Nouveau forum: știință și tehnologie

Dezbateri științifice generale. Prezentări ale noilor tehnologii (care nu au legătură directă cu energiile regenerabile sau biocarburanții sau alte teme dezvoltate în alte subsectoare) forums).
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79462
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11097




de Christophe » 23/03/12, 16:11

O listă grozavă de dede, dar creând 1 subiect pe carte cu linkuri către editor (sau Amazon sau FNAC) și imaginea de copertă, este chiar mai bine dacă doriți să o promovați!
: Idee: : Idee:
0 x
dedeleco
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9211
Înregistrare: 16/01/10, 01:19
x 10




de dedeleco » 23/03/12, 16:23

Există adesea suprapuneri cu subiecți tratați, cum ar fi energia nucleară sau Pick, droguri periculoase, sau prea dificil, cum ar fi mecanica cuantică și universurile paralele pentru unii, care nici măcar nu înțeleg vibrațiile unei frânghii, si care va iesi din prostie in cantitate astronomica !!

De asemenea, nu încep acestea forums, care, cum ar fi încălzirea de vară pentru iarnă, Mediatorul sau bifenilul A, otrăvurile neurotoxice din produsele actuale, de spălat, de pus pe piele etc ... nu se dezvoltă, spre deosebire de subiecți tulbure cu negatori obstinati, aproape religiosi, ca la evolutie, vaccinuri sau SIDA, fara sa se uite vreodata cu atentie si rigurozitate la realitate si sa caute dovezi si sa separe adevarul de fals.
0 x
clasou
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 553
Înregistrare: 05/05/08, 11:33




de clasou » 24/03/12, 06:43

Bună ziua, fără a căuta cu adevărat controverse.
A fost în timpul unei conferințe difuzate de Pierre Gilles de Gennes.
Că acest ultim bun, acela nefiind subiectul subliniat, că cunoștințele merită doar dacă au fost împărtășite. Explicarea este plăcere să popularizez și trec de la un nivel 6 cel puțin la 4.
Și, în plus, a fost umil, pentru că, deși fiind infuzat, a recunoscut că multă vreme s-a gândit că este plat înainte de a-și da seama că era?

Dar este, de asemenea, adevărat că să fii mulțumit de un subiect sau să te pui în spatele unei entități superioare unde soarta mă deranjează (nu nu este numele meu de familie) :))

a + claude
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Grelinette
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2007
Înregistrare: 27/08/08, 15:42
Locul de amplasare: Provence
x 272




de Grelinette » 24/03/12, 08:57

Subiectul proiectului de mașini hibride trase de cai poate fi, de asemenea, legat de acest subiect.
0 x
Proiect hibrid - Proiectul privind econologia
„Căutarea progresului nu exclude dragostea tradiției”
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79462
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11097




de Christophe » 24/03/12, 09:06

Ben? Este bine acolo unde este, nu-i așa? La motoarele electrice, se potrivește perfect cu proiectul, nu-i așa? https://www.econologie.com/forums/voiture-et ... -vf83.html

Pe de altă parte, vi l-am „postat”, astfel încât să fie mai vizibil: https://www.econologie.com/forums/attelage-h ... t6885.html
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Știință și tehnologie"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 127