Mașina pentru a vindeca cancerul: Mitul sau realitatea?

Inovații, idei sau brevete pentru dezvoltare durabilă. Scăderea consumului de energie, reducerea poluării, îmbunătățirea randamentelor sau proceselor ... Mituri sau realitate despre invențiile din trecut sau viitor: invențiile lui Tesla, Newman, Perendev, Galey, Bearden, fuziunea la rece ...
agriculturegaia
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 112
Înregistrare: 19/03/08, 20:21

Mașina pentru a vindeca cancerul: Mitul sau realitatea?




de agriculturegaia » 11/01/09, 13:52

Antoine Priore: inginer electronic care a inventat o mașină pentru a vindeca cancerul folosind radiații de câmp magnetic și electromagnetic. Ascuns ca o invenție.

Cine are informații despre asta?
0 x
Pentru a vedea construirea de mașini agricole Gaia în timp real în Franța și în străinătate, semnăturile contractului Gaia, înscrieți-vă la newsletter-ul Gaia:

http://www.agriculturegaia.com
Hydraxon
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 183
Înregistrare: 17/02/08, 17:07




de Hydraxon » 11/01/09, 16:21

În principiu, dacă refuză să dea caracteristicile domeniului său, este neștiințific.

Dacă câmpul pe care îl creează funcționează, acesta trebuie să funcționeze indiferent de cine face mașina. Păstrând secretă compoziția spectrală a câmpului său, el ocolește acest test.

Pe scurt, „mit sau realitate” ar putea fi o întrebare retorică aici.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 11/01/09, 18:17

Am tastat numele acestui om bun pe google: o mulțime de site-uri vorbesc despre asta: el nu a reușit niciodată să demonstreze nimic aparent.
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
agriculturegaia
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 112
Înregistrare: 19/03/08, 20:21




de agriculturegaia » 12/01/09, 02:20

elefantul a scris:Am tastat numele acestui om bun pe google: o mulțime de site-uri vorbesc despre asta: el nu a reușit niciodată să demonstreze nimic aparent.


nu pe web veți avea informațiile.
0 x
Pentru a vedea construirea de mașini agricole Gaia în timp real în Franța și în străinătate, semnăturile contractului Gaia, înscrieți-vă la newsletter-ul Gaia:



http://www.agriculturegaia.com
agriculturegaia
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 112
Înregistrare: 19/03/08, 20:21




de agriculturegaia » 12/01/09, 02:21

Hydraxon a scris:În principiu, dacă refuză să dea caracteristicile domeniului său, este neștiințific.

Dacă câmpul pe care îl creează funcționează, acesta trebuie să funcționeze indiferent de cine face mașina. Păstrând secretă compoziția spectrală a câmpului său, el ocolește acest test.

Pe scurt, „mit sau realitate” ar putea fi o întrebare retorică aici.


* Prima linie de gândire: Presiunea externă pe care o experimentează cercetătorul în timpul unei inovații care perturbă afacerile celor puternici.

* A doua cale de reflecție: Una dintre cele 3 etape psihanalitice numite „retenție anală” de către psihanalişti. Cercetătorul dorește să-și arate și să-și ascundă produsul imaginar (inovație). În acest caz există o contradicție inconștientă care îl conduce pe cercetător să aibă o atitudine personală și profesională ambiguă.

* Al treilea mod de reflecție: primele 2 moduri de reflecție combinate cu contextul statistic și politic. În funcție de politica și / sau consecințele economice ale unei inovații, se creează un echilibru dinamic strâns între presiunea externă (politică și economică) și presiunea internă (psihologie). Ar fi înțelept să disociem presiunea economică și politică în 2 subcategorii: presiunea liderilor politici și instituționali (guverne, apărare națională, servicii secrete) disociată de presiunea actorilor și a organizațiilor (oameni de știință, actori umanitari, actori economici). În ambele cazuri, metodologia utilizată pentru a pune presiune pe o inovație este tăcerea, rareori un atac frontal. Cu excepția faptului că tăcerea dovedită are valoare juridică ...
0 x
Pentru a vedea construirea de mașini agricole Gaia în timp real în Franța și în străinătate, semnăturile contractului Gaia, înscrieți-vă la newsletter-ul Gaia:



http://www.agriculturegaia.com
Hydraxon
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 183
Înregistrare: 17/02/08, 17:07




de Hydraxon » 12/01/09, 22:03

A fost sprijinit de un ministru.

De altfel, presiunea din partea comunității științifice este mereu în direcția „explicați!”, „faceți o demonstrație publică” etc. Deoarece este presat să explice cum funcționează treaba lui, refuză să explice, asigurându-se astfel că nimeni altul decât el nu va putea să-și dea seama dacă funcționează?

Bine atunci :
* Am creat o mașină a timpului
* de teama ce ar spune stabilimentul, o tin ascunsa. De fapt, plănuiesc să-l distrug și să ard planurile

Două posibilități. Sau a doua propoziție demonstrează că sunt un ipocrit. Sau nu mă poți contrazice.
0 x
marcoco
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 14
Înregistrare: 10/06/09, 01:22
Locul de amplasare: Val d'Oise

despre




de marcoco » 03/07/09, 00:26

Există Lakhovsky, mult mai documentat /
http://quanthomme.free.fr/qhsuite/LakhovskyGG030309.htm

Cordialement.
0 x
Clauza murdară: TITLUL 35, COD USC (1952) Secțiunile 181-188.
Avatar de l'Utilisateur
cuarţ
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 640
Înregistrare: 20/01/07, 14:38
Locul de amplasare: Regiunea Paris




de cuarţ » 03/07/09, 09:07

Bonjour à tous,

Dacă doriți informații fiabile, vedeți, aici
JM Danze este o autoritate internațională, hobby-ul lui este practic bioelectronica.
A lucrat intens asupra obturațiilor dentare și a efectelor lor pe termen lung asupra organismului.
El a proiectat o mică mașină magnetică care absoarbe anumite dureri,
dar el are grijă să nu spună că ea face mult mai mult.

A+
0 x
Fiecare minut care trece este o oportunitate de a schimba cursul vieții tale.
Pagina YouTube, Dailymotion Page, Albumul Picasa, Pagini personale, Viktor Schauberger
Avatar de l'Utilisateur
Am citro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5129
Înregistrare: 08/03/06, 13:26
Locul de amplasare: Bordeaux
x 11




de Am citro » 03/07/09, 10:46

: Arrow: L-am descoperit pe Antoine Prioré acum câțiva ani în timp ce răsfoiam o carte veche de știință și viață.
Au vorbit în special despre laboratorul instalat la el acasă ...
Din întâmplare, am vizitat o casă chiar lângă laboratorul lui... Deci știu unde era.

Cunosc si un medic homeopat care a lucrat cu el. Când acest medic a fost instalat, ordinul medicilor i-a cerut să se distanțeze de Prioré (care atunci nu mai era „protejat” de niciun ministru) altfel cariera sa profesională ar suferi consecințele...
0 x
pumnal pitt
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2081
Înregistrare: 10/01/08, 14:16
Locul de amplasare: Isere
x 68




de pumnal pitt » 03/07/09, 14:03

citro a scris::. Când acest medic a fost instalat, ordinul medicilor i-a cerut să se distanțeze de Prioré (care atunci nu mai era „protejat” de niciun ministru) altfel cariera sa profesională ar suferi consecințele...


Nu sunt surprins, Priore nu era din seraglio. era un simplu operator radio cu un pic de meşteşug.
0 x
Imagine
faceți clic pe semnătura mea

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Inovații, invenții, brevete și idei pentru dezvoltare durabilă”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 94