Etikeco.com

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
etikeco
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 10
Înregistrare: 28/03/08, 01:13

Etikeco.com




de etikeco » 28/03/08, 02:05

Bonjour à tous,

Sunt nou pe econologie.com, nu chiar atât de nou, de când navighez pe site și forum de ceva timp, dar tocmai m-am înscris.

Eu însumi sunt editorul site-ului Etikeco, și vin să caut opinii pe acest site care mi-au luat multe ore de muncă.
Pentru a rezuma, etikeco este un site care permite fiecărui utilizator de internet să ofere, să comenteze și să evalueze toate produsele „verzi” care pot fi găsite pe web și în alte părți ... ideea principală este că există produse care sunt atât ecologice, cât și economice și că este bine să le anunți oamenilor despre asta.

Pentru cei curajoși care își vor face timp să viziteze site-ul, așteaptă, așadar, observațiile și criticile dvs. (oricum nu prea violente, aș putea fi sensibil : Cheesy: )
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79386
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11072




de Christophe » 28/03/08, 13:54

hi,

Doar un detaliu enervant, lipsește magazinul nostru pe site-ul dvs. : Cheesy: Ei bine, fără să râdeți, care este procedura pentru a face produsele noastre să apară?

În caz contrar, nu este prea grozav să fi transferat link-ul phpbb-SEO pe dvs. forums... Este pentru patch-ul lor pe care parcă îl folosești: http://www.phpbb-seo.com/
0 x
etikeco
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 10
Înregistrare: 28/03/08, 01:13




de etikeco » 28/03/08, 15:56

Bună Christophe,

Pentru a prezenta produsele magazinului dvs., vă invit să consultați această pagină : pe scurt, este gratuit în limita a 10 articole pe magazin.

În ceea ce privește link-ul phpbb-SEO, trebuie să recunosc că este cam polonez pentru mine: am cerut unui dezvoltator să instaleze forum pe site-ul meu, pentru că este ceva ce nu știu să fac, voi întreba cu el să afle mai multe. Mi s-a părut totuși că subsolul a fost ok, deoarece se referă la creatorul șablonului și arată clar „Powered by phpBB”.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79386
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11072




de Christophe » 28/03/08, 16:00

1) Ok du-te să vezi ...

2) Ei bine, dezvoltatorul tău este un copil deștept care nu respectă netiquetele ... alții ar spune „hoț” ... pe scurt ... este nevoie de tot pentru a crea o lume ... chiar dacă ne-am putea aștepta astfel încât dezvoltatorii de site-uri „verzi” să fie mai respectuoși ...

:|
0 x
Avatar de l'Utilisateur
nonoLeRobot
Domnul Kyot'Home
Domnul Kyot'Home
posturi: 790
Înregistrare: 19/01/05, 23:55
Locul de amplasare: Beaune 21 / Paris
x 13




de nonoLeRobot » 28/03/08, 16:18

De ce ? ce trebuie mai mult decât atât? „Dezvoltat de phpBB”.

În caz contrar, pe formular este foarte frumos, pe partea de jos trebuie să vedeți.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79386
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11072




de Christophe » 28/03/08, 16:22

Se pare că autorul folosește un patch de rescriere dezvoltat de http://www.phpbb-seo.com/ ceea ce îmbunătățește referințarea forum.

Prin urmare, cea mai mică politețe nu este transferarea drepturilor de autor ... dar aparent respectul pentru munca altora este un lucru relativ relativ în rândul „dezvoltatorilor” ...
0 x
etikeco
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 10
Înregistrare: 28/03/08, 01:13




de etikeco » 28/03/08, 17:03

E vina dezvoltatorului care m-a instalat forum, sau din cauza șablonului pe care l-a folosit? (Șablon de Mike Lothar)

Oricum, e bine, am vrut să-l rog să modifice antetul ... I-aș cere să facă același lucru pentru subsol.

... cu excepția cazului în care un suflet caritabil îmi explică cum să o fac (pentru celelalte pagini ale site-ului, pot modifica eu însumi totul cu dreamweaver, dar imediat ce vine vorba de forum, Sunt pierdut)
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79386
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11072




de Christophe » 28/03/08, 17:06

Ei bine, uitați de Dreamweaver, trebuie să editați fișierele cu un editor de text:

Presupun că este un phpbb2, în acest caz totul este în: / template / NOMDETONTEMPLATES /global_footer.tpl

Vă mulțumim pentru echipa phpbb Seo ... și bateți degetele „dezvoltatorului” dvs. ...
0 x
etikeco
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 10
Înregistrare: 28/03/08, 01:13




de etikeco » 28/03/08, 17:45

Un mare mulțumesc ... este corectat și, în plus, am înțeles cum să pun degetele codului forum : Mrgreen: ... și deoarece serviciile de dezvoltare nu sunt gratuite, tocmai mi-ați făcut economii.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79386
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11072




de Christophe » 28/03/08, 17:59

Ei bine, puteți adăuga oricând catalogul nostru complet ca mulțumire :) : Cheesy:

În plus, spre deosebire de alte magazine la care faceți referire, noi DOAR respectăm mediul ... 8)
0 x

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : gegyx, Google Adsense [Bot] și oaspeții 151