OFF TOPIC * Filosofia sandbox-urilor

dezbateri și companii filosofice.
pluti
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 179
Înregistrare: 02/08/23, 07:19
x 24

Re: Collapsologie ... kezako?




de pluti » 05/09/23, 07:27

gegyx a scris:/ nu este ușor pentru mulți, care cu un ego clocotitor, tratează interlocutorii creierului străpuns...

Așa că pentru tine va fi „lobotomizat” pentru că Janic este cel care întotdeauna mă atacă primul, nerespectându-mă cu „plutitor străpuns” sau orice altceva.
Când Janic tratează dinainte interlocutorul ca pe un idiot (Izentrop, Sicetaitsimple, eu etc.), nu trebuie să fii surprins pe de o parte să nu fii ascultat și apoi să primești feedback.

Aici, același lucru, tu ești cel care mă atacă primul pentru că mă judeci luând evenimentele în ordinea care ți se potrivește, pentru a ajunge la concluzia care ți se potrivește și pentru a-ți trece veninul.
Această eroare recurentă a personalității tale este valabilă pentru Ucraina.

Te va ajuta dacă îți spun că ești complet prost în preambul?
Nu cred și totuși ai nevoie de ajutor. Când toată viața i-ai pus pe toată lumea pe spate, la serviciu și în familie, și te prefaci că ești calimerul de serviciu, nu-ți pune întrebări, nu te întreba.
Problema sunt alți oameni, nu-i așa?!
Dacă asta nu este o problemă de ego... : Roll:
1 x
pluti
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 179
Înregistrare: 02/08/23, 07:19
x 24

OFF TOPIC * Filosofia sandbox-urilor




de pluti » 05/09/23, 19:42

Subiect destinat colectării HS filozofice.

Janic a scris:gegyx a scris :/
nu este ușor pentru mulți, care cu un ego clocotitor, tratează interlocutorii ca având creierul străpuns...
plutitor turnat pur
Așa că pentru tine va fi „lobotomizat” pentru că Janic este cel care întotdeauna mă atacă primul, nerespectându-mă cu „plutitor străpuns” sau orice altceva.
Când Janic tratează dinainte interlocutorul ca pe un idiot (Izentrop, Sicetaitsimple, eu etc.), nu trebuie să fim surprinși să nu fim ascultați și apoi să primim feedback.
Îți proiectezi mereu ego-ul excesiv pentru a-ți atribui propriile slăbiciuni altora. [*]Lipsa ta de observare și înțelegere a textelor elementare simple, la nivelul școlii primare, înseamnă că te prezinți în lumina pe care o atribui altora.
Privește și recitește toată proza ​​mea, niciodată nu numesc pe cineva un ticălos fără să fiu numit așa mai întâi. ATUNCI trimit mingea inapoi expeditorului, niciodata invers sau altfel dovedesc!

[*] pe care l-ai folosit pe scară largă sub celelalte porecle ale tale sau fii analizat de un psihiatru bun!
in loc sa vrei sa joci doctorii sufletului in altii, incepe cu tine!

Ușor, chiar aici, nu respecți mai întâi cu „plutitor scufundat”. Cazul lui gegyx nu te priveste in niciun fel.
Nu folosești cuvântul prost, dar este același, mai ipocrit, Cer măsuri de moderare

În plus, eu personal știu gegyx, nu plănuiesc absolut nimic.
Deci, domnule oglindă, oglindă, tu singur cu fața însuți... : Roll:
Nu a ezitat să se cache pe mine în urmă cu ceva timp și nu am observat nimic, considerându-l rănit de respingerea mea și nedorind să-l dobor mai departe.
Dar își continuă hărțuirea liniștită, trebuie să-l oprim și să-i oferim informații utile pentru a ieși din impasul vieții. Soluția este atât de evidentă din exterior.
Dacă nu vrei să intervin, stai departe de vederea mea. : Mrgreen:
0 x
pluti
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 179
Înregistrare: 02/08/23, 07:19
x 24

Re: Collapsologie ... kezako?




de pluti » 05/09/23, 20:21

Ahmed a scris: dar este doar, foarte repede, să ne ocupam cu identificarea mijloacelor care ar fi potrivite pentru a-i asigura supraviețuirea într-o reconfigurare adecvată.


Nu ar fi mai degrabă faptul că îndrăznim să vă prezentăm posibile soluții, ceea ce vă pune o problemă? : Mrgreen:
O problemă cu imperfecțiunea și neclaritatea? : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6992
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2914

Re: Collapsologie ... kezako?




de gegyx » 05/09/23, 20:50

JF / Încă la fel de fund fals. Să judeci pentru ceilalți pe comportamentul lor pentru a se îmbunătăți, conform modurilor tale clarvăzătoare.
Dar comportă-te normal!

Recunoaște că are probleme serioase cu egoul, se vede la o sută de leghe distanță. Dar nu, se pare că s-ar vindeca!
Drept urmare, acest lucru îi permite să-și judece și mai rău interlocutorii, să-și arunce prostiile, sloganele asupra oamenilor pe care îi cunoaște personal... : Cheesy: (daca ar sti?)

moderată


Părinte moralul... Care, apropo? Încă ești un urmăritor, încă mai cauți o remisie ipotetică. Dar te văd rătăcind în asta forumși ești mai rău decât înainte.
0 x
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12309
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2970

Re: Collapsologie ... kezako?




de Ahmed » 05/09/23, 21:19

Floflo, presupui:
Nu ar fi mai degrabă faptul că îndrăznim să vă prezentăm posibile soluții, ceea ce vă pune o problemă? : Mrgreen:

Deloc! Ceea ce nu-mi place este această inconsecvență logică neasumată și această lipsă de imaginație... Nu generează decât un obiect media ușor de consumat, de unde probabil și succesul său.
0 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.
pluti
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 179
Înregistrare: 02/08/23, 07:19
x 24

Re: Collapsologie ... kezako?




de pluti » 06/09/23, 06:53

gegyx a scris:JF / Încă la fel de fund fals. Să judeci pentru ceilalți pe comportamentul lor pentru a se îmbunătăți, conform modurilor tale clarvăzătoare.
Dar comportă-te normal!

Recunoaște că are probleme serioase cu egoul, se vede la o sută de leghe distanță. Dar nu, se pare că s-ar vindeca!
Drept urmare, acest lucru îi permite să-și judece și mai rău interlocutorii, să-și arunce prostiile, sloganele asupra oamenilor pe care îi cunoaște personal... : Cheesy: (daca ar sti?)

moderată


Părinte moralul... Care, apropo? Încă ești un urmăritor, încă mai cauți o remisie ipotetică. Dar te văd rătăcind în asta forumși ești mai rău decât înainte.

Mai rău decât înainte? fără îndoială, adică mai sincer și mai direct vrei să spui?
Înainte, o anumită prietenie și empatie mă făceau să filtrez ceea ce aveam de spus.
Și apoi am mai crezut în """persecuția""" ta.

Acum că ai trecut Rubiconul cu mult timp în urmă, am mai puțină reținere, dar mai am ceva, din punct de vedere moral.
Eu însumi nu am o problemă de ego, dar recunosc că este o problemă pentru alții, pentru cei care sunt incoerenți, în negare și în minciuni. Nu-i așa Jean-Pierre? sa distilezi mereu informatii personale despre mine pentru a ajunge mai bine la mine, tehnica celui mic... pentru ca bineinteles ca esti ireprosabil in ego-ul tau si lumea care se invarte in jurul tau glumeste.
Refizezi orice pistă pentru a ieși din criză, până la urmă e problema ta, chiar dacă mă doare să te văd așa. Deci tehnica mea de a trăi mai bine este în afara vederii mele.
0 x
pluti
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 179
Înregistrare: 02/08/23, 07:19
x 24

Re: Collapsologie ... kezako?




de pluti » 06/09/23, 07:00

Remundo a scris:Float, câte porecle diferite folosești aici?

ar putea începe de acolo, acțiunile de moderație...

Ceilalți îmi sunt inaccesibili, am explicat deja de ce și cum a trebuit să fac asta, pentru a evita să intru în schimburi de dependență care mă obosesc și nu fac decât să-mi pierd timpul.
Este protectie.
Trebuie doar sa ai posibilitatea de a inchide propriul cont in setari, nu as fi fost obligat sa fac asta.

Astăzi sunt ferit de asta, lumea se schimbă : Mrgreen: , deci float va fi ultimul.

Pai aceasta derivare pe poreclele mele succesive nu ma impiedica sa fiu tratat normal, adica fara insulte ipocrit mascate (janic) sau mai directe (gegyx) si sa blochez difuzarea informatiilor private (gegyx).
Dernière édition alin pluti 06 / 09 / 23, 07: 12, editate 1 ori.
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Collapsologie ... kezako?




de Janic » 06/09/23, 07:08

plutește în abisul întunecat
După imaginea mea, închiderea este forța suverană. Ea nu este în puterea mea și urăsc puterea.
tipul ăsta are o problemă serioasă cu ego-ul conflictual.
Dintr-o dată se refugiază în spatele demagogiei unei puteri existente, care constrânge prin legi nelegiuite și, în plus, fluctuantă, și acolo pretinde că se îngrozește de ceea ce tocmai a idolatrizat în altă parte.
Prefer să rămân liber și independent.
asta nu exista, toti suntem sub influenta, nu conteaza care. Dependența ta este evidentă în discursul tău religios fanatic.
Pe de altă parte, dacă vrei să-mi atribui un rol, ar fi mai degrabă cel care ține un proiector în întuneric. ma lumineaza si pe mine
exemplu excelent al realității tale. Un proiector, chiar și unul puternic, poate ilumina doar o mică parte a realității și o distorsionează aruncând umbre distorsionante și iei aceste distorsiuni ale netrezitei pentru realitate.
Dragii mei frați, foarte dragele mele surori: rugați-vă pentru acest biet nenorocit care hoinărește în SES întuneric : Roll: :(
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
pluti
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 179
Înregistrare: 02/08/23, 07:19
x 24

Re: Collapsologie ... kezako?




de pluti » 06/09/23, 07:36

Janic a scris:plutește în abisul întunecatE mai bine : Mrgreen: dar încă limitat
După imaginea mea, închiderea este forța suverană. Ea nu este în puterea mea și urăsc puterea.
tipul ăsta are o problemă serioasă cu ego-ul conflictual.
Dintr-o dată se refugiază în spatele demagogiei unei puteri existente, care constrânge prin legi nelegiuite și, în plus, fluctuantă, și acolo pretinde că se îngrozește de ceea ce tocmai a idolatrizat în altă parte.
Pentru că nu încerci să înțelegi și deci nu înțelegi nimic și nu ai nicio nuanță. Așa că o să te iau de mână, e lung, așa că nu-ți voi face tot răspunsul așa.

debut:
1) Personal, urăsc să am putere și prefer să fiu liber și independent.
2) Pe de altă parte, întotdeauna vor exista dezavantaje, întotdeauna au fost unele. Este nevoie de o forță legitimă pentru a-i readuce la rațiune, pentru a-i încadra și pentru a le evita excesele.
Acestea sunt forțele regale și legitime de aplicare a legii, prin intermediul statului (cei care iubesc puterea : Mrgreen:, deci încă nu eu ) care fac asta.
3) Imaginează-ți drumul fără teamă de polițist. Dacă nu ți-e frică de tine, ești sigur că nu ți-e frică de ceilalți total dezinhibați de pe drum?

Asta e tot ce spun și este 1000% consistent.
Dacă tot nu înțelegi sau crezi că ai înțeles greșit, trebuie să începi.

Da tonul meu este puțin condescendent pentru că sistematic ești neînțelegător, așa că mă enervează puțin....pe lângă antetul de coborâre gratuit de la începutul fiecărui mesaj.

Într-o lume perfectă în care nimeni nu îl atacă pe celălalt, poate că nu ar fi nevoie de aplicarea legii.
Între noi, te sfătuiesc pe tine și pe mine să le păstrăm : Mrgreen:
0 x
ambarasa
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 416
Înregistrare: 11/06/07, 13:04
x 63

Re: Collapsologie ... kezako?




de ambarasa » 06/09/23, 08:45

float a scris:
Într-o lume perfectă în care nimeni nu îl atacă pe celălalt, poate că nu ar fi nevoie de aplicarea legii.
Între noi, te sfătuiesc pe tine și pe mine să le păstrăm : Mrgreen:


Vă recomand să citiți Brave New World de Aldous Huxley.
Te poate salva de la delir și vă poate înțelege mai bine ambițiile.
Îmi pare rău că ți-am evidențiat fragilitatea, nu a fost scopul. Cu toții ne este frică de ceva, este motorul umanității, acceptă-ți neputința în fața reacțiilor tale. : Mrgreen:
0 x
Lumea este perfectă!

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Societate și filosofie"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 163