Europa pregătește cenzura pe internet cu Google și Facebook

echipamente electronice și de calculator hi-tech și Internet. O mai bună utilizare a energiei electrice, de ajutor cu munca și caietul de sarcini, selectarea echipamentelor. Prezentari program și planuri. Valuri și poluarea electromagnetică.
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Europa pregătește cenzura pe internet cu Google și Facebook




de Obamot » 20/02/22, 12:55

Ne confruntăm deja cu o putere totalitară planetară?

Dacă este, cenzura presei mainstream și a „social media” în timpul crizei covid, a fost doar o „repetiție” și ar fi putut fi fomentată pentru a împinge opiniile în perspectiva unui al treilea război mondial !??! :şoc:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Europa pregătește cenzura pe internet cu Google și Facebook




de Exnihiloest » 21/02/22, 18:45

Obamot a scris:Ne confruntăm deja cu o putere totalitară planetară?
:

Articolul din Le Monde nu vorbește de cenzură, ci de pedagogie împotriva dezinformării care ne inundă (este peste tot, inclusiv aici).

Nu este vorba, așadar, de a elimina dezinformarea, ci de a o contrazice într-un mod accesibil, în special prin intermediul informațiilor detaliate, deci de a trezi informații și pe termen lung de a readuce această dezinformare la nivelul a ceea ce este: bârfa. vorbire.

Înțeleg că acest lucru îi sperie pe toți proștii care își exprimă opiniile incompetente pe toate rețelele de socializare ca și cum ar fi Evanghelia; cei mai puțin pricepuți cred întotdeauna că dețin Adevărul și manifestă întotdeauna intoleranță în fața contradicției.
1 x
jean.caissepas
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 660
Înregistrare: 01/12/09, 00:20
Locul de amplasare: R.alpes
x 423

Re: Europa pregătește cenzura pe internet cu Google și Facebook




de jean.caissepas » 21/02/22, 19:08

Exnihiloest a scris:
Obamot a scris:Ne confruntăm deja cu o putere totalitară planetară?
:

Articolul din Le Monde nu vorbește de cenzură, ci de pedagogie împotriva dezinformării care ne inundă (este peste tot, inclusiv aici).
...


Problema este că atunci când guvernul sau autoritatea afiliată este cea care stabilește linia roșie, în totală opacitate sau cu judecăți exprese, o putem numi cenzură!

Noțiunea de dezinformare este susținută de toți oamenii autoritari care refuză să discute ideile lor și care caută să le impună cu orice preț, fără să se plictisească încercând să convingă și fără să accepte ca oamenii să infirme aceste idei (vor să le enerveze... ).

Pentru mine, este un obscurantism pur și greu să mă ocup de dezinformare în grabă fără dezbateri contradictorii și fără alte dovezi verificabile decât experți corupți și studii false (am avut o antologie în ultimii 2 ani)...

Am cunoscut deja această perioadă în Evul Mediu, în timpul Inchiziției! : Evil:
0 x
Obiceiurile trecutului trebuie să se schimbe,
pentru că viitorul nu trebuie să moară.
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Europa pregătește cenzura pe internet cu Google și Facebook




de Obamot » 21/02/22, 21:43

Exnihiloest a scris:
Obamot a scris:Ne confruntăm deja cu o putere totalitară planetară?
Dacă este, cenzura presei mainstream și a „social media” în timpul crizei covid, a fost doar o „repetiție” și ar fi putut fi fomentată pentru a împinge opiniile în perspectiva unui al treilea război mondial !??!

Articolul din Le Monde nu vorbește de cenzură, ci de pedagogie împotriva dezinformării care ne inundă (este peste tot, inclusiv aici).
: Arrow: Dezinformare la care participați în fruntea listei. : Arrowd:
Nu aveți voie să trunchiați citatele mele pentru a le interpreta și a le folosi pentru a le face să spună ceea ce doriți.
Citatul meu este învechit atâta timp cât nu va exista un al 3-lea război mondial, întrucât rușii au rezolvat problema popoarelor din Donbass aderând favorabil la cererea lor de a intra în Federația Rusă. Esti retardat.

Exnihiloest a scris: Nu este vorba, așadar, de a elimina dezinformarea, ci de a o contrazice într-un mod accesibil, în special prin intermediul informațiilor detaliate, deci de a trezi informații și pe termen lung de a readuce această dezinformare la nivelul a ceea ce este: bârfa. vorbire.
Oh Wiiii... Tu ești guignolesc, până și jurnaliștii au recunoscut că au fost plătiți pentru a înșela opinia cititorilor...
De asemenea, am văzut recent jurnalişti care şi-au întors jachetele in extremis, cu puţin timp înainte de „save-it-can” a multor state, grăbindu-se brusc să iasă din măsurile de ucidere în libertate şi alte obligaţii de cvasi-vaccinare (mai ales atunci când au am văzut criza ucraineană și primele documente NATO ca foi de parcurs pentru a intra în război cu Rusia... sau ceva...)
Dar ajung la latura „amuzant”, e ușor de spus că pentru cei care țin cuțitul de mâner, dar dacă ai spune adevărul, închiderile de cont „care le nemulțumesc părerile simple”, nu ar fi închise în cascade. iremediabil prin algoritmi atunci când datorită unei conjuncții de cuvinte se determină că opiniile lor nemulțumesc sau contrazic „planurile” și intox răspândite în mainstream. așa că încercați să redeschideți unul pentru a vedea sau pune înapoi online un videoclip șters care a raportat doar fapte tulburătoare și nu a făcut rău nimănui. Deci te deblochezi serios, pentru că toată lumea știe asta, dar deși revoltător, deja l-ai integrat într-un fel de "noua normalitate” pe care le exprimi aici fără rușine. Deși încalcă libertatea, arbitrar și ilegal (Senatul SUA investighează acest lucru.

Exnihiloest a scris:Înțeleg că acest lucru îi sperie pe toți proștii care își exprimă opiniile incompetente pe toate rețelele de socializare ca și cum ar fi Evanghelia; cei mai puțin pricepuți cred întotdeauna că dețin Adevărul și manifestă întotdeauna intoleranță în fața contradicției.
Te comporți nu numai ca cei pe care îi descrii, arăți o incompetență obișnuită, dar apoi mai intoleranți decât tine este dificil. Așa că ți-ai recăpătat locul în „Clubul de comedie” : Arrowd: (si nu iti mai raspund pentru ca incepi din nou sa ma deranjezi)
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Europa pregătește cenzura pe internet cu Google și Facebook




de Janic » 25/02/22, 10:01

Exnihiloest a scris:
Înțeleg că acest lucru îi sperie pe toți proștii care își exprimă opiniile incompetente pe toate rețelele de socializare ca și cum ar fi Evanghelia; cei mai puțin pricepuți cred întotdeauna că dețin Adevărul și manifestă întotdeauna intoleranță în fața contradicției.
ne spune chiar cel care se potrivește perfect cu această descriere a unui prost.
1 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Europa pregătește cenzura pe internet cu Google și Facebook




de Obamot » 01/03/22, 03:16

Un pas suplimentar făcut în cenzură de către RS

0020E551-61BC-4D03-B70B-037539947FB1.jpeg

https://www.bluewin.ch/fr/infos/economi ... 12202.html
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064

Re: Europa pregătește cenzura pe internet cu Google și Facebook




de Christophe » 01/03/22, 15:58

Dar autocenzura? : Cheesy:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Europa pregătește cenzura pe internet cu Google și Facebook




de Exnihiloest » 01/03/22, 21:36

jean.caissepas a scris:...
Problema este că atunci când guvernul sau autoritatea afiliată este cea care stabilește linia roșie, în totală opacitate sau cu judecăți exprese, o putem numi cenzură!
...

Acest lucru este greșit.
Ai fi mai eficient în obiecții dacă ai citi ceea ce scriem. Cenzura este interzicerea exprimarii publice.
Dar cum am spus:
"Nu este vorba despre eliminarea dezinformării, ci despre contrazicerea acesteia într-un mod accesibil"

Cuvintele contradictorii nu au fost niciodată cenzură. Pe de altă parte, a pretinde așa cum faci tu că ar fi pentru că ar veni de la o „autoritate”, să o interzici, este într-adevăr o încercare de cenzură.

Iar poziția ta este frecventă, e clar că contradicția este contestată, chiar și aici, și chiar de un moderator. Cei care cred că dețin Adevărul vor întotdeauna să-și cenzureze adversarii acuzându-i că mint, în numele sincerității lor în ceea ce cred, de cele mai multe ori fals. Toleranța este și ceea ce le lipsește.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064

Re: Europa pregătește cenzura pe internet cu Google și Facebook




de Christophe » 02/03/22, 19:12

Dovada că algoritmii Twitter sunt complet CORUPȚI până la bază!

0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Europa pregătește cenzura pe internet cu Google și Facebook




de Obamot » 03/03/22, 03:34

0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la «Electricitate, electronică și calculatoare: Hi-Tech, internet, DIY, iluminat, materiale și știri»

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Bing [Bot], Google [Bot] și oaspeții 128