Poate Rock să aibă o legătură cu econologia?

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
louphil
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 278
Înregistrare: 22/07/05, 01:20
Locul de amplasare: Gironde (Ste Foy-la-Grande)
x 4

Poate Rock să aibă o legătură cu econologia?




de louphil » 19/07/07, 16:41

Îmi cer scuze pentru acest titlu oarecum vag, dar nu știam cum să-l spun...
Așa că tocmai am pus online site-ul grupului Rock al cărui chitarist sunt eu. Dacă pun întrebarea titlului, este pentru că trainingul a adoptat recent denumirea de „Z-Machine”... din motive economice, desigur 8) Poate fi vizitat la: http://www.z-machine.fr
Pe de alta parte, si scopul postarii este clar precizat, as dori sa am diverse pareri cu privire la prezentarea (si posibil continutul ei). Mi-e puțin teamă că va fi puțin greu de încărcat și nu l-am testat cu cel mai popular browser „Internet Explorer”. Deci nu stiu daca grafica pe care am rafinat-o mult timp va aparea corect...
Și dacă cineva ar putea fi interesat de un schimb de link-uri....
0 x
http://wunic.fr

Acest lucru se datorează faptului că viteza luminii este mai mare decât cea a sunetului,
Unele arată strălucitor, înainte să se uite ...:D :D :D
Rulian
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 686
Înregistrare: 02/02/04, 19:46
Locul de amplasare: Caen




de Rulian » 19/07/07, 16:55

Cât consumă chitarele electrice?
: Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
Dsl, mai puternic decât mine : Lol:
0 x
Rulian
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 686
Înregistrare: 02/02/04, 19:46
Locul de amplasare: Caen




de Rulian » 19/07/07, 16:57

Confirm, se încarcă al naibii de lent.
Poate încercați să reduceți rezoluția imaginii?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
louphil
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 278
Înregistrare: 22/07/05, 01:20
Locul de amplasare: Gironde (Ste Foy-la-Grande)
x 4




de louphil » 19/07/07, 19:35

Cât consumă chitarele electrice?
Domnul Green Domnul Green Domnul Green
Dsl, mai puternic decât mine

Nu există niciun rău, este legitim în acest sens forum ... : Cheesy: De fapt, în 99% din timp, consumă în principal unsoare de cot și degete, pentru că în afară de rarele repetiții sau concerte, cânt „dry”, fără amplificator... 8)
În rest, în funcție de amplificatorul folosit și de volumul de lucru, trebuie să socotiți pentru 50 de wați de ieșire puțin mai mult decât dublul consumului... Și cu 50 de wați pe tuburi, aveți mai mult decât suficient pentru a vă face dușmani pe viață în Cartier...
Pentru încărcarea lentă, cred că se datorează în principal codului html în sine (sunt departe de a fi un profesionist, este primul meu...), deoarece fotografiile au fost reduse la extrem, până la alb-negru.. .întregul site (fără muzica de descărcat...) cântărește mai puțin de 1MB pentru aproximativ zece pagini. Cred că trebuie să se datoreze faptului că sunt extensibile în lățime și numărului mare de zone de editare care trebuie plasate corect. Dacă cineva are o idee pentru a optimiza acest cod, sunt interesat.
În caz contrar, nu există defecte de afișare pe grafica prezentării? cu ce te-ai uitat, Internet Explorer?
0 x
http://wunic.fr



Acest lucru se datorează faptului că viteza luminii este mai mare decât cea a sunetului,

Unele arată strălucitor, înainte să se uite ...:D :D :D
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064




de Christophe » 20/07/07, 13:18

Care este melodia ta „amiral”?

Cânți doar în engleză?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
louphil
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 278
Înregistrare: 22/07/05, 01:20
Locul de amplasare: Gironde (Ste Foy-la-Grande)
x 4




de louphil » 20/07/07, 14:35

Nu există melodii „flagship” în special... Piesa pe care o preferăm printre compozițiile propuse este „Seventh Cavlry” care „castigează” genocidul american din secolul al XIX-lea... O altă versiune este pe grătar și va include un Intro in franceza care sper sa fie online in 19 luni... In rest, cred ca cel mai accesibil de ascultat (chiar daca sunetul este la fel de agresiv ca si celelalte...) este "Enought of this Shit" a carui tema este un (mic) omagiu adus domnului Hendrix, dar solo-ul, care este cam lung, riscă să umple mai mult de o persoană...
Nu mai vorbesc de coperte, din moment ce sunt prezente pe site doar ca demo, totusi nimic nu te impiedica sa le descarci, sau sa le asculti online... Dar nu prea cunosc legislatia in cazul unui interpretare diferită a unui original care nu ne aparține... Un lucru este cert, ar trece mai bine cu un public neinformat....
Dar, în general, sunetul acestor 8 piese este mai mult o imagine de ansamblu destinată demonstrațiilor, decât în ​​scopuri de difuzare. Alte înregistrări mai bine finalizate vor veni foarte curând...

În ceea ce privește textele, John este cel care le scrie și se simte mult mai confortabil cu engleza, de la irlandeză, decât cu franceza. Cu toate acestea, este planificată să pună textele online, precum și versiunea lor în franceză. Dar, în opinia comună, constatăm, ca muzicieni, că engleza sună mai bine pentru stilul pe care îl cântăm. Pentru a putea face sunet francez pe Rock, ar trebui să fim mult mai înzestrați cu cuvinte...

Altfel, nu există probleme de afișare (în afară de lungimea de încărcare)? Dacă da, spuneți-mi ce browser folosesc pentru a încerca să corectez problema...
0 x
http://wunic.fr



Acest lucru se datorează faptului că viteza luminii este mai mare decât cea a sunetului,

Unele arată strălucitor, înainte să se uite ...:D :D :D
Avatar de l'Utilisateur
Misterloxo
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 480
Înregistrare: 10/02/03, 15:28
x 1




de Misterloxo » 20/07/07, 20:12

Salut Louhil,

Confirm că se încarcă lent, chiar foarte lent.

M-am uitat la dimensiunea imaginii „z-machine” din partea de sus a site-ului dvs.: Bigre: numai 110 KB.

E prea mult. Cu ADSL, e lent, cu un modem care nu poate fi navigat...

În ceea ce privește afișarea sub Mozilla, câteva efecte inestetice:

- bannerul din stânga arată o gaură sub HOME (ortografie)
- există un lift care apare în stratul/aranjare principală, astfel încât totul să fie afișat dintr-o singură mișcare.

Altfel, nu e rău și știu că e treabă...

Mult succes ție și Z-Machine...
0 x
Învățarea neascultării este o călătorie lungă. Este nevoie de o viață pentru a atinge perfecțiunea. Maurice Rajsfus
A gândi este să spui nu. Alain, filosof
Avatar de l'Utilisateur
louphil
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 278
Înregistrare: 22/07/05, 01:20
Locul de amplasare: Gironde (Ste Foy-la-Grande)
x 4




de louphil » 21/07/07, 00:14

mulțumesc misterloxo pentru observațiile dvs. Nu văzusem greșeala de tipar la cuvântul „bine ai venit”... repetată pe toate paginile (ai, ai, ai...). Văzându-l scris așa, mă convinsesem în sfârșit că este un tip bun. Este corectat...
Am micșorat și imaginea paginii de start, sau mai bine zis i-am împărțit greutatea la trei, precum și pentru banner, așa că pentru cei ar trebui să fie puțin mai bine...
Dar mă tem că va trebui să-mi revizuiesc carta grafică care trebuie să cântărească și o anumită sumă...
Cât despre lift, a fost intenționat, am vrut conținut fluid pe lățime, dar nu pe înălțime... Dar recunosc că și cu Firefox, fundalul clipește la scrolling. Așa că cred că o să repar toate astea... Acest lucru va avea avantajul de a ușura codul...
0 x
http://wunic.fr



Acest lucru se datorează faptului că viteza luminii este mai mare decât cea a sunetului,

Unele arată strălucitor, înainte să se uite ...:D :D :D

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 125