Metoda anti-troll: testul AB-C, hai!

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79118
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Metoda anti-troll: testul AB-C, hai!




de Christophe » 27/12/20, 19:29

V-am spus despre asta acum câteva zile aici: bistro / listare-de-troll-of-forum-t16381-220.html # p424087 cu promisiunea de a-l aplica în timpul armistițiului cofetarilor ... Iată-ne ...

Aceasta este pentru a interzice temporar membrii cei mai perturbatori (metoda troll ...) din forum și vedeți cum vibrația de pe forum evoluează în această perioadă ... La fel ca metoda de testare AB binecunoscută informaticienilor.

O perioadă de „pauză forțată” de 7 zile de duminică seara până duminică seara...- între orele 18 și 20- se va aplica acestor membri. 7 zile pot părea lungi, dar este minim să poți analiza corect metoda.

Pentru primul "sezon" (27/12 - 3/01) vor fi doar 2 membri, în special umflături și neplăcute * în ultimele zile, cărora li se va dezactiva temporar contul. Pentru următoarele, acest număr poate crește, dar nu va fi încă minim 2.

Numele „membrilor AB-C nominalizați” nu sunt nepublicat (dar le veți descoperi destul de repede în schimburi)

Criteriile de evaluare sunt, printre altele, atmosfera generală și participarea.

Deciziile definitive vor fi luate sau nu, după mai multe sezoane ... din moment ce trebuie să comparăm!

Crearea unui nou cont de „reclamație” de către membru în cauză va implica interdicția sa definitivă fără notificare sau discuție. Dar fiecare „membru AB-C” poate face observații sau reclamații prin e-mail aici: https://www.econologie.com/contactez-nous/

Contul celor în cauză va fi reactivat fără intervenție din partea lor și o notificare prin PM / e-mail le va fi trimisă în acel moment.

* între ei sau pentru alții ...
2 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6459
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: Metoda anti-troll: testul AB-C, hai!




de Macro » 28/12/20, 09:36

Numai de la 18 la 20 p.m.? De ce nu o stingere? Pentru a impune o odihnă zilnică de 11 ore consecutive ... După cum prevede codul muncii ...
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
eclectron
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2922
Înregistrare: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Metoda anti-troll: testul AB-C, hai!




de eclectron » 28/12/20, 11:13

Christophe a scris:Numele „membrilor AB-C nominalizați” nu sunt nepublicat (dar le veți descoperi destul de repede în schimburi)

e gata ! : Lol: De vreme ce sunt un magnet Troll (dar căut și eu) și aici sunt ciudat de liniștit, ca într-un teren fără oameni după o explozie nucleară, un mic haggard ...
M-am gândit și eu.
Va lăsa acest lucru timidului care nu a îndrăznit să vorbească în fața acestor cadori ai tastaturii?

Cu siguranță există un gol, deoarece au ocupat spațiu. Trebuie să lași timp la mijloc pentru a găsi un echilibru.
Nu sunt sigur că peste 1 săptămână vor avea loc mari schimbări.
Departe de mine de a prelungi perioada de interdicție, vreau doar să spun că sângele nou poate să nu aibă timp să sosească.
așteaptă și vezi ...
0 x
nu contează.
Vom încerca cele 3 postări pe zi max
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79118
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Re: Metoda anti-troll: testul AB-C, hai!




de Christophe » 28/12/20, 12:14

Macro a scris:Numai de la 18 la 20 p.m.? De ce nu o stingere? Pentru a impune o odihnă zilnică de 11 ore consecutive ... După cum prevede codul muncii ...


Ah, da, ar fi o altă posibilitate ... dar în ceea ce privește starea de timp reală există șansa ca aceasta să producă aceleași efecte: facem mai multe înainte de starea de timp ...

În rest, am vrut să spun că blocarea și deblocarea s-au făcut duminică seara între orele 18 și 20 ... adică vor fi blocate timp de 7 zile consecutive.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79118
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Re: Metoda anti-troll: testul AB-C, hai!




de Christophe » 28/12/20, 12:16

eclectron a scris:Va lăsa acest lucru timidului care nu a îndrăznit să vorbească în fața acestor cadori ai tastaturii?


Este unul dintre obiectivele acestei metode da!

eclectron a scris:așteaptă și vezi ...


Da, există doar asta de făcut ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6459
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: Metoda anti-troll: testul AB-C, hai!




de Macro » 28/12/20, 12:23

Am înțeles că îi blocați doar 2 ore pe zi ... Ha da ... O săptămână ... Va fi o vacanță ...
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
yves35
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 221
Înregistrare: 27/09/15, 23:22
Locul de amplasare: Rennes
x 60

Re: Metoda anti-troll: testul AB-C, hai!




de yves35 » 28/12/20, 14:15

eclectron a scris:
Christophe a scris:Numele „membrilor AB-C nominalizați” nu sunt nepublicat (dar le veți descoperi destul de repede în schimburi)


Va lăsa acest lucru timidului care nu a îndrăznit să vorbească în fața acestor cadori ai tastaturii?



bonjour,

cadori, cadori ... aș prefera să spun pitbull

Yves
2 x
ignorat: obamot, janic, guygadebois... aer, aer. Nu suntem (încă) pe Qanon Ben, dacă de fapt
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6459
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: Metoda anti-troll: testul AB-C, hai!




de Macro » 28/12/20, 14:32

yves35 a scris:
eclectron a scris:
Christophe a scris:Numele „membrilor AB-C nominalizați” nu sunt nepublicat (dar le veți descoperi destul de repede în schimburi)


Va lăsa acest lucru timidului care nu a îndrăznit să vorbească în fața acestor cadori ai tastaturii?



bonjour,

cadori, cadori ... aș prefera să spun pitbull

Yves


Aș spune chiar mai multe .... mama evreiască .... Pentru că pitbul, după un timp, îl dă drumul .... : Mrgreen:

Niciun antisemitism din partea mea ... Cuvinte colectate de la o femeie evreică pe care am purtat-o ​​în taxi ...
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79118
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Re: Metoda anti-troll: testul AB-C, hai!




de Christophe » 02/01/21, 14:04

Mea culpa, lansarea acestei metode în timpul sărbătorilor este nedreaptă și incomodă: există neapărat o participare tulburată în aceste zile ... (totuși mai puțin puternică în acest an decât celelalte ... evident, dar totuși deranjată)

Așa că am decis să prelungesc blocarea primei sesiuni cu încă 1 zile.

Îmi pare rău pentru amândoi în cauză: este pentru binele acestui lucru forum !

În cele din urmă, fiecare sesiune va fi, prin urmare, cu siguranță de peste 14 zile, este adevărat că 7 este puțin strâns așa cum am spus mai sus ...
1 x
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9772
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2638

Re: Metoda anti-troll: testul AB-C, hai!




de sicetaitsimple » 02/01/21, 14:57

Christophe a scris:Mea culpa, lansarea acestei metode în timpul sărbătorilor este nedreaptă și incomodă:


Doar o opinie personală, care mă angajează doar pe mine: dacă considerați că a fost nedreaptă și incomodă, cel mai bine ar fi să restabiliți drepturile de postare a acestor doi oameni după cum se prevede după o săptămână, și apoi să vedeți dacă a avut un impact asupra comportamentului lor, chiar dacă înseamnă repetarea acestuia mai târziu.
1 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : 44 d.Hr. și oaspeții 259