Covid și Didier Raoult (susținătorul hidroxiclorochinei): analize asupra pandemiei

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Demisia profesorului Didier Raoult, susținător al hidroxiclorochinei, din Consiliul științific Covid19




de Obamot » 23/06/21, 16:22

ABC2019 a scris:
Janic a scris:abcon bozo
sante-pollution-prevention/demission-du-dr-raoult-partisan-de-la-chloroquine-du-conseil-scientifique-covid19-t16370-630.html?hilit=100%20%#p393044
de fapt tipul a scris:
Cu detectare și tratament precoce înainte că snopul este obligatoriu, practic 100%, de ce?

Și tu: tu iinterpreți răspunsul său în acest fel:

asta e grozav,deci avem un medicament care vindecă 100% , în acest caz măștile, închiderea, urmărirea, tusea nu mai servesc la nimic atunci?
!

da, confirm, dacă HCQ în tratamentul timpuriu se vindecă la 100%, măștile, închiderea, urmărirea, tusea nu mai sunt utile. De la primele simptome, săriți câteva tablete și nu mai vorbim despre asta!
Ți-ai dat seama de asta singur?
Hei, ți-a luat timp.

Am să vă vorbesc despre două moduri diametral opuse în care funcționează sistemele de sănătate:
— în țările noastre occidentale, unde suferința ar fi aproape uneori o virtute!
(nu ne gândim uneori că ar exista beneficii secundare ale suferinței? Nu merită „păcătoșii” toți „pedeapsa”?)
VS
— în țările asiatice (și altele) unde au făcut absolut totul pe baza confortului pacientului, pentru a nu-i jignit.

Ei bine, ceea ce descrii aici se practică acolo de zeci de ani... Ei știu foarte bine cum să trateze cazurile de covid19, dar se abține de la a-l face publicitate...

Dar mă îndoiesc că înțelegi în profunzime, având în vedere gândurile tale irelevante despre „efectul placebo”

ABC2019 a scris:oamenii oricum sunt proști ....
Da, ei continuă să plătească prețul dublu pentru combustibil, când puteau să cumpere mașini care rulează pe E85... mă face să râd de fiecare dată când merg să fac plin!

Există exemplul tău care nu este mai rău! Uită-te în jur, sunt o mulțime de altele!
Dernière édition alin Obamot 23 / 06 / 21, 16: 35, editate 1 ori.
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Demisia profesorului Didier Raoult, susținător al hidroxiclorochinei, din Consiliul științific Covid19




de Janic » 23/06/21, 16:29

pai da confirm, si HCQ în cure de tratament precoce 100%, măștile, izolare, urmărire, tuse, nu mai sunt utile. De la primele simptome, du-te să ia câteva tablete și nu mai vorbim despre asta!Oamenii sunt proști tot la fel.
cum zici tu, idiotul satului, tu ești așadar, care mai pune un strat
Știi cel puțin sensul condiționalului pe care îl atașezi fanteziilor tale nestăpânite. Nici măcar Raoult nu a spus asta niciodată. Rapoartele sale arată o scădere foarte bruscă a spitalizărilor și a deceselor în comparație cu raportul standard, ceea ce nu înseamnă 100%. La fel ca vaccinurile tale false!
Dar, evident, nu le consultați pentru că secta voastră vă interzice evident!
Dar dacă tusea, așa cum spui tu, ar fi cazul, tusea nu ar mai fi de folos după vindecare. Pentru că, dar ignoranța ta este la fel de extinsă ca vanitatea ta, el tratează oameni care sunt deja afectați, nu doar oameni simptomatici, dintre care majoritatea nu vor avea nevoie de îngrijire.
Dar ai ști dacă ai urma ceea ce a spus el și nu ceea ce crezi că ar fi putut spune, așa cum fac secta ta și ticăloșii ei.
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Demisia profesorului Didier Raoult, susținător al hidroxiclorochinei, din Consiliul științific Covid19




de ABC2019 » 23/06/21, 17:00

Janic a scris:
pai da confirm, si HCQ în cure de tratament precoce 100%, măștile, izolare, urmărire, tuse, nu mai sunt utile. De la primele simptome, du-te să ia câteva tablete și nu mai vorbim despre asta!Oamenii sunt proști tot la fel.
cum zici tu, idiotul satului, tu ești așadar, care mai pune un strat
Știi cel puțin sensul condiționalului pe care îl atașezi fanteziilor tale nestăpânite. Nici măcar Raoult nu a spus asta niciodată. Rapoartele sale arată o scădere foarte bruscă a spitalizărilor și a deceselor în comparație cu raportul standard, ceea ce nu înseamnă 100%.


Guitounet a fost cel care a spus 100%, nu eu.

Cât de mult reduce acest lucru spitalizările și decesele „comparativ cu evaluarea standard” în evaluările lui Raoult?
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14970
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4367

Re: Demisia profesorului Didier Raoult, susținător al hidroxiclorochinei, din Consiliul științific Covid19




de GuyGadeboisTheBack » 23/06/21, 17:16

Nici eu nu am spus 100%...
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Demisia profesorului Didier Raoult, susținător al hidroxiclorochinei, din Consiliul științific Covid19




de Janic » 23/06/21, 17:24

abcon
Cât de mult reduce acest lucru spitalizările și decesele „comparativ cu evaluarea standard” în evaluările lui Raoult?
l-ai ști, dacă i-ai urma curbele și tabelele grafice, în loc să spui ceva în deplină ignoranță a realității. Dar dacă secta ta a spus, este ca Evanghelia, nu este nevoie să verifici, ca pentru H!
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Demisia profesorului Didier Raoult, susținător al hidroxiclorochinei, din Consiliul științific Covid19




de ABC2019 » 23/06/21, 17:54

Janic a scris:abcon
Cât de mult reduce acest lucru spitalizările și decesele „comparativ cu evaluarea standard” în evaluările lui Raoult?
l-ai ști dacă i-ai urma curbele și tabelele grafice

ah pai nu am urmat scuze, contam pe marimile de forum sa-mi dea informatia. Din pacate am gresit, evident. Așa că va rămâne un mare mister pentru toată lumea.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14970
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4367

Re: Demisia profesorului Didier Raoult, susținător al hidroxiclorochinei, din Consiliul științific Covid19




de GuyGadeboisTheBack » 23/06/21, 18:03

(Bozo ne cere informatii pe care le-am postat deja cu mult timp in urma, practic continua sa ne ia de idioti cu el Faux nasul roșu, floarea ei care aruncă pipi și pantofii ei giganți...)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Demisia profesorului Didier Raoult, susținător al hidroxiclorochinei, din Consiliul științific Covid19




de Obamot » 23/06/21, 18:46

- „cu nasul ei roșu fals, floarea ei care aruncă pișuri”

E colorat! :D : Cheesy: :D : Cheesy: :D : Cheesy: :D : Cheesy: :D : Cheesy: :D : Cheesy:
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Demisia profesorului Didier Raoult, susținător al hidroxiclorochinei, din Consiliul științific Covid19




de ABC2019 » 23/06/21, 19:13

GuyGadeboisLeRetour a scris:(Bozo cere informații pe care le-am postat deja cu mult timp în urmă)

wai wai ..toata lumea le stie peste tot in lume, mai juram doar pe HCQ : Lol:
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Demisia profesorului Didier Raoult, susținător al hidroxiclorochinei, din Consiliul științific Covid19




de Obamot » 23/06/21, 19:19

: Arrowu: : Arrowu: : Arrowu: Tocmai am găsit indicele NASDAQ al TOP-ului prostiei umane, ascuns acolo în forum : Arrowu: : Arrowu: : Arrowu:

09700061-30F2-4DB0-B05B-B7AD1E7A342E.jpeg
09700061-30F2-4DB0-B05B-B7AD1E7A342E.jpeg (71.75 Kio) Consulté 352 fois
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Ahmed și oaspeții 187