Opinie și test: am testat SALTO, franceza VOD VS Netflix (aplicația Android nulă)

echipamente electronice și de calculator hi-tech și Internet. O mai bună utilizare a energiei electrice, de ajutor cu munca și caietul de sarcini, selectarea echipamentelor. Prezentari program și planuri. Valuri și poluarea electromagnetică.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79364
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Revizuire și testare: Am testat SALTO, franceza VOD VS Netflix (aplicația Android null)




de Christophe » 23/05/21, 13:53

Aici despre aplicația lor de mizerie ... (este foarte bine evaluat pe Google Play: logic nu apare pe dispozitive incompatibile!)

Ar circula o versiune .apk https://www.frandroid.com/telecharger/a ... ming-video

Știu cum să instalez un .apk, dar nu aș face: dacă plătesc pentru un serviciu, nu trebuie să modifici cu un .apk care nu va fi actualizat! : Evil: : Evil: : Evil:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14970
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4366

Re: Revizuire și testare: Am testat SALTO, franceza VOD VS Netflix (aplicația Android null)




de GuyGadeboisTheBack » 23/05/21, 13:55

Christophe a scris:Pe Prime recomand Omul în castelul înalt / Omul în castelul înalt ...<<< Deja citit și deja văzut (desigur)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Revizuire și testare: Am testat SALTO, franceza VOD VS Netflix (aplicația Android null)




de Exnihiloest » 25/05/21, 21:53

Christophe a scris:...
Ei bine, da, piratarea unui film este destul de ușoară după câteva încercări, îl veți avea de bună calitate ... dar o serie de, de exemplu 8 sezoane, în calitate bună și constantă, poate fi mai plictisitor ...

Fără pb cu fibra. Jocul tronurilor a ajuns la calitate superioară, în versiunea franceză, în 1 pachet pe sezon și la viteză mare. Referințele dvs. mi se par cam învechite. Astăzi toate seriile sunt ușor accesibile, adesea în mai multe definiții, alegem înainte de descărcare, codificatorii nu mai au imperfecțiunile pe care le-am avut acum 10 ani, cei care le folosesc au făcut progrese, avem calitate.
Singurul avantaj al ceva de genul Netflix este că poți alege cu ușurință în funcție de trailer. Este puțin mai laborios să alegi o serie pe P2P.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14970
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4366

Re: Revizuire și testare: Am testat SALTO, franceza VOD VS Netflix (aplicația Android null)




de GuyGadeboisTheBack » 25/05/21, 21:59

Cu conexiunea mea slabă ADSL + (aprox. 2,2 Mb / s) pot viziona filme UHD codificate în lumină H265 într-un flux fals real.
https://fr.wikipedia.org/wiki/H.265/HEVC
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la «Electricitate, electronică și calculatoare: Hi-Tech, internet, DIY, iluminat, materiale și știri»

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 104