Fabrica ignoranței (Arte Reportage)

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: The Factory of Ignorance (Arte Reportage)




de Janic » 27/02/21, 09:17

ABC2019 »27/02/21, 09:50
doar ca argumentul tau sau al meu, nu ne pasa, ce conteaza este realitatea de pe teren si acolo esti cu totul absent!
nu „ON”: TU nu dai doi bani. Pentru mine referințe bine documentate în susținerea afirmațiilor sale, cu descrierea protocoalelor experimentale, și o tratare statistică riguroasă a rezultatelor observate, este esențial, și „da naiba”. Pentru că asta este știința și asta demonstrează „realitatea de pe teren”, și nu ceea ce pretindeți că este.
Încă atât de rău! ON-ul în cauză, și ți s-a repetat, repetat și repetat, sunt medicii care EI știu despre ce vorbesc, bolnavii care nu dau doi bani pe presupusele tale obsesii științifice, sunt bolnavi, vor. ca sa fie sanatosi si restul, nu le pasa de asta, indiferent de terapie pe care o folosesc, atata timp cat sunt mai bune decat inainte.si in ceea ce priveste narcisismul tau obsesiv, nu le pasa nici mai mult! : Evil:
1 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: The Factory of Ignorance (Arte Reportage)




de ABC2019 » 27/02/21, 09:20

Janic a scris:Încă atât de rău! ON-ul în cauză, și ți s-a repetat, repetat și repetat, sunt medicii care EI știu despre ce vorbesc, bolnavii care nu dau doi bani pe presupusele tale obsesii științifice, sunt bolnavi, vor. sa-si recapete sanatatea si restul, nu le pasa de asta, oricare ar fi terapia folosita atata timp cat sunt mai bune decat inainte.si deci in ceea ce priveste narcisismul tau, nu le pasa nici mai mult! : Evil:

ți-ai dorit, așa că ON ești tu și oamenii care au aceleași defecte ca tine și care nu cunosc standardele metodei științifice.

Pentru alții (și tocmai pentru cei care nu vă împărtășesc părerea), este invers: pentru ei, e important și „nu le pasă”.

Este destul de normal ca cu cerințe diferite, să nu ajungem la aceleași concluzii. De exemplu, un islamist care ia drept criteriu de adevăr că trebuie scris în Coran nu poate avea aceleași concluzii despre „ceea ce este adevărat” ca un chinez care crede că trebuie să fi fost spus de Buddha.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: The Factory of Ignorance (Arte Reportage)




de Janic » 27/02/21, 20:53

ți-ai dorit, așa că ON ești tu și oamenii care au aceleași defecte ca tine și care nu cunosc standardele metodei științifice.
În timp ce tu: da? Oprește-te, am crampe de la râsul. : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy:
Pentru alții (și tocmai pentru cei care nu vă împărtășesc părerea), este invers: pentru ei, e important și „nu le pasă”.
cu atât mai bine pentru ei, dacă ei cred în asta, dar nu vindecăm cu metode, ci cu mijloace concrete.
Este destul de normal ca cu cerințe diferite, să nu ajungem la aceleași concluzii. De exemplu, un islamist care ia drept criteriu de adevăr că trebuie scris în Coran nu poate avea aceleași concluzii despre „ceea ce este adevărat” ca un chinez care crede că trebuie să fi fost spus de Buddha.
iar acum ai devenit expert în teologie.Ce mizerie! mai ales fara sa fi citit Coranul (nici macar studiat din moment ce ai infuzat si cunostinte pe toate subiectele) sau budism. Ce dur este tipul!
1 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: The Factory of Ignorance (Arte Reportage)




de ABC2019 » 27/02/21, 21:23

Janic a scris:
ți-ai dorit, așa că ON ești tu și oamenii care au aceleași defecte ca tine și care nu cunosc standardele metodei științifice.
În timp ce tu: da? Oprește-te, am crampe de la râsul.

Mă refer la oameni care cer un minim de dovezi de referință înainte de a susține că „funcționează”. Dacă asta te face să râzi în hohote, îmi pare rău pentru tine. Mă refer la oameni care nu râd pentru a cere să respecte standardele științifice.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: The Factory of Ignorance (Arte Reportage)




de Janic » 28/02/21, 08:10

Mă refer la oameni care cer un minim de dovezi de referință înainte de a susține că „funcționează”. Dacă asta te face să râzi în hohote, îmi pare rău pentru tine. Mă refer la oameni care nu râd pentru a cere să respecte standardele științifice.
glumetul râde din ce în ce mai mult.
'„Bună ziua”, domnule, aveți o astfel de boală, ei bine, așteptați, oh, nu, nu este referit cu dovezi științifice reale, asta de la sine înțeles, așa că mergeți! Cum, ar putea exista alte mijloace decât chimia noastră? Nu, domnule, minte, avem oameni de știință adevărați care nu vor să audă de asta, îmi blochez urechile, na, na, na, nu nu există. H? șarlatanism blând! acupunctura? Chintock prostii! naturopatie? escroci! O clipă!: Bună, da șefu’, bolnavii ăștia ignoranți ar vrea să nu moară, prostii! Suntem marii șefi ai acestei afaceri, nu vom lăsa să ne fie luată afacerea cu boli suculente? Îmi pare rău, da, sănătate, bineînțeles, îmi pare rău pentru acest labsus revelator. Deci, ce să-i spun pacientului? Dă-l dracului! Ah, da, trebuie să puneți formele acolo desigur.
Ei bine, cazul tău este foarte interesant, o să ne uităm serios la el, științific bineînțeles, și să revenim să ne vedem când vei muri... scuze, o să fii mai bine! Va fi așadar bine că nu ai nimic și că cu puțină răbdare va trece de la sine!
Următorul!"


Adevăratul bolnav nu-ți pasă de proza ​​ta nebunească! Așa că oferă-le ceva mai bun, să nu devină viitori dependenți de drogurile chimice și otrăvurile acestora.
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: The Factory of Ignorance (Arte Reportage)




de ABC2019 » 28/02/21, 08:18

Janic a scris:Adevăratul bolnav nu-ți pasă de proza ​​ta nebunească! Așa că oferă-le ceva mai bun, să nu devină viitori dependenți de drogurile chimice și otrăvurile acestora.

așa cum am spus, prin urmare, dacă nu avem aceleași criterii cu privire la ceea ce este „adevărul”, este normal să nu ajungem la aceleași concluzii cu privire la cine îl spune și cine pipote.

https://www.ligue-cancer.net/vivre/arti ... charlatans
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: The Factory of Ignorance (Arte Reportage)




de Janic » 28/02/21, 09:16

abc
așa cum am spus, prin urmare, dacă nu avem aceleași criterii cu privire la ceea ce este „adevărul”, este normal să nu ajungem la aceleași concluzii cu privire la cine îl spune și cine pipote.
Nu există un adevăr individual: tu pipotes dar nu eu! adevărul este unul și nu se taie în felii pentru a satisface ego-ul.

https://www.ligue-cancer.net/vivre/arti ... șarlatani

Ah, liga! Organizație dependentă de fonduri financiare care, evident, nu provin de la „șarlatanii” pe care ei presupun că există.
Ar fi interesant, încă o dată, să disecăm formulele folosite, dar inca o data ar da naștere la alte polemici nesfârșite.
Dar, în principiu, un șarlatan ar trebui să facă promisiuni de vindecare pe care nu este în stare să le respecte. Dar cele 157.000 de decese anuale cauzate de cancer, indiferent de alte promisiuni încălcate, cum numești asta?
Dacă medicina alopată și-ar fi făcut treaba corect de a-și vindeca efectiv pacienții, ei nu ar avea nevoie să meargă în altă parte. Lasă liga să înceapă prin a mătura în fața ușii sale înainte de a critica praful în altă parte!

PS: N° 265 al ligii, pe care o am în mână, s-a ocupat de rolul psihicului care influențează cancerul. Foarte interesant de altfel! Dar psihicul scapă tocmai de faimoasele tale studii științifice.

Exemplu: o prietenă mă sună pentru a-mi spune că tocmai a făcut o biopsie și că a depistat cancerul stabilit. Îi spun că nu se poate, cunoscându-i stilul de viață, așa că îi mai face o biopsie care nu mai detectează niciun cancer. După ceva timp, fiicei ei i s-a făcut o biopsie care a depistat și cancer, i-am spus din nou că după modul ei de viață nu se poate, rebiopsie și gata de cancer! Big smart explică de ce și cum! si dau alte doua exemple si mai uluitoare!
Dacă s-ar fi oprit la prima analiză, șarlatanismul oficial ar fi tratat o boală inexistentă cu doze mari de chimie toxică, radiații distructive și am avut destule cancere, leucemii, tratate în jurul meu ca să știu câte au salivat înainte. sfârşind prin a muri în ciuda tuturor lucrurilor.
Dernière édition alin Janic 28 / 02 / 21, 09: 43, editate 1 ori.
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: The Factory of Ignorance (Arte Reportage)




de ABC2019 » 28/02/21, 09:38

Janic a scris:
așa cum am spus, prin urmare, dacă nu avem aceleași criterii cu privire la ceea ce este „adevărul”, este normal să nu ajungem la aceleași concluzii cu privire la cine îl spune și cine pipote.
Nu există un adevăr individual: tu pipotes dar nu eu!

și de ce ar trebui să credem asta și nu invers? întrucât nu ați dat nicio referință atunci când vi se solicită, doar răspunzând cu insulte și „trebuie doar să le căutați singuri”, este mult mai probabil ca tu să pipotați și atâta timp cât răspundeți la asta, Nu mă voi răzgândi. Aștept în continuare referințe serioase care să demonstreze că H. iar radiestesia nu este un vis de pipă.

Și strigând din nou înjurăturile tale, evident, nu va schimba nimic, dar, din câte se pare, ai nevoie de asta pentru a trăi ...
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: The Factory of Ignorance (Arte Reportage)




de Janic » 28/02/21, 09:59

si de ce sa credem asta si nu dimpotriva?
Mă repet dar din moment ce ești complet înfundat, nu o să schimbe nimic: iNu este nevoie să crezi un lucru sau opusul lui, dar mergeți singuri pe teren să vă verificați unul pe celălalt, nu vorbărie nesfârșită, singurul lucru pe care îl faceți.
din moment ce nu ai dat nicio referință atunci când ai fost întrebat, răspunzând doar cu insulte și „doar cauți-le singur”, este mult mai probabil să fii tu cel care lăutărește, Și atâta timp cât răspunzi la asta, nu-mi voi schimba minte. Încă aștept referințe serioase care să demonstreze că H. iar radiestezia nu sunt gunoi.
Ah ah ah! : Cheesy: Nu e nevoie să te răzgândești, nu dau doi bani, dar din moment ce nu ai monopolul punctelor de vedere în acest sens forum, așa că lăsați cititorii să se hotărască.
Și să țipi din nou imprecațiile, evident, nu va schimba nimic, dar din moment ce se pare că ai nevoie de asta pentru a trăi...
Re_ah, ah, ah, te prosti din ce în ce mai mult cu psihologia ta cu două tăișuri! : Cheesy:
Sublinierea mare servește doar să îți amintească de ceea ce a fost scris cu puțin timp înainte și pe care parcă nu l-ai citit.
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: The Factory of Ignorance (Arte Reportage)




de Janic » 28/02/21, 10:35

el Ho!Big smart explică de ce și cum ! anterior în loc să plângi din cauza nefericirii tale că băieții răi nu au vrut să facă treaba pentru tine! :strigăt:
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 114