Schema solară pentru fabricarea argintului coloidal

Forum fotovoltaice solare fotovoltaice și generare de energie electrică solară din energie solară cu radiații directe.
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16183
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5263




de Remundo » 19/05/13, 18:03

Nefiind deloc medic, nu pot rezolva dezbaterea.

Aparent, la fel ca în cazul multor substanțe vindecătoare, otrava este în doză ...
0 x
Imagine
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 19/05/13, 18:07

Aparent, fie Gegyx, profilul său indică faptul că ar fi „tehnician".

QED.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6992
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2914




de gegyx » 19/05/13, 18:31

De ce să căutăm întotdeauna machiavelismul și să ne certăm?

Scrierea mea este de cele mai multe ori de bază.

- Tocmai dădusem acest link, deoarece se pare că în mesajul dvs. pareți să ignorați conținutul acestui link, asupra efectelor benefice observate de mult timp.

- Spui că ți-ai eliminat lungul mesaj între timp, pentru a evita orice derapaj (nu văd de ce, deoarece am reamintit doar acest link)

- Acum dai mesajul tău, șters anterior (ar fi, în contradicție cu linia anterioară, în mintea ta să cauți un slip?)

- Nu văd ce vine să facă aceste remarci de răzbunare reziduale (care nu au fost șterse). „Avertisment către Gegyx”, dar nu uitați să specificați „împreună cu Obamot”. Apoi, pe fondul acestei afaceri, m-am explicat clar, mi se pare)

- Nu văd în etica acestui lucru forum, ce fac încă „imbecili” și „fanatici” (nu observ ce a fost moderat ...)

Scrierea mea este de cele mai multe ori de bază.

De ce trebuie rezolvată o dezbatere?
De ce să te înșele pentru că nu ai o diplomă medicală?
Un tehnician cred că știu cum să fac dozele ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 19/05/13, 18:35

: Arrowu: : Arrowu: : Arrowu: : Arrowu: : Arrowu: : Arrowu: : Arrowu: : Arrowu: : Arrowu: : Arrowu: : Arrowu: : Arrowu: : Arrowu: : Arrowu: : Arrowu: : Arrowu: : Arrowu: : Arrowu:

bla-bla-bla ... Și cel mai răzbunător dintre forum să-l tratezi pe celălalt ca pe o răzbunare.

Remundo a scris:Editat de Remundo: pe acest fir, fiecare trebuie să-și dea cu părerea respectându-i pe ceilalți. Suntem pe un subiect „credințe / empirism” orientat, deci nu este nevoie să luptăm

Ce-am spus! Obosit de provocări. Avea dreptul la ultimul său avertisment: basta, departe de minge.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16183
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5263




de Remundo » 19/05/13, 18:55

Oprim ostilitățile și numele păsărilor și ne concentrăm pe subiect, nu pe oameni ...

altfel blochez subiectul
0 x
Imagine
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6992
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2914




de gegyx » 03/06/13, 21:48

Un purificator de apă, format dintr-un filtru de nanoparticule de argint

http://lejournaldusiecle.com/2013/05/14 ... lhumanite/
0 x
martinedu82
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 07/07/15, 17:11

ceva mai multe informații despre argintul coloidal




de martinedu82 » 07/07/15, 17:14

Pentru cei care vor să sape puțin beneficiile argintului coloidal ca antimicrobian cu spectru larg, există o mulțime de informații pe site-ul institutului katharos.

Cumpărasem celebra carte a lui Jeanne Perros despre argintul coloidal și trebuie să recunosc că am fost uimită să nu mai fi auzit de ea înainte !!! Vorbesc acum cu toți prietenii mei pentru a răspândi vestea.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 07/07/15, 19:27

Bineînțeles, ca de obicei, site-urile care promovează utilizarea argintului coloidal au nume frumoase de „natură bobo” sau de epocă nouă, iar medicii răi rămân în tăcere cu privire la subiectul „probabil muscat (și orbit) de lobby-ul farmaceutic”

Cu toate acestea, consider că articolul Wikipedia este destul de echilibrat și se referă la multe referințe
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14975
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4371

Re: Schema solară pentru fabricarea argintului coloidal




de GuyGadeboisTheBack » 12/11/21, 15:07

interesant:
https://laboratoire-suisse.net/74-argen ... es-brevets
https://laboratoire-suisse.net/75-argen ... vets-suite

Acestea fiind spuse, să faci singur argint coloidal și apoi să-l ingerezi mi se pare riscant. Într-adevăr, bazele folosite pentru fabricarea acestuia nu vor fi certificate pentru uz medical și vor fi alterate de diverse reziduuri industriale (metale grele, în special).
1 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Solar fotovoltaic: electricitate solară"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 218