Bonus Malus pentru mașini: cine îmi explică problema?

Transport și noi de transport: energia, poluarea, motor, concept, vehicule hibride, prototipuri, controlul poluării, reglementările privind emisiile, taxa. nu moduri de transport individuale: transport, organizare, carsharing sau carpooling. Transportul fără sau cu mai puțin ulei.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064

Re: Bonus Malus pentru mașini: cine îmi explică problema?




de Christophe » 04/10/23, 11:13

Da, jurnalele tinere se trezesc miracol!

În ultimele zile am văzut o mulțime de articole: și dacă păstrarea mașinii tale vechi ar fi mai ecologic?

Fara gluma !!! Această analiză a econologiei a fost făcută acum 10 sau 15 ani... Huh Remundo?
1 x
phil59
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2223
Înregistrare: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Bonus Malus pentru mașini: cine îmi explică problema?




de phil59 » 04/11/23, 23:14

Christophe a scris:Da, jurnalele tinere se trezesc miracol!

În ultimele zile am văzut o mulțime de articole: și dacă păstrarea mașinii tale vechi ar fi mai ecologic?

Fara gluma !!! Această analiză a econologiei a fost făcută acum 10 sau 15 ani... Huh Remundo?


Dacă faci doar câteva mii de km pe an, da.

Dacă depășești 15 km pe an, nu este aceeași poveste.

Dar nici spargerea unui VT de 10-15 ani, care merge bine, nu este soluția.

Ei bine, așa, înainte să vorbim despre baterii, se mai folosea cobaltul, acum vreo zece ani, pentru ce, din nou?

În desulfurarea motorinei, în rafinării....
0 x
hmmmmm, hmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmm, hh, hmmmmmmmmmmmm.

: Hopa: :strigăt: :( :şoc:

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Transport nou: inovații, motoare, poluare, tehnologii, politici, organizare ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 166