traffic-simulation.de/ : Arrowl: : Arrowl: : Arrowl:

Screenshot_2020-02-14 Microsimulare a fluxului de trafic Onramp.jpg


Managerii șoselei de centură din Paris ar trebui să petreacă câteva ore (îmi pare rău: câteva zile, luni, ani ... ?? : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy: ) mai sus !!

Descoperisem acest simulator cu ceva timp în urmă și mi s-a părut că am vorbit deja despre el undeva aici sau acolo, dar nu pot găsi unde ... sau am uitat să vi le prezint timpul? Din acest subiect nou transport / 6-metrouri-jumatate-s-Stop-2-statii-on-4-but-te-plimbare-jos-și-you-t16305.html-cautare mi-a revenit în minte! Cui îi spunem mulțumesc? : Mrgreen:

ps: drăguț în engleza traficul durează 2 ff, nu am observat niciodată! :D
1 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 15995
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5189

Re: Simulator de trafic rutier cu parametri variabili




de Remundo » 15/02/20, 21:36

interesant și distractiv

danke schön

: Idee:
0 x
Imagine

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Transport nou: inovații, motoare, poluare, tehnologii, politici, organizare ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 138