Electroliza centrală implosivă

Sfaturi, sfaturi și sfaturi pentru a reduce consumul, procese sau invenții ca motoare neconvenționale: motorul Stirling, de exemplu. Brevet de invenție amelioratorii de combustie: injecție a apei, tratare cu plasmă, ionizării de combustibil sau oxidant.
Avatar de l'Utilisateur
Petru
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 363
Înregistrare: 25/10/23, 13:51
x 20

Re: instalație de electroliză implozivă




de Petru » 01/12/23, 01:25

izentrop a scris:Nu-l apăra, doar a reacționat la faptul că fotonul nu avea masă,este un fapt stabilit pentru că nu am putut niciodată să-l măsurămiar acest lucru nu este în dezacord cu Einstein.
Gravitația își deviază traiectoria, dar nici nu o încetinește, nici nu o accelerează...
...


Ah, de aceea, atunci când nu știm dacă o persoană este inteligentă sau nu, atunci este un FAP STABIT să-l stăpânim IDIOT eh...
când nu este măsurabil...
! patetic

" Gravitația își deviază traiectoria, dar nici nu o încetinește, nici nu o accelerează... "

În Universul în expansiune, fotonul emis este „încetinit”, deoarece se presupune că tinde spre Roșu...să presupunem că;
Dar...dacă Universul NU se extinde, iar din contră este atunci masa „electromagnetică” stelară care încetinește fotonii prin interferențe...
(pe care îl poți numi și „ton fals” dacă asta te tentează...)

(Mă întreb cine va alerga după stele pentru a măsura de fiecare dată câți ani lumină mai sunt...)
(în plus, chiar dacă Lumina este încetinită, atunci măsurarea este distorsionată... lol.)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Petru
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 363
Înregistrare: 25/10/23, 13:51
x 20

Re: instalație de electroliză implozivă




de Petru » 01/12/23, 01:34

Ei bine, aș fi făcut mai bine să tac... deja ne certăm despre Fotoni, Gravitate etc...

Ei bine, tocmai mi-am testat noua baterie fotovoltaică (fără panouri, toate într-UNUL!)
care se reincarca... in intuneric... : Cheesy:
0 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13737
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1527
A lua legatura cu:

Re: instalație de electroliză implozivă




de izentrop » 01/12/23, 02:47

Peterr a scris:În Universul în expansiune, fotonul emis este „încetinit”, deoarece se presupune că tinde spre Roșu...
Frecvența sa scade, dar nu și viteza.
1 x
Avatar de l'Utilisateur
plasmanu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2847
Înregistrare: 21/11/04, 06:05
Locul de amplasare: Viaductul 07170 Lavilledieu
x 180

Re: instalație de electroliză implozivă




de plasmanu » 01/12/23, 03:36

Am uitat de câte mii de ani îi ia unui foton de la crearea sa în interiorul unei stele pentru a ajunge la suprafața ei.

Peterr: deci datorită ție nu mai avem nevoie de baterii

Cum se folosește o telecomandă fără baterii? 4 sfaturi
https://www.santeplusmag.com/111121978- ... 6-03-2023/
jointes pièces
Telecomanda-cu-aceasta-metoda-puteti-spune-adio-baterii-nu-cheltui-nici-mai-bani-final-1200x628.jpg
Telecomanda-cu-această-metodă-puteți-spune-adio-bateriilor-nu-cheltui-nici-mai-bani-final-1200x628.jpg (61.92 KB) Vizualizat de 551 ori
0 x
„Să nu vezi răul, să nu aud răul, să nu vorbești răul” 3 maimuțe mici Mizaru
Avatar de l'Utilisateur
DrBombay
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 253
Înregistrare: 05/11/23, 17:11
x 80

Re: instalație de electroliză implozivă




de DrBombay » 01/12/23, 08:36

Peterr a scris:
DrBombay a scris:
AD 44 a scris:Pretindeți că gravitația „nu afectează” fotonii!

Nu ești de acord cu Einstein.


Citiți în gânduri? Nu este încă acolo.

Arată ceea ce știi, ar fi o abordare mai pozitivă.

Într-un anumit context, Izentrop și cu mine avem dreptate.
În alt context, greșim.

Rezultă că pentru cadrul local și actual definit implicit de Peterr, avem dreptate.


Ah bine ?!
Sunt obișnuit să vorbesc despre un subiect pe care nu l-am menționat... Gravitația!

PFFHU!

Dacă ai condus să-l introduci prin inexactitățile tale care duc la concluzii false.
Vrei să vezi totul ca energie (ceea ce este adevărat), chiar și ceea ce numim în mod obișnuit materie (ceea ce este adevărat, dar imprecis).

gravitația nu interacționează cu energiile fără masă, în timp ce interacționează cu masa materiei.
Nu putem face scurtăturile pe care le faci tu, decât dacă inventăm fizica imaginară.
Este dreptul tău să trăiești în imaginație!
1 x
44 d.Hr.
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 666
Înregistrare: 15/04/15, 15:32
Locul de amplasare: Acasă
x 250

Re: instalație de electroliză implozivă




de 44 d.Hr. » 01/12/23, 08:44

izentrop a scris:Nu-l apăra, doar a reacționat la faptul că fotonul nu avea masă...


Mincinosule!

Ar trebui sa-ti fie rusine.

Acesta este singurul mod de a avea dreptate cu orice preț!!!???

Nu am reactionat la faptul ca nu avea masa (si asta stii foarte bine)!!! Dar lasă gravitația să nu „se joace” cu el!

După aceea poți să vâsli cât vrei să încerci să ieși din ea... doar te vei afundă mai adânc în minciună, de fiecare dată puțin mai mult.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
DrBombay
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 253
Înregistrare: 05/11/23, 17:11
x 80

Re: instalație de electroliză implozivă




de DrBombay » 01/12/23, 08:59

AD 44 a scris:
izentrop a scris:Nu-l apăra, doar a reacționat la faptul că fotonul nu avea masă...


Mincinosule!

Ar trebui sa-ti fie rusine.

Acesta este singurul mod de a avea dreptate cu orice preț!!!???

Nu am reactionat la faptul ca nu avea masa (si asta stii foarte bine)!!! Dar lasă gravitația să nu „se joace” cu el!

După aceea poți să vâsli cât vrei să încerci să ieși din ea... doar te vei afundă mai adânc în minciună, de fiecare dată puțin mai mult.

Ar fi mai constructiv dacă ai spune clar punctele pe care vrei să le faci, mai degrabă decât judecăți despre oameni.
Nu am preconcepții, sincer nu văd pas mai mult unde mergeai cu asta.
Trebuie să presupunem ce ai vrut să spui, așa că spune-o, va fi mai simplu.
1 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14998
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4378

Re: instalație de electroliză implozivă




de GuyGadeboisTheBack » 01/12/23, 12:15

Deci, du-te și vezi Insula Copiilor, răspunsul constă în puterea lui Casimir... : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
DrBombay
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 253
Înregistrare: 05/11/23, 17:11
x 80

Re: instalație de electroliză implozivă




de DrBombay » 01/12/23, 13:01

Leonard era și mai puternic, era fratele mai mare al lui Casimir.

Uneori, frățiorul este mai puternic, ceea ce înseamnă că e greu să întocmești o lege care să generalizeze toate astea.

https://www.youtube.com/shorts/gOQi5UQYGEE
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Petru
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 363
Înregistrare: 25/10/23, 13:51
x 20

Re: instalație de electroliză implozivă




de Petru » 01/12/23, 18:33

izentrop a scris:
Peterr a scris:În Universul în expansiune, fotonul emis este „încetinit”, deoarece se presupune că tinde spre Roșu...
Frecvența sa scade, dar nu și viteza.



Da, este mai CORECT ce spui,
scade prin Absorbtie in Mediu care o reemite la o frecventa mai mica.

Și, prin urmare, ASPIRUL STELAR are o masă...

Pe langa asta o zice chiar si Wiki, chiar daca mai spune ca Fotonul nu are Masa... mai jos tot spune ca are Masa... LOL.
Glumesc pentru că ei se tot contrazic...

" Când se deplasează prin materie, fotonii interacționează cu sarcinile electrice prezente În mijloc .....
Polaritonii se mișcă mai încet decât fotonii în vid...
... putem spune că fotonul se mișcă întotdeauna cu aceeași viteză dar că este absorbit și reemis, puțin mai târziu, de către atomii materiei, care dă impresia – macroscopic – că lumina încetinește
"

Universul NU este...gol, este plin de câmpuri electrice și magnetice...
deci da, si acolo pot "face ca ei" spunand... "putem spune"... ca Vidul Interstelar are o... Masa electromagnetica.
0 x

Înapoi la "Motoare speciale, brevete, economie de combustibil"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 132