Gradinarit ecologic fara pesticide!

Organizați și aranja grădina și grădina de legume: ornament, peisaj, grădină sălbatice, materiale, fructe și legume, gradina de legume, ingrasaminte naturale, șoproane, piscine și o piscină naturală. plante și culturi toată durata de viață în grădina dumneavoastră.
Avatar de l'Utilisateur
ecologicreation
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 59
Înregistrare: 10/03/10, 23:36
Locul de amplasare: Ardennes




de ecologicreation » 11/03/10, 20:34

Bună seara

Un lucru mic pentru melci, îmi înconjoară plantele delicate cu pozzolana, rocă de lavă pe care o folosesc pentru vârful ghivecelor mele pentru a-mi proteja plantele acvatice de peștii mei.

De-a lungul anilor, în afară de tunderea și tunderea gardurilor vii, mi-am părăsit grădina pentru a mă descurca singură, a dat o selecție naturală pe care am respectat-o, păcat pentru plantele care îmi plac, dar care nu sunt potrivite. Odată cu iazurile, broaștele, broaștele și aricii, precum și multe păsări, au venit să se stabilească acolo pe tot parcursul anului și să scape de persoanele nedorite.
De asemenea, am optat pentru designul său pentru o bună parte a gardului viu înflorit și am încorporat plante care atrag fluturi și albine și acest lucru de la începutul sezonului, rezultă, o bună polenizare în livadă și o acțiune eficientă asupra indezirabilelor datorită acestor mici auxiliare.

bună seara
caro
0 x
Avatar de l'Utilisateur
zorglub
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 501
Înregistrare: 24/11/09, 10:12

grădina mea




de zorglub » 15/03/10, 20:33

250 m2 pentru arat (cu motocultorul)
pe care îl îmbunătățesc cu aur maro - gunoi de grajd + alge marine
Am pus acest îngrășământ chiar sub răsaduri, ud cu apă de ploaie + apă de izvor din fântâna pe care am săpat-o
Tratez și ud cu gunoi de grajd și gunoi de grajd
Am o seră pentru roșii, ardei, pepeni și răsaduri
cu 2 congelatoare am legumele mele pentru anul
Bucura-te de masa ta .........
0 x
în fiecare dimineață te uiți la tine, goală, într-o oglindă mare, după minute 3 vei vedea că interiorul tău și mai rău decât imaginea ta ......

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Grădina: peisagistică, plante, grădină de legume, iazuri și piscine"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 81