Reparare ecologică Macbook

Consumul si dieta durabile și responsabile sfaturi de zi cu zi, pentru a reduce consumul de energie și apă, deșeuri ... Mananca: preparate și rețete, găsi hrană, informații sănătoase de conservare locale și de sezon produse alimentare ...
Basmati26
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 22/06/21, 15:37

Reparare ecologică Macbook




de Basmati26 » 22/06/21, 15:41

Salut tuturor,

Scriu acest mic mesaj pentru a vă împărtăși un plan bun. Sunt fan al produselor Apple (din păcate ..) și am avut o problemă cu macbook-ul meu. Am vrut să o rezolv, așa că m-am dus la Apple, dar reparația a fost mult prea scumpă.

Am un prieten care mi-a povestit despre un revânzător MacBook recondiționat care oferă un serviciu de reparații eco-responsabil în Paris. Deja prețul era mult mai accesibil, iar reparația mea a fost efectuată cu piese recondiționate, prin urmare nivelul impactului pozitiv la vârf pentru planetă.

Am pus linkul către site dacă unii dintre voi sunt interesați și caută un reparator sensibil la mediu.

-https: //www.macrenew.fr/reparationmacbook.html#/
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Repararea ecologică a Macbook-ului




de Exnihiloest » 22/06/21, 21:25

Eco-ulcerele sunt clar vizate.
Obișnuiam să avem detergenți care se spălau mai alb decât albul, iar acum avem servicii care repară mai verde decât verde. Econii responsabili de macboucs vor fi fericiți.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Consumul sustenabil: consum responsabil, alimente, sfaturi și trucuri"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 108