Bistrons VS éconologie, un troll mai mult ... săturat!

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
sen-no-sen
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6856
Înregistrare: 11/06/09, 13:08
Locul de amplasare: Beaujolais de mare.
x 749




de sen-no-sen » 07/05/15, 13:19

Nu cred că este necesar.
Și apoi considerați-o ca „sponsorizare”.
0 x
„Ingineria înseamnă uneori să știi când să te oprești” Charles De Gaulle.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064




de Christophe » 07/05/15, 13:38

Ok

Hei sponsorizare, sună mai bine decât donația ... Mă voi gândi la asta ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
tigrou_838
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 573
Înregistrare: 20/10/04, 11:25
Locul de amplasare: frontiera Lorraine luxemburg




de tigrou_838 » 08/05/15, 10:42

buna ziua, tocmai am dat peste acest subiect, desi nu vin prea des, incerc sa urmaresc (ca vizitator) din cand in cand.

si stii ca vii acasa oricand vrei, de exemplu cand vii cu paramotor in zona mea.

și cu acest mic pas voi face o mică donație sau sponsor (paypal), ar fi păcat dacă site-ul dvs. și forum dispare.

sărutări pentru tine și pentru toți cei din jurul tău.

blugi
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064




de Christophe » 08/05/15, 12:43

Îți mulțumesc Tigger pentru invitație (e adevărat că ar trebui să ne vedem mai mult, suntem aproape din aceeași regiune) și pentru sponsorizare și poți veni și tu pe la casă oricând vrei!

Da, du-te paramotor în termicele nucleare din Cattenom :) : Cheesy:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14141
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839




de Flytox » 08/05/15, 17:12

Christophe a scris:ps: a face un tur economic în Franța pentru a-i întâlni pe cei care ar dori să mă cunoască ar fi un proiect minunat pe care l-am avut în vedere de câțiva ani ...


Vin zilele frumoase, plaja e la cateva minute distanta, „muntele” la 1 ora distanta, natura si pasarile la fata locului.....si o camera te asteapta si muffletul daca asta te face fericit pentru cateva zile . :P
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.
[Eugene Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'Utilisateur
1360
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 447
Înregistrare: 26/07/13, 07:30
Locul de amplasare: Elveția
x 36




de 1360 » 08/05/15, 19:31

Christophe a scris:Principalul dezavantaj al trecerii prin magazin este ca trebuie sa iti creezi un cont de client (evident)...


Ceea ce mi se pare regretabil la acest magazin în care sunt atât de multe lucruri care mă interesează este că nu-mi pot deschide un cont, deoarece am domiciliul în Elveția.

Este prea rau.

PS: Dacă cererea mea de a-mi schimba porecla este acceptată, voi dona și eu (șantaj?!Imagine )
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16183
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5263




de Remundo » 08/05/15, 22:06

hei bé, trebuie să facă băieții de modă veche!

Telefon, transfer bancar / cec și poștă :P
0 x
Imagine
Avatar de l'Utilisateur
loopyng84
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 114
Înregistrare: 12/01/13, 07:38
Locul de amplasare: 84




de loopyng84 » 09/05/15, 10:27

Christophe a scris:
ps: Mă gândesc să trimit un breloc solar tuturor donatorilor de peste 20 de euro...Dar atunci nu ar fi chiar o donație. Opinia ta?
nu merita altfel nu mai este o donatie !!!!!!!

pentru informații paypal funcționează .................. : Wink:
0 x
„nu moștenim pământul de la strămoșii noștri, îl împrumutăm de la copiii noștri” St Exupéry
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14141
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839




de Flytox » 09/05/15, 11:18

loopyng84 a scris:
Christophe a scris:
ps: Mă gândesc să trimit un breloc solar tuturor donatorilor de peste 20 de euro...Dar atunci nu ar fi chiar o donație. Opinia ta?
nu merita altfel nu mai este o donatie !!!!!!!

pentru informații paypal funcționează .................. : Wink:


[Mod HS: ON)
E greu să faci o interfață mai șchiopătată decât cea a payului, chiar au reușit să facă link-uri care să funcționeze și care să evite să meargă de x ori pentru a reveni în același loc....În loc să spui direct, poți sau poți' Nu folosesc „acest scenariu, alegere”, ei te duc la nesfârșit... până la primul loc fără comentarii.
Și asta fără să ținem cont de condițiile de utilizare etc... pe cine și ce protejează? Cu siguranță nu utilizatorul... al acestora.
Nicio idee despre „valoarea adăugată” pe care o poate aduce acest tip de tranzacție pentru un utilizator mediu...
[Mod HS: OPRIT]
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.

[Eugene Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064




de Christophe » 09/05/15, 16:59

Flytox a scris:Vin zilele frumoase, plaja e la cateva minute distanta, „muntele” la 1 ora distanta, natura si pasarile la fata locului.....si o camera te asteapta si muffletul daca asta te face fericit pentru cateva zile . :P


Este notat Flytox! 8) 8)

Putem merge cu parapanta pe dunele din apropierea ta? Există duna Pyla în regiunea dvs., dar nu știu câți km se află de acasă ...
0 x

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 122