Franța este unul dintre cei mai răi elevi europeni în ceea ce privește vaccinarea.

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Re: Franța este unul dintre cei mai răi elevi europeni în ceea ce privește vaccinarea.




de GuyGadebois » 17/10/19, 15:58

philxNUMX a scris:
GuyGadebois a scris:
Eu, în afară de tetanos și BCG primit la facultate, nu am vaccinare. : Mrgreen:


Dar tipul pe care îl avem de la tine că avatarul poate fi că nu mai ești din lumea asta ?? ce crede Myzentrop?

Am avut un efect secundar de la BCG, după cum puteți vedea, mi-am pierdut o parte din mustață.
0 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13726
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1526
A lua legatura cu:

Re: Franța este unul dintre cei mai răi elevi europeni în ceea ce privește vaccinarea.




de izentrop » 17/10/19, 21:44

philxNUMX a scris:Deci, avem o hartă bazată mai mult pe vânzările de produse decât pe o situație reală.
Cu o listă de medicamente bine țintite, corelația nu este rea și poate fi rafinată prin analize și rapoarte ale medicilor. https://www.sentiweb.fr/?page=ims
philxNUMX a scris:De la începutul supravegherii virusologice respiratorii în 2019s40, au fost primite 33 de probe, ceea ce este uriaș!!!! pentru 65 de milioane de locuitori şi analizate. Printre acestea, au fost identificate două virusuri gripale: un virus de tip A(H1N1)pdm09 și un virus de tip B (filiație neidentificată). Pentru alte virusuri respiratorii, 33% (n = 11) au fost pozitive pentru rinovirus (hRV), 6.9% (n = 2) pentru metapneumovirus (hMPV) și niciunul nu a fost pozitiv pentru virusul sincițial respirator (RSV).

Vaccinul anului care se vinde mai bine decât Beaujolais Nouveau acoperă acest spectru?
Suntem abia la începutul sezonului riscant : Wink:
Poți să faci gripă chiar dacă ești vaccinat? Da, dar acest lucru este rar. De fapt, mai multe scenarii duc la confuzie. În primul caz, dai peste un virus gripal asemănător sau apropiat cu cel împotriva căruia ești vaccinat: nicio problemă, vei fi protejat. A doua situație, dai peste virusul gripal la mai puțin de două săptămâni de la vaccinare, nu ești încă protejat și, prin urmare, riști să faci gripă. Nu are rost să acuzi vaccinul, este făcut cu un virus fragmentat care nu poate provoca boala. În al treilea caz, dai peste un virus gripal care nu a fost inclus în mixul sezonier de vaccinuri, și acolo riști să te îmbolnăvești. În sfârșit, a patra posibilitate, comună, aveți simptomele gripei (sindrom gripal) dar nu este gripa. Un alt virus respirator este cauza.

Protejează-i pe cei din jurul tău
Ar trebui să repetam vaccinul în fiecare an, inclusiv atunci când este identic cu cel din anul precedent? „Da”, răspunde fără ezitare profesorul Bruno Lina de la Centrul Național de Referință pentru Virusul Gripei – Regiunea Sud, chestionat în cadrul celei de-a 24-a întâlniri privind gripa și prevenirea acesteia din 9 noiembrie la Paris. În special la persoanele în vârstă din cauza imunosenescenței, adică a dispariției în timp a anticorpilor de protecție. Trebuie să restimulam imunitatea, astfel încât să se ridice la un nivel de protecție.” http://sante.lefigaro.fr/actualite/2011 ... tre-grippe
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Re: Franța este unul dintre cei mai răi elevi europeni în ceea ce privește vaccinarea.




de GuyGadebois » 17/10/19, 21:48

izentrop a scris:Suntem abia la începutul sezonului riscant : Wink:

Recoltarea banilor a început deja!
0 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Franța este unul dintre cei mai răi elevi europeni în ceea ce privește vaccinarea.




de Janic » 18/10/19, 07:26

Recoltarea banilor a început deja!
iar recolta este probabil să fie bună, deoarece prețul vaccinului s-a dublat pentru aceeași cantitate de vaccin produsă. Si traiasca afacerile! : Cheesy:
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
phil12
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 530
Înregistrare: 05/10/09, 13:58
Locul de amplasare: occitană
x 156

Re: Franța este unul dintre cei mai răi elevi europeni în ceea ce privește vaccinarea.




de phil12 » 18/10/19, 10:16

Janic a scris:
Recoltarea banilor a început deja!
iar recolta este probabil să fie bună, deoarece prețul vaccinului s-a dublat pentru aceeași cantitate de vaccin produsă. Si traiasca afacerile! : Cheesy:


Ce s-a dublat? sunt chiar drăguți cu greutatea lor politică, eu mă quadruplez în locul lor (dacă nu ajung din urmă cu alți zece)
0 x
Consultanță în domeniul energiei durabile pentru construcții
http://www.philippeservices.net/
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Franța este unul dintre cei mai răi elevi europeni în ceea ce privește vaccinarea.




de Janic » 18/10/19, 10:26

Ce s-a dublat? sunt chiar drăguți cu greutatea lor politică, eu mă quadruplez în locul lor (dacă nu ajung din urmă cu alți zece)
este deja făcut! De fiecare dată când adaugă o otravă în plus, cresc atât de mult prețurile! Atâta timp cât o faci, s-ar putea la fel de bine să te bucuri de el!
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
phil12
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 530
Înregistrare: 05/10/09, 13:58
Locul de amplasare: occitană
x 156

Re: Franța este unul dintre cei mai răi elevi europeni în ceea ce privește vaccinarea.




de phil12 » 18/10/19, 10:33

Ceva care îmi place și despre care nimeni nu vorbește vreodată, vorbim și de deficit de asigurări sociale, dar plătim TVA la medicamente (și fără îndoială la alte acte) de parcă asta nu ar trebui scos din bilanţ deoarece este statul. care aduna??
0 x
Consultanță în domeniul energiei durabile pentru construcții
http://www.philippeservices.net/
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Franța este unul dintre cei mai răi elevi europeni în ceea ce privește vaccinarea.




de Janic » 18/10/19, 10:42

Ceva care îmi place și despre care nimeni nu vorbește vreodată, vorbim și de deficit de asigurări sociale, dar plătim TVA la medicamente (și fără îndoială la alte acte) de parcă asta nu ar trebui scos din bilanţ deoarece este statul. care aduna??
deoarece sunt sectoare diferite. Laboratoarele nu sunt organizații de stat, ci private și deci supuse TVA-ului ca orice altceva. În plus, deconectarea dintre producători și Ministerul Sănătății înseamnă că sunt fonduri diferite. Așa că atunci când controlul tutunului a făcut ca Statul să încaseze profituri, costul tratamentelor consecutive era în sarcina SS, din contribuțiile noastre și nu din impozitele noastre.
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
phil12
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 530
Înregistrare: 05/10/09, 13:58
Locul de amplasare: occitană
x 156

Re: Franța este unul dintre cei mai răi elevi europeni în ceea ce privește vaccinarea.




de phil12 » 18/10/19, 11:28

Da, știu că sunt private, dar asigurările sociale rambursează impozitul, inclusiv impozitul, nu impozitul către bigpharma, așa că colectează TVA-ul pe o parte, dar taxa este încă atribuită ss.
Prin urmare, ar putea deduce suma TVA din bilanţul SS.
0 x
Consultanță în domeniul energiei durabile pentru construcții
http://www.philippeservices.net/
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Franța este unul dintre cei mai răi elevi europeni în ceea ce privește vaccinarea.




de Janic » 18/10/19, 12:22

Prin urmare, ar putea deduce suma TVA din bilanţul SS.
De ce? Nu există profituri mici atâta timp cât nu iese din buzunarul lor, dar SS nu este o afacere. Sunteți în afaceri și știți cum funcționează! : Cheesy:
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 218