Energii libere SEG Generator Searl partea 2

Inovații, idei sau brevete pentru dezvoltare durabilă. Scăderea consumului de energie, reducerea poluării, îmbunătățirea randamentelor sau proceselor ... Mituri sau realitate despre invențiile din trecut sau viitor: invențiile lui Tesla, Newman, Perendev, Galey, Bearden, fuziunea la rece ...
Tagor
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 534
Înregistrare: 06/04/07, 12:31




de Tagor » 06/03/09, 15:16

Capt_Maloche a scris:Okayyy!

da.... dar, in acest sistem sunt doar magneti permanenti, bobine de cupru, cateva componente, 2 baterii, toate cu pierderi semnificative de eficienta...


dupa cum am subliniat intr-un alt topic...

exista unul care a rezistat 1 saptamana cu o baterie AAA
și o tensiune de 0.37 volți
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
posturi: 4559
Înregistrare: 29/07/06, 11:14
Locul de amplasare: Ile de France
x 42




de Capt_Maloche » 06/03/09, 15:19



Tocmai am vazut aceste videoclipuri, Imothep nu vorbeste despre energie gratuita ci despre un tip de incarcator de baterii, pentru a nu speria imediat privitorul :D ?
0 x
"Consumul este ca o căutare a consolare, o modalitate de a umple un gol existențial în creștere. Cu cheia, o mulțime de frustrare și o mică vină, mărită de conștiința ecologică." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUI, AAHH! ^ _ ^
Avatar de l'Utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
posturi: 4559
Înregistrare: 29/07/06, 11:14
Locul de amplasare: Ile de France
x 42




de Capt_Maloche » 06/03/09, 15:22

tagor a scris:dupa cum am subliniat intr-un alt topic...

exista unul care a rezistat 1 saptamana cu o baterie AAA
și o tensiune de 0.37 volți


Dacă sistemul se oprește, economisește doar energie și nu este pe unitate, QED

si daca conectam ventilatorul direct la baterie, cat timp la viteza egala de rotatie (putere egala desigur)

Nu am citit celălalt topic... nu pot face totul :?
0 x
"Consumul este ca o căutare a consolare, o modalitate de a umple un gol existențial în creștere. Cu cheia, o mulțime de frustrare și o mică vină, mărită de conștiința ecologică." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUI, AAHH! ^ _ ^
Alain G
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3044
Înregistrare: 03/10/08, 04:24
x 3




de Alain G » 06/03/09, 16:24

jointbk

De cat timp functioneaza?

Nu am răspunsul, așa că dacă mi-l puteți oferi, v-aș aprecia.

Este demontat ventilatorul din motor?

Pentru că, după cum a menționat căpitanul Meloche, poate funcționa foarte mult timp și mai ales fără ventilator.

Rămân pe poftă, atâta timp cât nu există Video sau altul ca modelul ventilatorului, nu aș încerca acest montaj, pentru că de prea multe ori am pierdut timpul inutil.

Mulți oameni aduc în discuție idei de care nu și-au dat seama pretinzând că au făcut-o pentru ca alții să o poată face pentru ei.

Am testat cele două motoare trifazate cuplate între ele și citirea de pe condensatoare a dat o supraunitate în ceea ce privește wați, dar am înțeles rapid că se datorează faptului că 2 faze alimentau citirea și distorsionau datele și că în încercarea de a recuperați supraunitatea sistemul a pierdut rapid fluxul magnetic.

Există supraunități atunci când utilizați un condensator și nu o baterie.

Nu știm unde locuiești, poate poți menționa asta pentru ca un membru al forum vă puteți vedea prototipul la fața locului, acesta ar fi cel mai bun mod de a ne demonstra bunăvoința dumneavoastră.

Fără rană.
0 x
Alain G
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3044
Înregistrare: 03/10/08, 04:24
x 3




de Alain G » 06/03/09, 16:34

Îmi pare rău că nu am văzut că locuiești în Colmar.

Nu știu dacă un membru se află în apropierea dvs., poate că s-ar putea prezenta.
0 x
boulle
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 519
Înregistrare: 02/12/08, 20:44
x 12




de boulle » 04/08/09, 22:43

buna seara am sa testez acest mic ansamblu doar pentru a confirma...

pe curând
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Inovații, invenții, brevete și idei pentru dezvoltare durabilă”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Google Adsense [Bot] și oaspeții 113